Koronavirusas

Lietuvoje užfiksuotas aštuntasis koronaviruso atvejis

(atnaujinta 15:54 2020.03.15)
Pasak sveikatos apsaugos ministro, tampa gyvybiškai svarbu saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Šeštadienį, kovo 14 dieną, šalyje užfiksuoti du koronaviruso infekcijos atvejai, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Dar šįryt buvo pranešta apie naują patvirtintą atvejį Klaipėdoje. Taigi, iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 8.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos, daugėjant atvejų, paaiškėja aplinkybės, kad kai kurie susirgusieji grįžę iš svetur nesilaikė rekomendacijų izoliuotis.

"Jokia valdžia neapsaugos žmonių, jei patys žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuva, tiesiog negalima asmeninių interesų kelti aukščiau visuomenės sveikatos ir saugumo'', — sakė Veryga.

Taip pat SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai — iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien — po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 8 atvejai yra įvežtiniai — susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžę asmenys.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Paskelbta, kur skambinti visais klausimais dėl koronaviruso
Karo ekspertas abejoja, kad JAV įvedė koronavirusą į Kiniją
Ekspertas: "Juodoji gulbė", kuri gali sukelti krizę, yra ne ES