Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas komunalines paslaugas

(atnaujinta 10:07 2020.03.16)
Vilniaus meras teigė, kad savivaldybė aptars priemonių, kurios palengvintų gyventojų mokėjimo naštą karantino laikotarpiu, sąrašą

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė planuojantis laikiną komunalinių paslaugų mokesčių atidėjimą dėl koronaviruso. Apie tai jis parašė Facebook.

Miesto meras teigė, kad tokią galimybę turės tie, kurie virusinio laikotarpio metu prarado darbą ar pajamų šaltinį. Meras taip pat priminė, kad geriau mokėjimus atlikti elektroniniu būdu, o ne eiti į banką. Ypač reikia stengtis, kad vyresnio amžiaus žmonės galėtų atlikti elektroninius mokėjimus.

Šimašius taip pat priminė, kad tėvai, kurių vaikai eina į savivaldybių darželius, gali nemokėti už virusinį laikotarpį. Už privačius darželius savivaldybė pareikalavo kompensuoti maždaug šimtą eurų.

Taip pat, pasak mero, bus pratęsiami verslo liudijimai tiems, kurie negali perkelti savo darbuotojų į nuotolinį darbą. Šimašius pasiūlė atidėti nuomą tiems, kurie dėl viruso negali naudotis savivaldybės patalpomis.

Savivaldybė paragino vyriausybę pervesti ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mokėjimą.

Be to, meras pažadėjo, jei įmanoma, nesustabdyti gamybos ir statybų, naudodamasis visomis būtinomis saugos priemonėmis.

Šimašius pažymėjo, kad visos šios priemonės yra planavimo stadijoje, jų sąrašas vis dar neišsamus, o joms patvirtinti reikės teigiamo miesto tarybos sprendimo. Jis taip pat priminė, kad jie paveiks Vilniaus mokesčių mokėtojus.

"Apsaugos priemonių iš valstybės rezervo tikėtis negalime, perkame patys (ir taip tai darėme), tai reiškia, kad realiai kiekiai tokie, kad jų naudojimas turės būti racionaliai nuosaikus, o ne maksimaliai visuotinis. Ne tragedija, bet ir ne puiku. Gaila tik, kad informaciją tik dabar gavome", — rašė jis.

Meras taip pat priminė, kad atsakymus į klausimus apie karantino situaciją mieste galima rasti specialioje svetainėje.

Lietuvoje paskelbtas karantinas. Šis režimas galios 15 dienų, tačiau prireikus jis gali būti pratęstas.

Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, ir asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose.

Iki šiol patvirtinta iš viso 14 koronaviruso atvejų, visi jie įvežtiniai.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

Taip pat skaitykite:

Tegai:
mokesčiai, koronavirusas, Remigijus Šimašius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Koronavirusas Lietuvoje: dar trys atvejai, antras — iš Danijos
Stabdomas visų tarptautinių traukinių eismas
Lietuvos ir Latvijos siena

Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino

(atnaujinta 20:10 2020.11.30)
Panašiai elgiasi ne tik latviai, bet ir lietuviai, kurie keliauja į Latviją ir nenori joje ilgai apsistoti

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Latviai, nenorintys laikytis karantino po apsilankymo Lietuvoje, išrado būdą apeiti šį apribojimą, rašo Sputnik Latvija su nuoroda į laikraščio "Kurzemes Vārds" pastebėjimus.

Šis metodas yra gana paprastas ir efektyvus, nors ir nevienareiksmiškas, tačiau vis gi tai yra rimtas pažeidimas, ir jis nėra vertas tokios rizikos. Tačiau vis gi yra tokių žmonių, kurie, nepaisant renginio rizikingumo, kerta sieną. Pavyzdžiui, vienas automegėjas leidiniui pasakojo, kad norint įvažiuoti į Lietuvą ir grįžti į Latviją nesilaikant karantino, prieš kelionę reikia išjungti mobilųjį telefoną, iš jo išėmus akumuliatorių, arba iš viso palikti telefoną namuose. Be to, vyras patarė nenaudoti banko kortelės Lietuvoje, o iš anksto išimti grynuosius pinigus iš bankomatų Latvijos teritorijoje.

Automegėjas pažymėjo, kad taip pat svarbu patikrinti pasieniečių buvimą kelyje, tokiems tikslams jis visada su savimi turi žiūroną. Jei kelias laisvas, tada jis važiuoja. Įvažiuojant į Lietuvą iš Latvijos karantinas nereikalingas, todėl galima netrukdomai kirsti sieną ta kryptimi.

Anksčiau Latvijos Ligų prevencijos ir kontrolės centras savo Facebook paskyroje paskelbė šalių, iš kurių atvykus būtina 10 dienų saviizoliacija, šiame sąraše yra ir Lietuva.

Tegai:
Latvija, Lietuva, karantinas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Иней на деревьях, архивное фото

Gruodžio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:08 2020.11.30)
Gruodžio 1 dienos horoskopas pataria Avinams ir Mergelėms vengti rizikos su pinigais susijusiose veiklose, Dvyniams — nekurti didelio masto planų, Vėžiams — įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, Liūtams — parengti veiksmų planą ir jo laikytis

Dienos pradžia bus įtempta ir sunki. Tai bus laikas, kai žmonės gali nenorėdami pakenkti sau ir kitiems. Net tie, kas paprastai turi retą savitvardą, šiuo metu negalės kontroliuoti savo emocijų. Gali būti prisimenamos senos patirtys ir nuoskaudai, bus labai sunku sutelkti dėmesį į dabartį.

