Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva paleido savo "branduolinę laimę" ir pavydi svetimos

(atnaujinta 15:03 2020.03.07)
Vilnius spekuliuos apie Astravo AE "nesaugumą", kol Lietuvoje pasikeis užsienio politika, mano energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Smarkus Vilniaus pasipriešinimas Astravo AE klausimu kyla visai ne dėl techninės, aplinkosaugos ar nesaugumo problemos, interviu Sputnik Lietuva pasakė branduolinės energetikos ekspertas, mokslinių tyrimų ir pilietinių iniciatyvų plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas.

"Tai grynai politinės Baltijos šalių pažiūros. Pirmiausia, žinoma, Lietuvos, kuri prarado savo branduolinę laimę uždariusi Ignalinos AE ir faktiškai savanoriškai atsisakiusi pigaus elektros energijos šaltinio. Nemanau, kad Baltijos šalių retorika kardinaliai pasikeis, tai prilygtų savo pačių nekompetencijos pripažinimui", — sakė jis.

Anpilogovo manymu, Lietuva ir toliau ieškos tam tikrų variantų, kad pabrėžtų Astravo AE nepriimtinumą, ir toliau spekuliuos neracionaliomis baimėmis.

"Aš nesitikiu grįžimo į realizmą, tai gali įvykti tik visiškai pasikeitus Baltijos šalių užsienio politikai, bet man atrodo, kad tai įvyks dar negreitai", — pažymėjo ekspertas.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei (AE), kuri statoma Gardino srityje. Apie tai pranešė agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas.

Jis taip pat pranešė, kad negali pakomentuoti Vilniaus pretenzijų dėl Astravo AE, nes ši problema turėtų būti išspręsta tarp dviejų šalių. Vilnius sistemingai teigia, kad branduolinis objektas Baltarusijoje yra "nesaugus" ir kelia šaliai grėsmę.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (494)
Dar šia tema
TS-LKD ragina Skvernelį nustatyti lietuviškas įmones, kurios dalyvauja BelAE
Sukėlė nuosmukį: Lietuva susidūrė su savo antirusiškos retorikos padariniais
Pranckietis pasiskundė JAV dėl Rusijos "energetinio ginklo"
Koronavirusas

Čaplinskas COVID-19 pacientams patarė mažinti cholesterolio kiekį

Profesoriaus teigimu, koronavirusams reikalingas cholesterolis, nes be jo jie negali prasmukti pro ląstelės apsauginį barjerą ir įsiskverbti į ląsteles

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas COVID-19 sergantiems žmonėms patarė vartoti cholesterolio kiekį mažinančius vaistus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Лисицын

Profesorius papasakojo, jog naujas tyrimas rodo, kad koronavirusams įsiskverbti į ląstelę reikalingas cholesterolis. Cholesterolis daugiausia žinomas dėl to, kad užkemša arterijas.

"Tyrėjai nustatė, kad įsiskverbimui į ląsteles, koronavirusams reikalingas cholesterolis be kurio jie negali prasmukti pro ląstelės apsauginį barjerą. Cholesterolis yra sudėtinė ląstelių ir kai kurių virusų, tokių kaip SARS-CoV-2, apvalkalo (membranos) dalis", — parašė Čaplinskas.

Anot profesoriaus, duomenys rodo, kad geresni COVID-19 pacientų sveikatos rezultatai pasiekiami kai jie vartoja cholesterolio kiekį mažinančius vaistus — statinus, nes šie vaistai, pašalindami cholesterolį, neleidžia SARS-CoV-2 patekti į ląsteles.    

Tegai:
Saulius Čaplinskas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vingio parke ant vyro užkrito medis

Vakarinio bėgimo metu Vilniuje ant vyro užkrito medis

(atnaujinta 08:18 2021.01.27)
Šiuo metu duomenų apie nukentėjusio sveikatos būklę nėra, tačiau liudininkai pažymi, kad jis buvo gyvas, kai buvo perduodamas gydytojams

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniuje, Vingio parke, ant vyro, kuris išėjo pabėgioti, užkrito medis, apie tai Facebook pranešė liudininkas.

Šiuo metu duomenų apie vyro sveikatos būklę nėra, tačiau teigiama, kad jis gyvas. Įvykio liudininko padarytose nuotraukose matosi, kaip vyrui bandoma suteikti pagalbą. Taip pat vienoje iš nuotraukų galima pastebėti, kad nukentėjęs kraujuoja.

Дерево упавшее на мужчину в парке Вингис
Ant vyro užkritęs medis Vingio parke

Anot liudininko, vyras vakare bėgiojo, kai ant jo užkrito pušis.

Informaciją apie įvykį patvirtino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Situacija sudėtingėja, daugėja pranešimų apie nelaimes, virstantys medžiai ne tik niokoja turtą, bet jau sužeidė ir žmogų Vingio parke", — parašė jis Facebook.

Meras pažymėjo, kad trečiadienį visą dieną snigs, savivaldybės tarnybos nespės valyti gatvių, todėl mieste susiklostys sunki padėtis kelyje, ir medžiai kels didelį pavojų.

"Mieli bėgikai, šeimos su vaikais — Vingio parke šiuo metu vaikščioti pavojinga. Kaip ir kituose parkuose — nerizikuokime, palaukime, kol nuo šakų nutirps sunkus sniegas", — paragino meras.

Šimašius taip pat pažymėjo, kad jis jau paprašė miesto tarnybų nupurtyti sniegą nuo jaunų medžių, krūmų, pušų, esančių prie namų. Jis paragino tai padaryti ir miesto gyventojus, tačiau paprašė aplenkti didelius medžius.

Anksčiau skubios pagalbos tarnyba 112 taip pat pranešė apie daugybę pranešimų apie nuvirtusius medžius. Ypač pasižymėjo Varėnos rajonas, kur nuo kelio per Dubaklonio mišką teko pašalinti net 20 medžių.

Lietuvoje jau antrą dieną smarkiai sninga. Išvakarėse apie 20 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
orai, snigimas, Vingio parkas, Vilnius