Krepšinio kamuolys rankoje

Sveikatos apsaugos ministerija ragina atidėti Eurolygos mačą dėl koronaviruso

(atnaujinta 15:43 2020.02.27)
Ministerija mano, kad didelė minia žmonių gali būti pavojinga, todėl komandos kviečiamos atidėti žaidimą arba žaisti tuščioje arenoje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipėsi į "Žalgirio" krepšinio klubą su rekomendacijomis atidėti Eurolygos mačą dėl koronaviruso, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Varžybos vyks tarp Kauno "Žalgirio" ir Milano "AX Armani". Ministerija pasiūlė jas perkelti arba žaisti tuščioje arenoje, tai yra, be žiūrovų, taip išvengiant masiško žmonių susibūrimo vienoje vietoje.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio, medikai mano, kad Europoje plintant koronaviruso protrūkiui, padėtis yra labai rimta ir masiniai susirinkimai gali ją pabloginti.

"Suprantame, kad Lietuvoje krepšinis ne veltui vadinamas antrąja religija ir sirgaliams tai tikrai būtų nemenkas praradimas, tačiau šiuo metu būtina imtis visų įmanomų prevencijos priemonių, kurios gali padėti apsaugoti Lietuvos žmones", — sakė jis.

Vis dėlto krepšinio klubas teigė, kad nepaisant Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, ši galimybė nesvarstoma ir rungtynės įvyks paskelbtą dieną.

Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, COVID-19 rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių gyventojams yra nuo žemos iki vidutinės. Panašių Italijoje registruotų COVID-19 židinių atsiradimo ES / EEE šalyse rizika yra nuo vidutinės iki aukštos.

SAM primena, kad neseniai iš Kinijos ar šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) sugrįžusiesiems 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Be to, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites viešėjusių Kinijoje ar minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, taip pat prašoma registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 78 tūkst. žmonių, 2 744 mirė, daugiau kaip 32 tūkst. išgydyti. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse užsikrėtusiųjų skaičius siekė 2 790, mirė 44 žmonės.

Lietuvoje dėl aktyvaus koronaviruso plitimo paskelbta ekstremalioji padėtis.

Tegai:
koronavirusas, Žalgiris, krepšinis, Eurolyga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Sostinės Santaros klinikose atšaukiamos planinės operacijos
Estijoje nustatytas pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis
Adomėnas pasiūlė uždaryti Skvernelį į karantiną iki Seimo rinkimų
Virusologas: Lietuva turėtų imtis tokių pačių priemonių dėl koronaviruso kaip ir Rusija
Traukinys

Panevėžyje traukinys mirtinai sužalojo dviračiu važiavusią moterį

(atnaujinta 11:52 2021.05.11)
70-metė moteris dviračiu važiavo per geležinkelio bėgius. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Panevėžyje keleivinis traukinys kliudė moterį, važiavusią dviračiu, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį Smėlynės gatvėje. Keleivinis traukinys kliudė ir mirtinai sužalojo per geležinkelio bėgius dviračiu važiavusią nenustatytos tapatybės apie 70 metų amžiaus moterį.

Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija, traukinys, Panevėžys
Dar šia tema
Lietuvis "investavo" į kriptovaliutas ir neteko 14 tūkst eurų
Šiauliuose vyras ginklu grasino JAV pajėgų kariui
Šiauliuose prie vairo sulaikytas neblaivus karys
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 10:59 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 388 716 asmenų. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Kazanėje įvyko susišaudymas mokykloje, žuvo vaikai

Kazanėje įvyko susišaudymas mokykloje, žuvo vaikai

(atnaujinta 12:26 2021.05.11)
Teisėsaugos institucijų duomenimis, įtariamasis buvo sulaikytas. Švietimo įstaigos teritorijoje įvestas kovos su terorizmu režimas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nežinomi asmenys Kazanės Faizi gatvėje pradėjo susišaudymą 175-ojoje mokykloje, keli žmonės buvo nužudyti.

Į įvykio vietą atvyko Tatarstano vadovas Rustamas Minichanovas. Pasak jo, šaudant žuvo keturi berniukai ir trys mergaitės. Tai aštuntos klasės mokiniai. Dar 16 žmonių — 12 vaikų ir keturi suaugusieji — yra ligoninėje.

Anksčiau RIA Novosti, remdamasi avarinėmis tarnybomis, pranešė, kad žuvo 11 žmonių.

Психологи работают на месте ЧП в школе в Казани
© Sputnik / Максим Богодвид
Psichologai dirba avarijos vietoje Kazanės mokykloje

Švietimo įstaigos teritorijoje įvestas kovos su terorizmu režimas. Imamasi visų įmanomų priemonių mokinių saugumui užtikrinti, sakė oficialus Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Nelaimės liudininkas aprašė, kaip vaikai po šaudymo buvo išvežti iš mokyklos.

"Visi vaikai buvo išvežti. Specialiosios pajėgos, greitoji pagalba, policija, meras. Visi čia. Jie laukia rezultatų", — sakė priešais mokyklą gyvenanti Kazanės gyventoja Ninel.

Ji pareiškė, kad iš pradžių girdėjo stiprų pokštelėjimą, o paskui šūvius.

"Mergaitė viena buvo išnešta ant neštuvų. Ji, matyt, gavo daugiausiai. Ji buvo be sąmonės, kruvina", — pridūrė agentūros pašnekovas.

Užpuolikas mokykloje buvo sulaikytas, pastate tęsiami operatyviniai veiksmai, sakė oficiali Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk.

Tegai:
mokykla, susišaudymas, Kazanė