Tačiau antrąją dienos pusę dėmesio pareikalaus nesunkūs kasdieniai darbai. Praktinių užduočių sprendimas daugeliui padės atgauti ramybę ir į viską pažvelgti optimistiškiau. Vakaras tinkamas bendrauti su artimaisiais, aptarti šeimos reikalus.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj bus sėkminga. Bendravimas su aplinkiniais žmonėmis bus malonus ir naudingas. Bus šansas susipažinti su žmonėmis, kurių dėka jūsų gyvenimas netrukus pradės keistis į gerąją pusę. Jūs galite patikti daugeliui beveik nedadami jokių pastangų. Pakanka elgtis natūraliai ir ramiai, kad padarytumėte geriausią įspūdį.

Venkite rizikos su pinigais susijusiose veiklose, ir neskubėkite apsipirkti: rizikuosite per daug išleisti kažkam nereikalingam. Atidžiai stebėkite savo daiktus ir dokumentus, yra pavojus pamesti ką nors svarbaus.

Jautis (04.21-05.21) 

Dienos pradžia bus sunki. Jūs būsite linkę per daug jaudintis dėl to, ko negalite pakeisti, eikvokite psichines jėgas. Kiti negalės suprasti jūsų jausmų priežasties, o tai trukdys bendrauti.

Daugelis darbų užtruks ilgiau nei įprastai, vien todėl, kad negalėsite susikaupti į juos dėmesį.

Antroji dienos pusė bus daug ramesnė ir vaisingesnė. Tai geriausias laikas užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Bus galimybė gauti atsakymus į keletą svarbių klausimų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena su įtemptu emociniu fonu. Geriau nekurti didelio masto planų: vargu ar pavyks juos visus įgyvendinti, o jei neturėsite laiko ką nors padaryti, liksite labai nepatenkinti savimi.

Kalėdinis Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Geriau atidėti svarbius dalykinius susitikimus, ypač su žmonėmis, kurių gerai nepažįstate. Gali būti sunku rasti bendrą kalbą su mylimu žmogumi, kuris dabar yra kritiškai musiteikęs jūsų atžvilgiu. Turėkite omenyje: pokalbiuose geriau negrįžti prie nemalonių praeities įvykių. Bet labai naudinga aptarti ateitį ir kurti bendrus planus.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena bus kupina puikių idėjų ir naujų planų. Greitai judėsite į priekį, tačiau kartais taip skubėsite siekti savo tikslų, kad galite praleisti ką nors svarbaus. Verta įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, kurie puikiai žino jūsų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Galimos pinigų įplaukos, įskaitant netikėtus, taip pat dovanos.

Diena tinkama studijų pradžiai. Vargu ar tai, ką sužinosite, bus jums naudinga iš karto, tačiau vėliau tai tikrai pravers. Vakaras žada įdomių pažinčių tiems, kas vyks į kai kuriuos viešuosius renginius.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj prognozuojama nerami diena. Dažnai jūs patys nesuprasite, kur yra nerimo priežastis, trukdanti susikaupti ir padaryti viską, ką reikia padaryti. Bus pavojus pamiršti ką nors svarbaus, nuvilti žmones, kurie jumis tikėjosi. Bus lengviau, jei iš anksto parengsite veiksmų planą ir bandysite jo laikytis net ir smulkmenose.

Situacija pamažu keisis į gerąją pusę, vakaras žada būti ramesnis ir malonesnis nei rytas. Tiek dalykiniai, tiek asmeniniai susitikimai verta planuoti antrajai dienos pusei: šiuo metu daug lengviau rasti bendrą kalbą su aplinkiniais.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj bus sunku sukaupti mintis. Gali atrodyti, ypač ryte, kad šią dieną jūsų nelauks niekas, išskyrus rūpesčius ir nerimus. Su malonumu sutelktumėte dėmesį į darbus, tačiau nuolat teks atitrūkti, o dažniausiai — kad išspręstumėte kitų žmonių problemas, kurios jums visiškai neįdomios. Aplinkiniai žmonės dažniau nei paprastai kreipsis į jus su prašymais, tačiau jie neskubės padėkoti už paslaugas.

Antrąją dienos pusę bus galimybė įgyvendinti kažkokį seną planą, idėją, kuri jums labai patinka. Po to nuotaika pastebimai pagerės. Nepageidautina aptarti su finansais, dideliais pirkimais ir investicijomis susijusius klausimus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj rytas bus gana nemalonus. Turėsite daug galvoti apie problemas, ne tik apie savo, bet ir apie kitų žmonių, o galimybė kuo nors nudžiuginti save ir artimuosius vargu ar atsiras. Be to, kai kuriems šio ženklo atstovams bus primintos anksčiau padarytos klaidos, ir ženklo atstovai turės išleisti daug energijos joms ištaisyti. Po to reikalai klostysis daug geriau, jums pasiseks.

Kalėdinės dekoracijos
© Sputnik / Виталий Белоусов

Antrąją dienos pusę greičiausiai bus gauta naudingos informacijos. Atkreipkite dėmesį į detales, kurios atrodo nesvarbios; vėliau jos galės suvaidinti svarbų vaidmenį.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama nelengva diena. Dažnai jaudinsitės ir nerimausite daugiau nei įprasta, imkite į širdį tai, ko anksčiau paprasčiausiai nepastebėtumėte. Tuo gali pasinaudoti jūsų nedraugai: daug lengviau nugalėti tą, kuris prarado ramybę.

Galimi finansiniai nuostoliai, ir dažnai jų priežastis — jūsų noras kuo greičiau išspręsti visus klausimus, nesigilinant į detales ir nešvaistant laiko įvairių variantų tyrinėjimui. Gerai, jei šalia bus žmogus, kuris sugebės jums padėti patarimais. Nedvejodami užduokite klausimus tiems, kurie žino daugiau nei jūs.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj dieną susiklostys gana palankiai, bet jūs per daug jaudinsitės dėl smulkmenų. