Prekybos centras Europa Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Dėl koronaviruso SAM rekomenduoja reguliuoti žmonių srautus prekybos centruose

(atnaujinta 14:01 2020.03.14)
Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, šalies gyventojams rekomenduojama apsipirkti internetu, o jei nėra galimybės — nesigrūsti eilėse, išlaikyti atstumą nuo kitų žmonių, laikytis rankų higienos, čiaudėjimo, kosėjimo etiketo

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, visose Lietuvos parduotuvėse ir prekybos centruose rekomenduojama apriboti klientų srautus tam, kad būtų išvengta grūsčių, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Taip pat rekomenduojama tarp eilėse stovinčių pirkėjų išlaikyti ne mažesnį nei vieno metro atstumą.

Tuo tarpu parduotuvių darbuotojams turėtų būti sudaryta galimybė ne rečiau nei kas dvi valandas, o esant poreikiui — ir dažniau, plauti rankas po šiltu tekančiu vandeniu skystu muilu ar dezinfekuoti jas naudojant tam skirtas priemones.

Be to, kaip praneša SAM, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ir dažnai liečiamiems paviršiams (durų rankenoms, turėklams, krepšeliams, vežimėlių rankenoms). Šiuos paviršius reiktų valyti ne tik drėgnu būdu, bet ir naudojant specialias dezinfekcines medžiagas.

Prekybininkams derėtų pasirūpinti ir tinkamu klientų informavimu. Dar prieš patekdami į patalpas žmonės turėtų matyti informaciją apie rankų higienos reikalavimus, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad žmonės, grįžę iš naujojo koronaviruso infekcijos paveiktų teritorijų, 14 dienų privalo izoliuotis namuose ir jokiu būdu nesilankyti jokiose viešose vietose, kur galėtų užkrėsti aplinkinius.

Penktadienį Lietuvoje užfiksuoti dar trys nauji koronaviruso atvejai. Viena iš užsikrėtusiųjų yra Ispanijos pilietė iš Madrido, ji yra Vilniuje. Klaipėdoje užsikrėtusi moteris, kuri neseniai grįžo iš Tenerifės, o Kaune esantis užsikrėtęs vyras yra grįžęs iš Italijos. Iš viso Lietuvoje diagnozuoti šeši užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Ekspertas: "Juodoji gulbė", kuri gali sukelti krizę, yra ne ES
Paskelbta, kur skambinti visais klausimais dėl koronaviruso