Norfa, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas Lietuvoje: "Norfa" ruošiasi riboti prekių kiekį vienam žmogui

(atnaujinta 20:04 2020.02.28)
Prekybos tinklo atstovai ramina, kad būtiniausių prekių tikrai užteks, tačiau jei bus pastebėta, kad perpardavinėtojai supirkinėja didelius kiekius produktų, bus ribojamas prekių kiekis vienam žmogui

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Prekybos tinklas "Norfa" informuoja, kad svarstoma galimybė laikinai apriboti būtiniausių prekių pardavimų kiekius vienam žmogui, jei bus pastebėta, kad perpardavinėtojai supirkinėja didelius kiekius produktų, rašo tinklo spaudos tarnyba.

Kartu pabrėžiama, kad nuo antradienio "Norfos" parduotuvėse prasidėjo ilgesnio galiojimo prekių pardavimų augimas. Trečiadienį ir ketvirtadienį ilgai negendančių produktų apyvarta šoktelėjo į viršų. Pirkėjai daugiau pirko įvairių kruopų, miltų, makaronų, taip pat mėsos ir žuvies konservų, aliejaus, cukraus.

O ketvirtadienį pardavimai buvo didesni nei įprastinę dieną: makaronų, kvietinių miltų — daugiau kaip 3 kartus; kiaulienos konservų, grikių, miežių, manų kruopų — apie keturis kartus; perlinių kruopų, ryžių — apie 7 kartus.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią padėtį, būtiniausių prekių užsakymų kiekiai "Norfose" padidinti kelis kartus. Todėl, nepaisant išaugusių pardavimų, net jei kai kuriose parduotuvėse trumpam laikui kai kurių prekių pristigtų, apskritai jų netrūks.

"Net jei būtiniausių prekių pardavimai dar labiau padidėtų, turint galvoje tai, kad sandėliuose atsargų pakanka, produktų tikrai nepritrūksime", — ramina "Norfos mažmenos" valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Pranešime skelbiama, kad "Norfos" centriniuose sandėliuose atsargų yra daugiau nei pakankamai. Daugumos ilgo galiojimo prekių užtektų 3–4 mėnesių įprastinei prekybai. Prekių fasavimo sandėliuose apimtys nuo vakar padidintos dvigubai. Be to, vyksta darbas su tiekėjais bei partneriais, kad prekių tiekimas išliktų stabilus.

Dėl pasklidusio koronaviruso lietuvius apėmė panika, žmonės pradėjo gausiai pirkti medicinines kaukes, antiseptines priemones bei ilgai negendančius produktus.

Penktadienį naktį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad Lietuvoje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis, užsikrėtė iš Veronos vasario 24 dieną grįžusi 39-erių šiaulietė. Moteris izoliuotai gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Nuo trečiadienio Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl viruso plitimo rizikos. Padėtį valdo Valstybės ekstremalių situacijų komisija, kuriai vadovauja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lietuvos oro uostuose ir pasienyje vietoje savanorių ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų budi kariai. 

Iš viso Lietuvoje atlikta 70 tyrimų dėl įtariamų koronaviruso atvejų. Dar laukiama 6 mėginių rezultatų.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
Norfa, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2395)
Dar šia tema
Gydytojai papasakojo apie pirmosios šalyje koronavirusu užsikrėtusios pacientės būklę
Prieš rungtynes prie "Žalgirio" arenos bus vykdoma papildoma sveikatos patikra
Visuomenės protus paralyžiavęs koronavirusas atslinko ir į Lietuvą
Beveik 200 tūkst. svarų vežęs vyras pasieniečiams bandė įsiūlyti 10 tūkst. kyšį

Beveik 200 tūkst. svarų vežęs vyras pasieniečiams bandė įsiūlyti 10 tūkst. kyšį

(atnaujinta 12:19 2020.08.11)
Vairuotojas buvo įspėtas, kad už bandymą papirkti savo pareigas atliekančius pasieniečius jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau netrukus jis su VSAT pareigūnais pabandė "susitarti" už 30 tūkst. svarų atlygį

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Iš Lietuvos 190 tūkst. svarų sterlingų, įtariama, neteisėtai vežęs vyras jį sustabdžiusius pasieniečius pabandė papirkti siūlydamas įspūdingą kyšį, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrino į Lenkiją vykusį automobilį "Volkswagen Passat". Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 51 metų Kaišiadorių rajono gyventojas.

Pasieniečiams kilo įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, todėl jis buvo atidžiai patikrintas.

Nustatyta, kad "Volkswagen Passat" salone esančiame krepšyje sudėti 190 tūkst. Jungtinės Karalystės svarų sterlingų (daugiau kaip 210 tūkst. eurų). Šių piniginių lėšų kilmę patvirtinančių dokumentų Kaišiadorių gyventojas neturėjo. Be to, jį sustabdžiusiems VSAT pareigūnams vyras siūlė 10 tūkst. svarų.

Контрабанда
Nustatyta, kad "Volkswagen Passat" salone esančiame krepšyje sudėti 190 tūkst. Jungtinės Karalystės svarų sterlingų (daugiau kaip 210 tūkst. eurų)

Vairuotojas buvo įspėtas, kad už bandymą papirkti savo pareigas atliekančius pasieniečius jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau netrukus jis su VSAT pareigūnais pabandė "susitarti" už 30 tūkst. svarų atlygį.

Kaišiadorių rajono gyventojas buvo sulaikytas ir po apklausos uždarytas į areštinę. Vėliau Alytaus apylinkės teismas vyrą leido suimti 14 dienų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kaišiadorių rajono gyventojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Tegai:
kyšis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Sulaikyti Kirgizijos piliečiai, pasieniečiams pateikę vairuotojo pažymėjimų klastotes
Pasieniečiai sučiupo motociklininką, važiavusį be jokių dokumentų
Privalomos izoliacijos sąrašą papildė dar 5 šalys, tarp kurių — Lenkija
Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Tichanovskajai Lietuvoje teks dvi savaites izoliuotis

(atnaujinta 15:34 2020.08.11)
Dėl respublikoje įvestų priemonių kovojant su koronaviruso plitimų, kandidatei į Baltarusijos prezidentus būtina izoliuotis

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Į Lietuvą atvykusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja turės praleisti 14 dienų saviizoliacijoje koronaviruso pandemijos fone, praneša TASS su nuoroda į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Miniterijoje pranešė, kad Tichanovskajai saviizoliacijos režimas yra privalomas.

Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

Po išvykimo moteris įrašė vaizdo pranešimą pavadinimu "Aš išvykau pas vaikus". Jame ji pažymėjo, kad, priešingai nei tikėjosi, kad priešrinkiminė kampanija ją užgrūdino, ji "tikriausiai vis tiek likau silpna moteris, kokia buvau iš pradžių".

Jos teigimu, sprendimas išvykti buvo "labai sunkus", tačiau nei artimieji, įskaitant vyrą, nei jos kampanijos štabas tam neturėjo įtakos. Ji taip pat paragino savo bendraminčius "pasirūpinti savimi" ir pareiškė, kad "gyvenimas nėra vertas to, kas vyksta dabar", ir "vaikai yra svarbiausias dalykas gyvenime".

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

Tegai:
prezidento rinkimai, saviizoliacija, Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Liberalai ragina imtis ryžtingų priemonių Baltarusijos atžvilgiu
Šaudymai, OMON ir sulaikymai: antra protestų naktis Baltarusijoje — video
Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neiti į protestų akcijas