Tuščios parduotuvės lentynos

Gydytojas paragino gyventojus nustoti panikuoti ir supirkinėti grikius

(atnaujinta 17:04 2020.02.29)
Kaip pažymėjo Vytautas Kasiulevičius, pirmiausia, ką reiktų padaryti tai, reiktų susimokėti PSD įmoką

VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. Lietuvos gyventojai turėtų nustoti panikuoti ir pirkti maistą bei namų apyvokos reikmenis, ypač grikius ir tualetinį popierių, net esant koronaviruso protrūkiui įvairiose šalyse.

Apie tai savo Facebook paskyroje parašė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas šeimos gydytojas profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Ketvirtadienį Šiauliuose buvo užfiksuotas pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje. 39 metų moteris užsikrėtė virusu po apsilankymo Veronoje. Ligoninėje medikai taip pat stebi tris jos šeimos narius. Be to, buvo nustatyti žmonės, kurie pastaruoju metu turėjo kontaktą su paciente.

Kaip priminė Kasiulevičius, Uhano mieste, kuriame gyvena 11 milijonų gyventojų, kuriame prasidėjo pirmasis koronaviruso protrūkis, gyventojai mirė nuo viruso, bet ne nuo bado. Ir jei Kinijoje, kurioje yra didžiulis gyventojų skaičius, nebuvo bado, tai Europoje taip pat nebus.

"Gal investuos į maisto kokybės patikrą ir valymo įrenginius, o ne į vilas Nicos apylinkėse", — rašė jis, turėdamas omenyje šių dienų Lietuvos mažmenininkų ir gamintojų pelną.

Taip pat Kasiulevičius pabrėžė, kad jei epidemija tikrai prasideda, tai viskas ko prireiks užsikrėtusiems - greitosios medicinos pagalbos, šeimos gydytojų ir ligoninių. Todėl šioje situacijoje pirmiausia reikia sumokėti įmokas už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

"Grikių prireiks labai nedaug. Nepirkite daugiau kaip 1 kg šeimai ir užteks iki gegužės, nes vis tiek išmesite ", — mano specialistas.

Anksčiau pasirodė informacija apie pirmąjį užkrėtimo nauju koronavirusu atvejį Baltijos šalyse. Trečiadienio vakarą į Estiją atvykęs Irano pilietis pasirodė esąs sergantis. Jis buvo izoliuotas.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

Tegai:
Lietuva, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (859)
Dar šia tema
Vilniaus meras pasiūlė dirbti iš namų dėl koronaviruso
Ekspertas: epidemijos iki koronaviruso "buvo gėlytės" turizmo pramonei
Ekspertas: Rusijoje yra kovos su infekcijomis sistema, kuri buvo kuriama šimtmečius
Ekspertas papasakojo, kiek žmonių gali užkrėsti asmuo, sergantis koronavirusu