Миндаугас Синкявичюс

Sinkevičius suabejojo būtinybe atšaukti visus renginius Seime

(atnaujinta 12:31 2020.03.04)
Mindaugas Sinkevičius pažymėjo, kad nepaisant VESC rekomendacijų, vyksta Eurolygos varžybos, kurios pritraukia tūkstančius žmonių

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius sukritikavo visų renginių Seime atšaukimą.

Vasario pabaigoje Seimas nusprendė atšaukti visus viešus renginius parlamente iki balandžio 30 dienos. Toks sprendimas buvo priimtas dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo bei Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro (VESC) rekomendacijų dėl naujojo viruso.

Kaip pažymėjo Sinkevičius savo puslapyje Facebook, rekomendacijos toks dalykas: kai kažkas nenori ar negali priimti sprendimo, tada rekomenduoja. "O visos rekomendacijos juk iš principo susiję su logika — spręsk pats", — rašo jis.

"Seimas nusprendė atšaukti Kovo 11-osios minėjimą, o šiemet tai 30-tasis, jubiliejinis minėjimas. Eurolyga su Žalgiriu arenoje ne tik žaidžia, bet ir laimi. Įprastas gyvenimas vyksta — ugdymo procesas nenutrūkęs, einam į darbus, mokyklas, universitetus. Bet Seimas nutraukė ne tik Kovo 11-osios, tačiau ir visus kitus renginius Seime", — akcentuoja politikas.

Sinkevičius pažymėjo, kad dalis jo kolegų merų informuoja apie nutraukiamus renginius savo savivaldybėse "pagal Seimo analogiją".

"Krepšinis gal ir antroji religija, bet, kai tūkstančiai susirenka į areną, viskas ok, o dėl kelių šimtų į minėjimą atvykstančių asmenų renginį reikia nutraukt", — rašo politikas.

Meras paklausė Seimo sekėjų Jonavos gyventojų, ką jie mano apie renginių atšaukimą ir ar verta atšaukti Moters dienos koncertą ir Kovo 11-osios minėjimą Jonavos sporto arenoje.

Dauguma vartotojų palaikė idėją surengti visus suplanuotus renginius ir nepasiduoti panikai.

"Žinoma, kad vyktų. Viskas man jau labai perdėtai atrodo", — rašo Aistė Navickaitė-Balčienė

"Come on... jei jau Jo Ekscelencija G. Nausėda buvo tarp 15k žmonių arenoje ir nieko tame blogo, tai kodėl mes turime atšaukti? Už minėjimą, už koncertą, už bėgimą!" — rašo Erlandas Andrejevas.

"Jei Žalgiris gali žaisti, tai ir Jonavoje renginiai gali vykti", — pažymi Viktorija Šandarytė

Koronavirusas Lietuvoje

Gruodžio pabaigoje Kinija pranešė apie pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas.

Jau vasario pabaigoje Lietuvoje buvo užregistruotas pirmas užsikrėtimo atvejis. Užsikrėtusi šiaulietė atvyko iš Veronos. Šiuo metu moteris izoliuota Šiaulių ligoninėje.

Nustačius pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį, viešumoje vis dažniau sklinda istorijos apie neracionalų žmonių elgesį, apie norą prisipirkti kuo daugiau medicininių kaukių ir dezinfekcinių skysčių bei apie maisto atsargų kaupimą.

Kauno klinikų gydytojai papasakojo apie pacientus, kurie nesąžiningai išsineša iš klinikų medicinines kaukes dėžėmis, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius paragino nepasiduoti panikai ir pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Eurolygos čempionatas, Eurolyga, Mindaugas Sinkevičius, koronavirusas
Dar šia tema
Netikėta ataka iš ES pusės: koronavirusas atkeliavo į Baltijos šalis
Koronavirusu sergančios šiaulietės testas — teigiamas, ji turės likti ligoninėje
Ekspertas: koronavirusas taps streso testu naujajai Europos Komisijai
Dėl koronaviruso oro ir jūrų uostuose budi kariškiai
Spūstis

Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti daugiau nei 500 sunkvežimių

(atnaujinta 12:22 2020.10.29)
Šiuo metu ilgiausia eilė yra prie Beniakonių, kur laukia daugiau nei 200 sunkvežimių. Apie šimtas jų negali patekti į Latviją ir Lenkiją

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva susikaupė daugiau nei 500 sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

12:00 (11:00 Lietuvos laiku) valandos duomenimis, į Lietuvą bando įvažiuoti daugiau nei 560 sunkvežimių. Kotlovkos kontrolės punkte laukia daugiau nei 90 sunkvežimių, Kamennyj Log — daugiau nei 190, o Privalkoje — daugiau kaip 70 sunkvežimių.

Ilgiausia eilė susidariusi ties Beniakonių kontrolės punktu — ten laukia daugiau nei 210 sunkvežimių.

Pažymima, kad Lošos (Šumsko) ir Tverečiaus kontrolės punktai neveikia dėl COVID-19.

Latvijos kryptimi Grigorovščinos kontrolės punkte išsirikiavo daugiau nei 70 vilkikų. Iš viso į Lenkiją įvažiuoti nori daugiau nei 80 sunkvežimių.

Savaitės pradžioje iš Baltarusijos į ES šalis negalėjo patekti daugiau nei tūkstantis sunkvežimių.

Tegai:
eilės, sunkvežimis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija pakomentavo situaciją su eilėmis pasienyje
Kaip vyksta šunų paruošimas tarnybai Lietuvos pasienyje — video
Iš Baltarusijos į ES šalis negali įvažiuoti daugiau nei tūkstantis sunkvežimių
Mobilusis telefonas rankose

NVSC turėjusius sąlytį su COVID-19 pacientais apie izoliaciją informuos SMS žinute

(atnaujinta 12:16 2020.10.29)
Nuo ketvirtadienio asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks NVSC specialistų skambučio

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Siekdamas kontaktavusius su užsikrėtusiais COVID-19 kuo operatyviau informuoti, kaip jiems elgtis, kiek laiko izoliuotis, nuo šiandien Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sąlytį turėjusiems asmenims siųs trumpąsias SMS žinutes, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

"Nuo šiol asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks specialistų skambučio. Vietoje jo — gaus trumpąją SMS žinute telefonu, kurioje bus nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat bus pateikta informacija apie izoliacijos sutrumpinimo galimybę", — teigiama pranešime.

Taip pat informuojama, kad SMS žinutėje asmenys, turėję didelės rizikingą sąlytį, gaus ir nuorodą į anketą, kurią užpildę, pateiks svarbius duomenis specialistams.

Šioje anketoje asmuo turės nurodyti, ar jam izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis. 

Tokią trumpąją SMS žinutę iš NVSC gaus ir tie asmenys, kuriuos kaip didelės rizikos sąlytį turėjusius epidemiologinių tyrimų metu nurodys ir atvejus tiriantiems specialistams pateiks žmonės, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 

Tuo tarpu asmenys, kurie patys įtaria, jog galimai turėjo sąlytį, turi pildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir laukti specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Europos Sąjunga pasiūlė įvesti bendrą COVID-19 tyrimų sistemą
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė paskirs du korpusus COVID-19 pacientams
Policija Nicoje, 2020 m. spalio 29 d.

Nicoje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė 3 žmones

Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, dar keli buvo sužeisti. Išpuolis įvyko prie Notre Dame katedros

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Prancūzijos Nicos mieste peiliu ginkluotas vyras užpuolė žmones prie Notre Dame katedros, skelbia RIA Novosti su nuoroda į BFMTV televizijos kanalą.

​Incidentas įvyko apie 9:00 (10:00 Lietuvos laiku). Pirminiais duomenimis, trys žmonės žuvo, keli buvo sužeisti. Anot "Reuters", vienai moteriai buvo nupjauta galva.

Užpuolikas buvo sulaikytas.

Miesto meras Christianas Estrosi neatmeta, kad tai buvo teroro išpuolis.

Tegai:
išpuolis, Prancūzija