Šiukšlių maišai

Lietuvoje pareikalauta tyrimo dėl galimo pavojingų atliekų slėpimo

(atnaujinta 10:57 2020.03.13)
Aplinkos apsaugos departamentas atsakė, kad pažeidimai buvo pašalinti, tačiau kovo pradžioje deputatai gavo tai paneigiančias nuotraukas

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Ukmergės rajone, Kopūstėlių kaime, galėjo būti nuslėptos pavojingos atliekos.

Apie tai kalbėjęs partijos Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Paulius Saudargas teigė, kad susisiekė su prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Vasario pradžioje, kai pasirodė pirmieji pranešimai apie galimus pažeidimus, jis taip pat pateikė prašymą Aplinkos apsaugos departamentui.

"Departamento atsakyme pažymima, kad bendrovei "JRS WOOD" priklausiusios ir neteisėtai šalinti priimtos pavojingosios atliekos yra sutvarkytos. Iš viso utilizuoti buvo išgabentos ir sutvarkytos 134 tonos pavojingųjų atliekų", — rašoma TS-LKD svetainėje.

Tačiau kovo pradžioje Seimo deputatams buvo pateiktos nuotraukos su galimais gamtosaugininkų padarytais pažeidimais. Suprantama, kad tyrimas gali būti atidėtas iki senaties termino.

Anot Saudargo, kyla klausimas, ar įmonė iš tikrųjų įvykdė savo įsipareigojimus. Jis taip pat suabejojo ​​Aplinkos apsaugos departamento darbu. Politiko teigimu, organizacijos neefektyvumas sukuria daug problemų šiame sektoriuje.

Per pastaruosius metus Lietuvoje kilo keli skandalai dėl netinkamo pavojingų atliekų laikymo ir šalinimo bei vandens telkinių taršos.

Praėjusį rudenį Alytaus senų padangų perdirbimo gamykloje kilo didelis gaisras, dėl kurio nukentėjo vietos ūkiai. Po kelių mėnesių tame pačiame mieste sprogimas įvyko azoto trąšų gamykloje "Achema".

Sausio pradžioje paaiškėjo, kad "Grigeo Klaipėda" nuotekos buvo išleidžiamos į Kuršių marias ir padarė didelę žalą aplinkai. Ir visai neseniai tapo žinoma, kad Klaipėdos uostas septynerius metus leido nuotekas su gyvsidabriu į Kuršių marias.

Be to, tokio pobūdžio leidimas uostui buvo išduotas tik šių metų pradžioje. Jūrų uostui gali būti skirta bauda. Uosto vadovybė neigia visus kaltinimus.

Šiukšlės ES šalyse
© Sputnik /
Šiukšlės ES šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Lietuva, šiukšlės, aplinkos tarša
Dar šia tema
Skvernelis palaiko EK planus mažinti taršą Baltijos jūroje
Klaipėdos rajone į gamtą išmesta beveik 80 kubinių metrų naudotų padangų
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius
Stirna

Kėdainių rajone policijos automobilis partrenkė stirną

(atnaujinta 10:14 2020.08.13)
Policijos duomenimis, gyvūnas staiga išbėgo į kelią, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Kėdainių rajone policijos tarnybinis automobilis partrenkė į kelio važiuojamąją dalį išbėgusią stirną, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, rugpjūčio 12 dieną, apie 22:10 ties Aukštųjų Kaplių kaimu, kelyje Kėdainiai–Šėta–Ukmergė.

Anot policijos pranešimo, tarnybinis automobilis "VW Transporter", vairuojamas 1988 metais gimusio Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūno, partrenkė stirną.

Pažymima, kad eismo įvykio metu žmonės nesužaloti.

Tegai:
Lietuva, eismo įvykis, policija, gyvūnai, stirna
Dar šia tema
Joniškio rajone policija vos išvengė susidūrimo su stirna
Lietuvoje nufilmuota, kaip stirnos kerta kelią pagal eismo taisykles
Kelio darbai, archyvinė nuotrauka

Alytuje bus rekonstruotas geležinkelio viadukas

(atnaujinta 10:30 2020.08.13)
Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam viadukui rekonstruoti Vyriausybė skyrė 2 mln. eurų

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Siekiant pagerinti verslui aktualią infrastruktūrą, Alytuje prasidės geležinkelio viaduko Naujojoje gatvėje rekonstrukcijos darbai. Apie tai praneša Susisiekimo ministerija.

Pažymima, kad įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam viadukui rekonstruoti Vyriausybė skyrė 2 mln. eurų.

Pabrėžiama, kad Naujoji gatvė jungianti šiaurinį Alytaus miesto įvažiavimą su miesto centru, yra pagrindinė miesto transporto arterija, kurioje sukoncentruoti didžiausi eismo srautai, per parą pravažiuoja daugiau kaip 9000 automobilių.

"Ši gatvė yra 4 eismo juostų, tačiau po geležinkelio viaduku susiaurėja iki 2 eismo juostų, todėl šioje vietoje sumažėja gatvės pralaidumas, formuojasi transporto spūstys. Tiek gyventojai, tiek prekių ar krovinių vežėjai šioje probleminėje vietoje ypač piko metu sugaišta daug laiko, išauga avarijų rizika, didėja aplinkos oro tarša", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu, vienintelė techninė galimybė spręsti gatvės pralaidumo problemą, įrengiant 4 eismo juostas, yra rekonstruoti geležinkelio viaduką, nes esamo viaduko plotis tarp atramų yra nepakankamas tokio pločio gatvei.

Pranešime teigiama, kad rekonstravus geležinkelio viaduką virš Naujosios gatvės, ties viaduku neliks dviejų eismo juostų susiaurėjimo ir visa gatvė bus 4 eismo juostų. Tokiu būdu bus užtikrintos sąlygos sklandžiam ir saugiam transporto priemonių, pėsčiųjų ir dviratininkų eismui, bus taupomas kelionės laikas, sumažės oro tarša.

Geležinkelio viaduko rekonstrukcijos darbus numatoma baigti 2021 metų pabaigoje.

Tegai:
Alytus, viadukas, Susisiekimo ministerija, darbas, kelias
Dar šia tema
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo