Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas komunalines paslaugas

(atnaujinta 10:07 2020.03.16)
Vilniaus meras teigė, kad savivaldybė aptars priemonių, kurios palengvintų gyventojų mokėjimo naštą karantino laikotarpiu, sąrašą

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė planuojantis laikiną komunalinių paslaugų mokesčių atidėjimą dėl koronaviruso. Apie tai jis parašė Facebook.

Miesto meras teigė, kad tokią galimybę turės tie, kurie virusinio laikotarpio metu prarado darbą ar pajamų šaltinį. Meras taip pat priminė, kad geriau mokėjimus atlikti elektroniniu būdu, o ne eiti į banką. Ypač reikia stengtis, kad vyresnio amžiaus žmonės galėtų atlikti elektroninius mokėjimus.

Šimašius taip pat priminė, kad tėvai, kurių vaikai eina į savivaldybių darželius, gali nemokėti už virusinį laikotarpį. Už privačius darželius savivaldybė pareikalavo kompensuoti maždaug šimtą eurų.

Taip pat, pasak mero, bus pratęsiami verslo liudijimai tiems, kurie negali perkelti savo darbuotojų į nuotolinį darbą. Šimašius pasiūlė atidėti nuomą tiems, kurie dėl viruso negali naudotis savivaldybės patalpomis.

Savivaldybė paragino vyriausybę pervesti ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mokėjimą.

Be to, meras pažadėjo, jei įmanoma, nesustabdyti gamybos ir statybų, naudodamasis visomis būtinomis saugos priemonėmis.

Šimašius pažymėjo, kad visos šios priemonės yra planavimo stadijoje, jų sąrašas vis dar neišsamus, o joms patvirtinti reikės teigiamo miesto tarybos sprendimo. Jis taip pat priminė, kad jie paveiks Vilniaus mokesčių mokėtojus.

"Apsaugos priemonių iš valstybės rezervo tikėtis negalime, perkame patys (ir taip tai darėme), tai reiškia, kad realiai kiekiai tokie, kad jų naudojimas turės būti racionaliai nuosaikus, o ne maksimaliai visuotinis. Ne tragedija, bet ir ne puiku. Gaila tik, kad informaciją tik dabar gavome", — rašė jis.

Meras taip pat priminė, kad atsakymus į klausimus apie karantino situaciją mieste galima rasti specialioje svetainėje.

Lietuvoje paskelbtas karantinas. Šis režimas galios 15 dienų, tačiau prireikus jis gali būti pratęstas.

Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, ir asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose.

Iki šiol patvirtinta iš viso 14 koronaviruso atvejų, visi jie įvežtiniai.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

Taip pat skaitykite:

Tegai:
mokesčiai, koronavirusas, Remigijus Šimašius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Koronavirusas Lietuvoje: dar trys atvejai, antras — iš Danijos
Stabdomas visų tarptautinių traukinių eismas
Obuolys

Gydytoja išsklaidė penkis populiarius mitus apie valgymą vakare

(atnaujinta 19:48 2021.04.16)
Daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ar pradeda bado streiką, jei prieš dieną suvalgė per daug, tačiau tai neteisinga, mano mitybos specialistė

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikiečių dietologė ir mitybos specialistė Račel Pol (Rachel Paul) Instagram papasakojo apie mitus, susijusius su valgymu po penktos valandos vakaro.

Ji pažymėjo, kad daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ir padažų. Tačiau, pasak dietologės, tai neteisinga. Pol mano, kad maistu svarbu mėgautis, todėl ji rekomenduoja naudoti nedidelius kiekius įvairių skonio stipriklių.

Be to, mitybos specialistė mano, kad neprivalgyti per vakarienę yra žalinga. Ji ragina į vakarinį racioną įtraukti daug baltymų turinčius maisto produktus, daržoves ir augalinius riebalus.

Kartu ji pabrėžė, kad saldumynai vakaro valandomis nėra draudžiami, tačiau jie turi tilpti į jūsų per dieną suvartojamų kalorijų normą.

Gydytoja taip pat paragino kiekvieną dieną eiti miegoti tuo pačiu metu ir stengtis laikytis režimo. Jos nuomone, bloga savijauta dėl sveiko miego trūkumo ir nuovargio prisideda prie noro suvalgyti ką nors kenksmingo.

Mitybos specialistė padarė išvadą, kad neturėtumėte pradėti bado streiko, jei prieš dieną suvalgėte per daug, nes "tai neveikia".

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Gulbės

Aplinkosaugininkai draudžia šerti laukinius paukščius

(atnaujinta 18:36 2021.04.16)
Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininko teigimu, žmonės pagelbėti gamtai bei paukščiams gali ir kitais būdais, tarkim, įrengti ir iškelti inkilus, surinkti šiukšles

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamentas primena žmonėms, kad yra draudžiama šerti laukinius gyvūnus.

"Vien praėjusią žiemą į Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą kreipėsi 187 žmonės ir pranešė pastebėję įšalusius paukščius. Būtent paukščių pripratimas gauti maisto vėliau jiems tampa pražūtingas. Pasitaiko ir situacijų, kai žmonės kreipiasi pagalbos, kad patartume, ką daryti, kad tokios situacijos nesikartotų", — sakė Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininkas Kęstutis Motiekaitis.

Jo teigimu, žmonės pagelbėti gamtai bei paukščiams gali ir kitais būdais, tarkim, įrengti ir iškelti inkilus, surinkti šiukšles.

Tuo pačiu primenama, kad paukščių nederėtų lesinti šiltuoju metų laikotarpiu. Šiuo laiku maisto jie susiranda patys. 

Tegai:
maistas, aplinkosaugininkai, laukiniai gyvūnai