Laisvės alėja, Kaunas, archyvinė nuotrauka

Kaune ant pastato nupiešta svastika

(atnaujinta 10:50 2020.03.11)
Vasario pabaigoje Vilniuje buvo išniekintas paminklas. Prie paminklo masinių žydų žudynių aukoms per Antrąjį pasaulinį karą numesta ir padegta striukė

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Vieną Kauno pastatą išniekino vandalai, jo išorėje ir viduje nupiešę svastikos ženklus, pranešė Lietuvos policija.

Anot teisėsaugos, nacių simboliai atsirado ant statinio palei Raundondvario plentą.

Draudžiami ženklai buvo pastebėti dienos metu, maždaug 10:30 val.

Aplinkybės tiriamos.

Svastika ar antisemitiniai simboliai reguliariai pasirodo dideliuose Lietuvos miestuose. Kaip pranešė Sputnik Lietuva, vasario pabaigoje buvo išniekintas Antrojo pasaulinio karo metais įvykdytų žydų žudynių aukoms skirtas paminklas, prie kurio buvo numesta ir padegta striukė.

Lietuvos prokuratūra pradeda bylas ir vykdo incidentų tyrimus, tačiau iki šiol niekas nebuvo pripažintas kaltu.

Per Antrąjį pasaulinį karą šalyje buvo beveik sunaikinta vietinė žydų bendruomenė, kuri buvo laikoma viena didžiausių Europoje. Žuvo apie 220 tūkst. žmonių.

Žydų tautos naikinimo procese dalyvavo ir dalis lietuvių, kurie bendradarbiavo su naciais. Tačiau Lietuvoje kai kurie nacių bendrininkai laikomi "nacionaliniais didvyriais", o Lietuvos valdžia nepripažįsta jų nusikaltimų.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
sovietinė simbolika, Kaunas
Dar šia tema
Kretingos rajone nustatytas koplytėlę ir kapinių tvorą išterliojęs vandalas
Kaune neblaivus vairuotojas bandė papirkti policininką
Šiauliuose sustabdytas automobilis, pilnas šaudmenų
VSAT

Gabenant kontrabandą įkliuvo du pareigūnai ir mikroautobuso vairuotojas

(atnaujinta 16:59 2020.05.28)
VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Varėnos rajono pasieniečiai sulaikė Varėnos gyventoją gabenusį 40 tūkst. kontrabandinių cigarečių, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai Varėnos rajono Krokšlio kaimo ribose patikrinti stabdė mikroautobusą "VW Transporter" lietuviškais numeriais. Ši vieta yra maždaug už 3 km nuo sienos su Baltarusija

Vairuotojas nepakluso teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams ir padidinęs greitį pradėjo važiuoti Rudnios kaimo link. Pasieniečiai panaudojo priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį "ežį", bei iš ginklo "Winchester Defender" į mikroautobusą iššovė dujinį užtaisą, pramušusį jo langą.

Mikroautobusą žvyrkeliu Krokšlys — Rudnia pasieniečiai dar vijosi apie 3 kilometrus, kol "VW Transporter" vairuotojas nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavo nuo kelio. Jį galėjo paveikti akis graužusios dujos. Be to, dviejų priekinių ratų padangos buvo pradurtos "ežio".

Sulaikytasis pasirodė esantis 43-ejų Varėnos gyventojas. Automobilyje jis gabeno 40 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Capital QS", pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

Betęsiant tyrimą pasieniečiai  taip pat sulaikė 33-ejų ir 36-erių Aleksandro Barausko užkardos pasieniečius. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl padėjimo gabenti akcizines prekes. Tiek vairuotojas, tiek pareigūnai buvo uždaryti į areštinę.

Ketvirtadienį teismo sprendimu Varėnos gyventojas buvo suimtas mėnesiui, o abu pasieniečiai— 10 dienų.

VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandininką ir 10 tūkst. pakelių cigarečių
Sulaikytas eismo įvykį sukėlęs ir bandęs pasprukti latvis
Pasieniečiai sulaikė cigaretes krovusį varėniškį
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Sučiupti du jaunuoliai, Radviliškyje pavogę automobilį

(atnaujinta 15:20 2020.05.28)
Pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Teisme buvo priimtas sprendimas jaunuolius izoliuoti nuo visuomenės

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Radviliškyje, naktį du jaunuoliai dalyvavo neužrakintų automobilių paieškoje ir jų vagystėje, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Gegužės 26-osios rytą į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi Radviliškyje, Maironio gatvėje, gyvenantis vyras, po nakties gyvenamojo namo kieme neberadęs savo automobilio "Toyota Land Cruiser", pareigūnai įtarė, kas jį galėjo pavogti, nes vagystės bruožas buvo labai pažįstamas.

Policijos duomenimis, pavogtasis automobilis nakčiai buvo paliktas neužrakintas, o jame buvo palikti atsarginiai užvedimo rakteliai, automobilio dokumentai bei piniginė su banko kortelėmis.

Pradėjus automobilio vagystės tyrimą, sulaukta pranešimo iš Radviliškio rajono, Mažulių kaimo. Moteris pranešė apie pasikėsinimą pavogti jos automobilį "Opel Astra", kuris naktį buvo paliktas taip pat neužrakintas.

Pareigūnai įtarė, kad tai bus pasidarbuota tų pačių vaikinų, kurie vasario mėnesį buvo sulaikyti irgi po neužrakintų automobilių vagysčių.

Todėl tiesiai nuvažiavo į Linkaičius pas 17-metį į namus, jis prisipažino. Kartu su vaikinu buvo jo 18-metis draugas, kurį praėjus porai valandų sulaikė pareigūnai.

Kaip pranešama, iš pradžių vaikinai išgėrė, po ko kilo noras pasivažinėti automobiliu, todėl jie dviračiais išvažiavo ieškoti, kurį automobilį galima būtų pavogti. Radviliškyje suradę nerakintą "Toyota Land Cruiser", dviračius įkėlė į jį ir išvažiavo. Prie vairo sėdo teisės vairuoti dar neįgijęs 17-metis. Pasivažinėję Šeduvoje, Raudondvaryje, jie sustojo Mažulių kaime esančiame griovyje. Nepilnametis nesuvaldė automobilio ir įklimpo griovyje.

Vaikinai išsitraukė dviračius iš pavogto "Toyota Land Cruiser" ir nuvyko iki artimiausios Mažulių kaime esančios sodybos. Kieme jaunuoliai rado neužrakintą "Opel Astra", pabandė jį užvesti, tačiau nepavykus to padaryti, jie paliko iš kiemo išstumtą automobilį likimo valiai, sėdo ant dviračių ir grįžo namo į Linkaičius.

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių. Teisme buvo priimtas sprendimas jaunuolius izoliuoti nuo visuomenės. Nepilnametis suimtas dviem, jo draugas — trims mėnesiams.

Tegai:
automobiliai, vagystė, policija
Dar šia tema
Apsimelavęs ir prasiskolinęs šiaulietis po dešimties metų surastas ir grąžintas į Lietuvą
Kaune vyras, galimai gabenęs naminę degtinę, bandė papirkti policijos pareigūnus
Marijampolėje nuo pastato pavogtos vėliavos
Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.05.28)
Pranešama, kad gegužės 22 dieną pateiktais duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rusija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pasiūlė aštuonias vakcinas nuo naujos koronavirusinės infekcijos, 

užregistruota daugiau kaip 120 galimų vakcinų, sakė PSO Rusijos Federacijos atstovė spaudai Melita Vujnovič. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Rusijos indėlis yra labai didelis. Mes užregistravome aštuonias vakcinas kandidates iš įvairių Rusijos Federacijos institutų",— sakė Vujnovič per internetinį RAS mokslo tarybos "Gyvosios gamtos mokslų" posėdį tema: "Vakcinos nuo COVID-19: prognozės ir realybė", kurį organizavo MIA "Rossija segodnia".

Ji taip pat sakė, kad gegužės 22 dienos duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės.

"Galbūt jų yra daugiau. Bet tai tie tos, apie kurias mums pateikta informacijos ir pritaikyti vertinimo kriterijai. Iš jų dešimt yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 - ikiklinikiniame etape", — aiškino PSO atstovė Rusijos Federacijoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį sergant COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 5,5 milijono ligos atvejų, daugiau nei 349 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Rusija, vakcinacija, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES vaistų agentūra tikisi, kad koronaviruso vakcina pasirodys po metų
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Ekspertai įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną