Muzikantas Аlen Сhicco, archyvinė nuotrauka

Užėjo ne į barą: Vilniaus centre sumuštas atlikėjas Alen Chicco

(atnaujinta 14:47 2020.03.03)
Dainininkas papasakojo, kad viename iš Vilniaus barų jam buvo smogta į galvą, o jo draugė buvo suspardyta ir sumušta. Barų savininkai nesiėmė jokių veiksmų

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Viename iš Vilniaus barų buvo sumuštas dainininkas Alen Chicco (Tomas Alenčikas) ir jo draugė. Apie tai atlikėjas rašė Facebook.

Alenčikas pasakojo, kad šeštadienį surengė koncertą, po kurio kartu su savo drauge nuėjo į vieną iš barų. Ten jie buvo užpulti — dainininkui pačiam buvo smogta į galvą, o mergina buvo parblokšta ant grindų ir suspardyta.

Atlikėjas skundėsi, kad kiti liko abejingi tam, kas vyko. Be to, nei barmenas, nei įmonės savininkai nesuteikė jokios pagalbos ir nereagavo į įvykį.

Pasak Alenčiko, baro darbuotojai uždavė tik du klausimus: "Tai ko jūs čia einat?" ir "tai ką jūs nežinot kur einat? Tai juk neonacių baras".

Tačiau Facebook paskelbto muzikanto įrašo baro savininkai nepaliko be atsako. "Oi oi oi. Visgi su tokia padaryta reklama šiandien negalime neatsidaryt. Susitinkam nuo 17 val", — rašė jie.

Be to, savininkai Facebook'e priminė, kad jie yra savo šalies patriotai ir pasisako už tradicines šeimas.

Alenčikas pažymėjo, kad jei žmonės nėra priimami į "Pilėnų" barą dėl to, kas jie yra, tuomet reikia uždėti ženklą ant durų "PRIVATE" ir pasisamdyti "face control".

"Siūlau ateiti pas mus į Balaganza, pasimokyti kaip turi būti priimami svečiai ir kokia pagarba yra kiekvienam atėjusiam, nesprendžiant apie jį pagal jo išvaizdą, požiūrį, religiją, lytį, orientaciją ir t.t." — rašė atlikėjas.

Vartotojų nuomonės socialiniame tinkle skiriasi. Kai kurie palaikė Alenčiką, pažymėdami, kad žmonės mąsto per siaurai.

"Gaila, kad turime tiek daug žmonių su tokiomis siauromis pažiūromis ir itin siauru suvokimu. O apie supratingumo lygį išvis patyliu... Tikriausiai ir apie tokį žodį toleranciją neteko girdėti, ko tėvai mokė savo vaikus, kad į tokius padarus užaugo... Stiprybės Tau!" — rašė Žavinta Urbonavičiūtė.

"O neturėtų būti uždaryta vieta, kuri yra žinoma, kaip "nacių baras"? Kaip išvis tokia vieta gali būti legali?" — rašė Emilija Lazdanaitė.

"Šita šalis atsilieka gerais 20 metų su šitais dalykais, būtų juokinga jei nebūtų graudu", — rašė Gabriel Mirošničenka.

Kiti vartotojai nusprendė, kad dainininko nuvykimas į tokią įstaigą buvo tiesiog provokacija.

"Neginu mušeikų, bet žinau kaip ginsis. Beveik 90% esu tikras, kad jei tyrimo metu paaiškės, kad buvo perspėjimas (bet koks žodinis) tai tolimesnis buvimas bare (ir neduok dieve bandymas aiškintis santykius su naciais) bus laikomas provokacija", — rašė Realybės Šmėkla.

"Gal ir ne pati populiariausia nuomonė mano, bet bunant netradicines orientacijos lankytis neo-naciu bare nėra pats protingiausias sumanymas. Čia tas pats kas ir atieiti į koncertą muzikos, kurios neklausai ir tikėtis, kad tave pamatę atlikėjai pradės groti būtent tai kas tau patinka", — Ugnius Franckevičius.

"Per mažai dar gavai, įspėtas buvai, filmavai svetimus žmones, be reikalo tie patys baro lankytojai gynė tave, bet šito kažkaip keistai niekur nepamini", — rašė Augustė Pukė.

Iš trijų Baltijos šalių tik Estijoje tos pačios lyties asmenų partnerystė yra įtvirtinta įstatymu. Lietuvoje santuokos tarp tos pačios lyties asmenų nėra registruojamos, kaip ir jų partnerystė nepripažįstama.

Per 2019 metų Savivaldybių rinkimus Vilniaus meras Remigijus Šimašius žengė drąsų žingsnį, susitikdamas su LGBT bendruomenės atstovu Tomu Vytautu Raskevičiumi, kuris nuo 2012 metų yra Lietuvos gėjų lygos (LGL) organizacijos narys, kur dirba politiniu žmogaus teisių koordinatoriumi.

Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujųjų valstybių instituto direktorius, politologas Aleksejus Martynovas padarė prielaidą, kad savo palankumu LGBT bendruomenės atžvilgiu Baltijos šalių valdžios pradėjo demonstruoti ištikimybę Europos tendencijoms. Tuo pačiu metu jis pažymėjo, kad lietuviai yra "pernelyg stiprūs homofobai namų ūkių lygmenyje, kad tai gerai baigtųsi". Martynovas taip pat pažymėjo, kad dėl šios priežasties tarp valdžios ir šalies gyventojų "kils nesutarimų", tačiau valdžios institucijos šiuo atžvilgiu yra "europietiškumo" įkaitės.

Tegai:
smurtas, Lietuva, dainininkas
Dar šia tema
Lietuvių palaikymas LGBT — melas? Ką iš tikrųjų rodo socialinės apklausos
Prie LRT pastato įvyko mitingas prieš LGBT propagandą per televiziją
Žydinčios alyvos, archyvinė nuotrauka

Birželio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:37 2020.06.04)
Žvaigždės sako, kad ši diena yra puiki atsikratyti žalingų įpročių. Nebijokite pradėti mokytis, tai niekada nevėlu

Avinas (03.21-04.20)

Nelabai tinkama diena dirbti, viskas, tiek nauji, tiek seni, pradėti ir atidėti dėl objektyvių priežasčių darbai negali būti sėkmingai baigti.

Jautis (04.21-05.21) 

Patariama visada kontroliuoti save, nereaguoti į išorinius dirgiklius, bet ypač šią dieną: reikia stebėti savo žodžius, kad neišsprūstų tai, dėl ko vėliau gali tekti gailėtis.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena nulems kito mėnesio darbo režimą: jei šiandien nuspręsite, kad galite nieko neveikti, tai ir likęs laikas praeis tuščiai.

Perone
© Фото : из личного архива Георга Валльнера

Vėžys (06.22-07.22)

Būtina atsisakyti naujų pažinčių, ypač internete: yra didelė rizika, kad už gražaus profilio paveikslėlio gali slėptis nesąžiningas žmogus, turintis piktų kėslų.

Liūtas (07.23-08.23)

Šią dieną turėsite puikią galimybę įsijausti į mėgstamą vaidmenį — tapti pavyzdžiu aplinkiniams žmonėms, pasistenkite jų nenuvilti.

Mergelė (08.24-09.22)

Nesikiškite į kitų žmonių pokalbius: jei neturite išsamių žinių apie situaciją, apie kurią žmonės diskutuoja, rizikuojate pasakyti ką nors netinkamo ir išprovokuoti nesusipratimą.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nepageidautina pradėti įgyvendinti naujus planus, jie vis tiek neatneš sėkmės, todėl geriau daryti dalykus, kurie dėl tam tikrų priežasčių šiandien liko neužbaigti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šią dieną teisingumas gali būti atkurtas visais lygmenimis, todėl, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris buvo neteisingai nuskriaustas ar įskaudintas, patartina įsikišti į situaciją ir apginti jį.

Šaulys (11.22-12.21)

Neįsivelkite į ginčus su artimaisiais — pateikdami vis daugiau argumentų, kurie jums pasirodys įtikinantys, galite, to nepastebėję, rimtai įžeisti pašnekovą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Blogio jėga šią dieną yra tokia didžiulė, kad paskelbti jai karą yra nemalonus ir ginčytinas dalykas, geriau sustoti ir palaukti, kol aplinkinio pasaulio energija vėl taps teigiama.

Vandenis (01.21-02.19)

Labai tikėtina, kad žmogus, kuris kartą jus įžeidė, pagaliau gaus tai, ko nusipelno: priimkite tai be piktdžiugos, bet ramiai ir oriai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Bet kurios šios dienos finansinės operacijos gali sukelti nuostolių, todėl jos yra nepageidautinos, tačiau metas palankus ateities planams kurti.

Tegai:
horoskopas
Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

(atnaujinta 22:30 2020.06.04)
Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šį savaitgalį sostinė alsuos itališka kultūra ir kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat — Vilniuje, rašoma miesto savivaldybės pranešime.

Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų.

Griausmingasis itališkas Venecijos karnavalas į Užupį lankytojus pakvies šeštadienio pavakarę. Tądien po atviru dangumi praeivius linksmins paslaptingi, ryškiais kostiumais ir tradicinėmis Venecijos kaukėmis pasidabinę personažai, pasirodymais džiugins šiuolaikinis cirkas ir "La Commedia dell'Arte", o Užupio gatvėse skambės gyvos kamerinės muzikos koncertai.

"Tai bus kostiumų, ryškių apdarų, meno ir muzikos kupinas renginys", — sako Kotryna Žilinskaitė, Venecijos karnavalą Užupyje sukursiančios menų organizacijos "Užiateka" vadovė.

Visi norintys lankytojai turės galimybę susikurti savo Venecijos karnavalo kaukę ir jungtis prie linksmybių. Vėliau tą patį šeštadienio vakarą restoranas "Užupio picerija" kvies paskanauti tikros itališkos picos ir skambant itališko džiazo bei fanko muzikai šokti po žvaigždėtu dangumi vakarėlyje "Musica di carnevale per amici e amore".

Šventė vyks ne tik Užupyje — mieste veiks septynios kultūros, pramogų, renginių erdvės, restoranai kvies vaišintis tradiciniais itališkais patiekalais, vyks jaukūs koncertai, netradicinės parodos bei ekskursijos, sugrįš lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai — "Gatvės muzikos diena" bei "Diner en Blanc". Detali renginio programa skelbiama svetainėje www.atostogosvilniuje.lt

Tegai:
karnavalas, Užupis, Vilnius
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai