Tuščios parduotuvės lentynos

Gydytojas paragino gyventojus nustoti panikuoti ir supirkinėti grikius

(atnaujinta 17:04 2020.02.29)
Kaip pažymėjo Vytautas Kasiulevičius, pirmiausia, ką reiktų padaryti tai, reiktų susimokėti PSD įmoką

VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. Lietuvos gyventojai turėtų nustoti panikuoti ir pirkti maistą bei namų apyvokos reikmenis, ypač grikius ir tualetinį popierių, net esant koronaviruso protrūkiui įvairiose šalyse.

Apie tai savo Facebook paskyroje parašė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas šeimos gydytojas profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Ketvirtadienį Šiauliuose buvo užfiksuotas pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje. 39 metų moteris užsikrėtė virusu po apsilankymo Veronoje. Ligoninėje medikai taip pat stebi tris jos šeimos narius. Be to, buvo nustatyti žmonės, kurie pastaruoju metu turėjo kontaktą su paciente.

Kaip priminė Kasiulevičius, Uhano mieste, kuriame gyvena 11 milijonų gyventojų, kuriame prasidėjo pirmasis koronaviruso protrūkis, gyventojai mirė nuo viruso, bet ne nuo bado. Ir jei Kinijoje, kurioje yra didžiulis gyventojų skaičius, nebuvo bado, tai Europoje taip pat nebus.

"Gal investuos į maisto kokybės patikrą ir valymo įrenginius, o ne į vilas Nicos apylinkėse", — rašė jis, turėdamas omenyje šių dienų Lietuvos mažmenininkų ir gamintojų pelną.

Taip pat Kasiulevičius pabrėžė, kad jei epidemija tikrai prasideda, tai viskas ko prireiks užsikrėtusiems - greitosios medicinos pagalbos, šeimos gydytojų ir ligoninių. Todėl šioje situacijoje pirmiausia reikia sumokėti įmokas už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).

"Grikių prireiks labai nedaug. Nepirkite daugiau kaip 1 kg šeimai ir užteks iki gegužės, nes vis tiek išmesite ", — mano specialistas.

Anksčiau pasirodė informacija apie pirmąjį užkrėtimo nauju koronavirusu atvejį Baltijos šalyse. Trečiadienio vakarą į Estiją atvykęs Irano pilietis pasirodė esąs sergantis. Jis buvo izoliuotas.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

Tegai:
Lietuva, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2412)
Dar šia tema
Vilniaus meras pasiūlė dirbti iš namų dėl koronaviruso
Ekspertas: epidemijos iki koronaviruso "buvo gėlytės" turizmo pramonei
Ekspertas: Rusijoje yra kovos su infekcijomis sistema, kuri buvo kuriama šimtmečius
Ekspertas papasakojo, kiek žmonių gali užkrėsti asmuo, sergantis koronavirusu
koronaviruso tyrimai

Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis

(atnaujinta 11:22 2020.08.13)
Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, respublikoje buvo užregistruoti 2330 atvejai, pasveiko 1689 žmonės, mirė 81 pacientas.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Nuo rugpjūčio 3 rugpjūčio 9 dienos imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos.

Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas koronaviruso infekcija negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2412)
Dar šia tema
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius