Kalėjimas

Mažiausias pataisos pareigūno atlyginimas Lietuvoje bus 1000 eurų

(atnaujinta 14:24 2020.03.11)
Bausmių vykdymo įstaigų reorganizacija, išlaidų administracinėms reikmėms mažinimas, bendrųjų funkcijų apjungimas leidžia iš sutaupytų lėšų jau šiais metais padidinti pareigūnų algas, pažymi Teisingumo ministerija

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Šiemet visų mažiausiai uždirbančių pataisos pareigūnų algos sieks 1000 eurų, pareiškė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

"Šiemet bus įvykdytas pažadas iki 1 tūkst. eurų "į rankas" pakelti algas mažiausiai uždirbantiems pareigūnams. Šiems finansiniams pokyčiams nereikės papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto", — pažymi Jankevičius.

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos projektui — optimizuojant pataisos įstaigų sistemą sujungti dvi Kaune veikiančias įstaigas — Nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus prijungti prie Tardymo izoliatoriaus. Įgyvendinus šį projektą iš sutaupytų lėšų bus didinamos pareigūnų algos — mažiausias pareigūno atlyginimas bus 1000 eurų. 

Šiuo metu abiejose Kauno bausmių vykdymo įstaigose yra patvirtintos 306 darbuotojų pareigybės: atskirai tvarkomi personalo reikalai, apskaita ir ūkis, vykdomos kitos bendrosios funkcijos. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose laikoma apie 170 suimtųjų ir nuteistųjų, o Kauno tardymo izoliatoriuje — per 300.

"Reorganizuodami bausmių vykdymo įstaigas, mažiname išlaidas administracinėms reikmėms, apjungiame bendrąsias funkcijas, pavyzdžiui, viešuosius pirkimus, o sutaupytos lėšos skiriamos algoms didinti, gerinti socialines sąlygas", — sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Anot ministro, praėjusiais metais atliekant struktūrinę pertvarką, dvigubai sumažėjo vadovų ir bendrąsias funkcijas atliekančių tarnautojų, daugiau darbuotojų tiesiogiai dirba su suimtaisiais, todėl sutaupytos lėšos papildė darbo užmokesčio fondą ir leido didinti pareigūnų atlyginimus.

Nors abi įkalinimo įstaigos bus sujungtos, iš esmės jos liks atskiros. Kaip ir iki šiol, suimtieji ir nuteistieji gyvens atskirose izoliuotose patalpose. Nepilnamečiai, kaip ir šiandien, bus laikomi tame pačiame pastate, kur įsikūrę Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai.

Planuojama, kad nuo birželio 1 dienos atlyginimai bus didinami Kauno sujungtos įstaigos darbuotojams, nuo liepos 1 dienos — Lietuvos probacijos tarnybos, nuo spalio 1 dienos — Pravieniškių, Vilniaus ir Marijampolės–Kybartų pataisos namų pareigūnams, o nuo kitų metų sausio 1 dienos — Alytaus, Panevėžio ir Šiaulių pataisos įstaigų bei Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnams.

Pernai prie Vilniaus pataisos namų buvo prijungtas Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, kuris 2019 metų liepos 1 dieną buvo iškeldintas iš sostinės centre esančių patalpų. Kybartų pataisos namai — prie Marijampolės pataisos namų. Dabar Lietuvoje veikia 9 pataisos ir sulaikymo įstaigos, kuriose yra apie 6 tūkst. asmenų.

Tegai:
pataisos namai, atlyginimų didinimas, Teisingumo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Trijose pataisos įstaigose bus įgyvendintas resocializacijos projektas
Vilniaus pataisos namų patalpos virs tardymo izoliatoriumi
Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgo nuteistasis
Latvijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Nuo birželio 1 dienos panaikinama Lietuvos ir Latvijos sienos kontrolė

(atnaujinta 13:48 2020.05.28)
VSAT primena, kad į Baltarusiją ir Rusiją susiruošę keliauti asmenys turėtų itin atidžiai planuoti grįžimo maršrutus — draudimas atvykti į Lietuvą iš minėtų valstybių tebegalioja

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Nuo birželio 1 d. vidurnakčio panaikinama Lietuvos ir Latvijos sienos kontrolė, kurią Lietuvos pasieniečiai vykdė nuo karantino paskelbimo pradžios, kovo 16-osios. 

Apie tai praneša VSAT spaudos tarnyba. 

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje priimti sprendimai dar labiau sušvelnino karantino sąlygas bei palengvino vykimo per ES vidaus sienas tvarką. Nuspręsta panaikinti kontrolę prie sienos su Latvija ir išplėstas šalių, kurių piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą, sąrašas.

Nuo birželio 1 dienos į Latviją išvykti arba iš jos atvykti į Lietuvą galima bet kurioje vietoje, o nuolatinės kontrolės procedūrų čia nebeliks. Tiesa, keliaujant reiktų nepamiršti asmens tapatybės dokumento — paso ar tapatybės kortelės, nes abiejų šalių pareigūnai turės teisę vykdyti pasirinktinius patikrinimus.

Iki birželio 1 d. asmenų ir transporto priemonių praleidimas per sieną su Latviją bus vykdomas per keturis kontrolės punktus: Būtingės–Rucavos, Kalvių–Meitenės, Saločių–Grenctalės ir Smėlynės–Medumi.

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

ES vidaus sienos kontrolė su Lenkija išlieka. Tai reiškia, kad į šią valstybę išvykti arba atvykti iš jos galima per du šiuo metu veikiančius pasienio kontrolės punktus: Lazdijų–Aradninkų ir Kalvarijos–Budzisko. Juose kartu su pasieniečiais ir toliau budės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, kurie matuos vykstančiųjų per valstybės sieną kūno temperatūrą, stebės asmenis dėl galimų COVID-19 simptomų.

Karantino metu įvestame draudime užsieniečiams atvykti į Lietuvą dar viena išimtis atsiranda irgi nuo birželio 1 dienos. Nuo tada į Lietuvą laisvai galės atvykti Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos piliečiai bei šiose šalyse teisėtai gyvenantys kiti asmenys.

Jie atvykti galės jei minėtose valstybėse sergamumas koronaviruso infekcija (COVID-19) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršys 25 nustatytų atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių šalių sąrašą nustatys ir kiekvieną pirmadienį skelbs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas.

Asmenims, grįžusiems į Lietuvą iš šių valstybių, nereiks laikytis 14 dienų izoliacijos.

VSAT dar kartą primena, kad į Baltarusiją ir Rusiją susiruošę keliauti asmenys turėtų itin atidžiai planuoti grįžimo maršrutus. Draudimas atvykti į Lietuvą iš minėtų valstybių tebegalioja, o išimtys taikomos itin retai ir tik išskirtiniais atvejais — esant numatytai skubiai operacijai, mirus artimajam ir pan. Visais šiais atvejais privaloma pateikti ir dokumentus, įrodančius minėtus faktus.

Respublikoje iki birželio 16 dienos pratęstas karantino režimas, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas. Visų pirma, pokyčiai yra susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo valandomis, skrydžiais, susitikimais viešose vietose.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje aptiktų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė 1656. Tuo tarpu 1193 žmonės pasveiko, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 349 tūkst. žmonių. 

Tegai:
Lietuva, Latvija
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Pranešama, kokios transporto lengvatos bus taikomos sergantiems onkologinėmis ligomis

(atnaujinta 13:41 2020.05.28)
Be to, nustatytas ir lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydis

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Sergantiems onkologinėmis ligomis suteikiama galimybė vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą įsigyti su 80 proc. nuolaida, rašoma Seimo pranešime.

Be to, dvigubai — nuo 32 iki 64 bazinių socialinių išmokų — padidinta lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

Taip pat patikslintos Transporto lengvatų įstatymo nuostatos, susijusios su kompensacijos skyrimu ir mokėjimu šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką.

Transporto įstatymo pataiso įsigalioja 2021 metų sausio 1 dienos.

Pataisomis nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydis taikomas asmenims ar šeimoms, kurie dėl šios kompensacijos skyrimo kreipėsi po šio įstatymo įsigaliojimo.

Asmenims ar šeimoms, kuriems lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija skirta iki šio įstatymo įsigaliojimo, 6 metų laikotarpis skaičiuojamas nuo šios kompensacijos paskyrimo dienos, sudedant laikotarpius iki šio įstatymo įsigaliojimo ir po šio įstatymo įsigaliojimo.

Tegai:
lengvatos, transportas
Dar šia tema
Sostinės šilumos tinklai klientams suteiks atsiskaitymo terminų lengvatas
Pentagonas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Pentagonas pasirengęs suteikti Ukrainai papildomą karinę pagalbą

(atnaujinta 13:38 2020.05.28)
Anot kanalo, tam, kad ir toliau būtų teikiama karinė pagalba Kijevui, įstatymas reikalauja patvirtinimo, kad Ukraina padarė pažangą kovoje su korupcija, didindama skaidrumą ir stiprindama visuomenės kontrolę

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Pentagonas pranešė JAV kongresui, kad reformos Ukrainoje leis šaliai toliau skirti 125 milijonus dolerių karinei pagalbai, CNN pranešė cituodamas šaltinius kariuomenėje ir neįvardytą kongreso padėjėją.

Anot kanalo, įstatymas reikalauja patvirtinimo, kad Ukraina padarė pažangą kovoje su korupcija, didindamas skaidrumą ir stiprindamas visuomenės kontrolę, kad ir toliau teiktų karinę pagalbą Kijevui.

Tai yra antra Kongreso patvirtinto 250 milijonų dolerių pagalbos paketo dalis. Manoma, kad jos rėmuose Ukraina gaus mobiliąsias radiolokacines sistemas, skirtas artilerijai ir raketų gaisrui sekti, keliasdešimt greitosios pagalbos automobilių, įslaptintą ryšių įrangą ir du patrulinius laivus, aprūpintus 30 mm automatiniais pistoletais su nuotolinio valdymo pultu.

Kovo mėnesį televizijos kanalas pranešė, kad Pentagonas, vykdydamas Kongreso patvirtintą karinę pagalbą, ruošiasi tiekti Ukrainai artilerijos radarus ir kovines patrulines valtis. Buvo pranešta, kad pusė iš 250 milijonų JAV dolerių, kuriuos skyrė gynybos departamentas, bus panaudota šiems tikslams.

Rusijos Federacija ne kartą perspėjo apie planus tiekti ginklus Ukrainai, sakydama, kad šis žingsnis tik paskatins konflikto Donbaso eskalavimą.

Kaip ne kartą teigė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

Dauguma Europos politikų pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris teigė, kad ginklų tiekimas Ukrainai yra labai rizikingas ir neproduktyvus būdas išeiti iš krizės.

Tegai:
karinė pagalba, Ukraina, Pentagonas
Dar šia tema
Sakmė apie prarastą pelną. Lenkija nekantrauja pažvelgti į "Gazprom" kišenę
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"