Kaunas, archyvinė nuotrauka

Koronaviruso akivaizdoje: Kaunas atšaukia Kaziuko mugę ir kitus renginius

(atnaujinta 11:34 2020.03.13)
Viešajame transporte diegiamos papildomos saugumo priemonės: nutraukiama bilietų prekyba pas vairuotojus ir keičiasi įlipimo į autobusus ir troleibusus tvarka

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Vyriausybei nutarus stabdyti ugdymo procesą ir drausti viešuosius renginius, Kaunas imasi nedelsdamas įgyvendinti šiuos sprendimus. 

Nuo kovo 13 dienos dviem savaitėms uždaromos visos Kauno mokyklos, o nuo kovo 16-osios — ir visi miesto vaikų darželiai. Sprendimas palies ir universitetus bei kolegijas. Atvirose erdvėse bus leidžiami tik tokie renginiai, kurių dalyvių skaičius neviršys 100 asmenų.

Dėl viešų renginių draudimo miestas atšauks Kaziuko mugę, kuri turėjo vykti šį savaitgalį.

"Artimiausiomis dienomis Kaune turėjo vykti nemažai didelio masto renginių. Pavyzdžiui, Kaziuko mugė prie "Žalgirio" arenos. Vis tik žmonių sveikata ar net gyvybė yra aukščiau visko, todėl renginiai bus atšaukti", — sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Kaunas imasi ir kitų neatidėliotinų priemonių. Miesto ligoninėse baigiami pasirengimo darbai ruošdami papildomas patalpas pacientų karantinavimui, saviizoliacijai, jei situacija paaštrėtų ir būtų fiksuojamas viruso proveržis. Miestas taip pat gausiai papildė dezinfekanto atsargas, kuriomis pagal poreikį aprūpino švietimo ir kitas savivaldybei pavaldžias įstaigas.

Народная ярмарка Казюкаса  в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pokyčiai viešajame transporte

Mieste įvedami pokyčiai viešajame transporte. Keleiviai galės įlipti į autobusus bei troleibusus pro visas duris. Kaip pažymi savivaldybė, tai prisidės prie geresnės oro cirkuliacijos transporto priemonėse bei tolygesnio keleivių srautų pasiskirstymo.

Taipogi nuo penktadienio "Kauno autobusai" stabdo prekybą bilietais, įsigyjant juos pas vairuotojus. Keleiviai raginami aktyviau naudotis išmaniąja programėle "Žiogas" arba pasirūpinti elektroninio bilieto kortelėmis ir jas papildyti.

"Grynųjų pinigų atsisakymas prisidės prie papildomos prevencijos apsaugant viešojo transporto vairuotojus nuo kontakto su keleiviais ir padedant išvengti galimų viruso grėsmių", — teigiama pranešime.

Keleivių kontrolė, vykdydama bilietų tikrinimą, iki pirmadienio (kovo 16 d.) atsižvelgs į aplinkybes, kai keleiviai negali įsigyti bilietų, nes vyksta iš vietų, kur nėra jų platinimo vietų ar šių nedarbo metu.

Jau kelias savaites Kauno autobusai ir troleibusai dezinfekuojami keliskart dažniau nei įprastai. Pasak bendrovės "Kauno autobusai" generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, viešojo transporto priemonėse kasdien ypač kruopščiai specialiomis priemonėmis valomos sėdynės ir turėklai. Vairuotojai taip pat aprūpinti dezinfekciniais skysčiais.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19. Organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną.

Kaip anksčiu pažymėjo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, masinių renginių ir susibūrimų ribojimas yra priemonės, kurias, kaip tinkamas siekiant stabdyti COVID-19 ligos plitimą, rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Kaziuko mugė, Kaunas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
"Kaip gyventi? Kaip gimdyti?" Italija panikuoja dėl koronaviruso epidemijos
Seimo narys išsigando koronaviruso po vakarienės šalia italų
Kaziuko mugė Vilniuje: lietuviška tradicija priešinasi koronavirusui
Makronas: Koronaviruso epidemija tik prasideda
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas