Косметолог в защитной маске и очках снимает маску для лица во время процедуры в спа-салоне красоты Pearl Deluxe в Пекине, 5 марта 2020 года

Lietuvoje užfiksuoti dar trys nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 15:30 2020.03.13)
Sveikatos apsaugos ministras patvirtino šią naują informaciją, atskleidė, kas užsikrėtė, bei teigė, kad visi nauji atvejai yra įvežtiniai

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai.

Per spaudos konferenciją buvo pranešta, kad užsikrėtusieji šiuo metu gydomi Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje.

Viena iš užsikrėtusiųjų yra Ispanijos pilietė iš Madrido, ji yra Vilniuje. Klaipėdoje užsikrėtusi moteris, kuri neseniai grįžo iš Tenerifės, o Kaune esantis užsikrėtęs vyras yra grįžęs iš Italijos. Pasak ministro, nauji užsikrėtę asmenys nėra rizikos grupėje.

Per spaudos konferenciją Veryga kreipėsi į vyresniojo amžiaus žmones ir prašė kiek įmanoma stengtis likti namuose. Taip pat jis paragino šeimas, kurios turi vaikų ir lankėsi viruso paveiktose teritorijose, nevežti tokių vaikų prižiūrėti seneliams.

Ministras taip pat pabrėžė, kad galimybė patiems savo lėšomis tirtis dėl koronaviruso greičiausiai bus, bet ji bus labai ribota. 

"Gauname labai daug prašymų, daug klausinėjama, kada bus galima tirtis patiems, prašant tai padaryti. Dar kartą noriu akcentuoti, kad bus greičiausiai tokia galimybė, bet ji bus ribota. Bet tai turi būti labai saugiai padaryta — pati baisiausia klaida būtų, kad žmonės pradėtų bėgti į klinikas, taip apkrėstų. Net ir žmonės, kurie pasidarys tyrimą ir jis bus neigiamas, nereikš, kad galės bėgioti ir kitus apkrėsti", — sakė Veryga.

Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė sakė, kad Kaune esančio vyro atvejis, jos žiniomis, nėra susijęs su kauniečių pora, apie kurios užsikrėtimą pranešta kovo 10 dieną. Teigiama, kad jis buvo išvykęs slidinėti į Šiaurės Italiją.

Taigi, šiuo metu oficialiai patvirtinti šeši koronaviruso atvejai. Pirmasis buvo nustatytas vasario 28 dieną iš Veronos grįžusiai moteriai, antrasis — kovo 10 dieną kauniečių porai.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

 

Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Estijoje užsikrėtimų koronavirusu skaičius išaugo iki 41
Puidokas pasipiktino, kad ne visi Seimo nariai laikosi karantino taisyklų
Žiniasklaida: pirmasis koronaviruso atvejis Kinijoje buvo nustatytas lapkritį