Laboratorijos darbuotojas Uhane, Kinijoje

Gydytojai papasakojo apie pirmosios šalyje koronavirusu užsikrėtusios pacientės būklę

(atnaujinta 13:34 2020.02.28)
Pasak Šiaulių ligoninės direktoriaus, ligos simptomus galima apibūdinti kaip lengvus, o būklė — gera

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Šiauliuose hospitalizuotos dėl koronaviruso pacientės būklė yra normali, pranešė "TASS" su nuoroda į Šiaulių ligoninės direktorių Remigijų Mažeiką.

Pasak jo, 39 metų pacientė jaučiasi gerai, nekarščiuoja.

Moteris tapo pirmąja užsikrėtusiąja koronavirusu Lietuvoje. Dabar ji yra izoliuota karantine. Toje pačioje ligoninėje gydytojai stebi tris jos šeimos narius. Taip pat buvo nustatyti tie, su kuriais pacientė pastaruoju metu kontaktavo.

Moteris grįžo iš Veronos vasario 24 dieną. Po kurio laiko ji pasijuto blogai ir kreipėsi į gydytojus.

Kaimyninės Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė apie pirmą užregistruotą koronaviruso atvejį pas vieną iš studentų iš Irano.

Pirmoji Baltijos šalis, kurioje užfiksuotas koronavirusas, buvo Estija. Trečiadienio vakarą į Estiją atvykęs Irano pilietis pasirodė esąs sergantis. Jis buvo izoliuotas.

Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

Tegai:
gydytojai, Šiauliai, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (860)
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino, kaip koronaviruso protrūkis paveikė naftos tiekimą
Baltarusijoje registruotas pirmasis koronaviruso atvejis
Makronas paragino pasaulį bendradarbiauti kovoje su koronavirusu