Lietuvos pasienietis, archyvinė nuotrauka

Lietuva laikinai įves kontrolę prie vidinių Europos Sąjungos sienų

(atnaujinta 18:34 2020.03.15)
Kaip pažymėjo vidaus reikalų ministrė, tai yra griežta priemonė, tačiau galvojant apie visų piliečių saugumą reikia imtis visų įmanomų priemonių

VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Lietuva laikinai įves kontrolę prie vidinių Europos Sąjungos sienų dėl koronaviruso protrūkio, pranešė Lietuvos Vyriausybės spaudos tarnyba.

Apribojimai bus pradedami taikyti nuo kovo 14 dienos, 18:00.

Kaip pažymėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba dar labiau sugriežtins kontrolę.

"Taip pat bus stabdomas Lietuvos Respublikos piliečių ir nuolatinių šalies gyventojų išvykimas į Rizikos valstybes kurių sąrašas nustatytas VESOC vadovo sprendimu. Lietuvos piliečiams apribojimai dėl grįžimo nėra taikomi, tačiau grįžę jie turės likti namuose 14 dienų", — sakė ministrė.

Pranešama, kad krovinių gabenimas vyks toliau.

"Suprantame, kad tai griežta priemonė, tačiau galvodami apie visų piliečių saugumą turime imtis visų įmanomų priemonių. Šiuo metu kelionės yra mūsų didžiausia grėsmė. Tai atvežtinis virusas, tad būtina apriboti judėjimą", — teigė Tamašunienė.

Lietuvos oro uostai taip pat sugriežtino priemones. Nuo šio šeštadienio visi keleiviai bus tikrinami termovizoriumi, skrydžio metu jiems taip pat reikės užpildyti specialias anketas. Atvykusieji į oro uosto pastatą nebus išleidžiami, kol jiems bus atlikti visi būtini patikrinimai.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užregistruoti aštuoni COVID-19 koronaviruso atvejai, Latvijoje — 26, o Estijoje — 109.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Vidaus reikalų ministerija (VRM), Rita Tamašunienė, Europos Sąjunga, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Ekspertas: "Juodoji gulbė", kuri gali sukelti krizę, yra ne ES
Lietuvos oro uostuose pradedama visų keleivių patikra dėl koronaviruso
Dėl koronaviruso protrūkio Lietuva išplėtė rizikingų teritorijų sąrašą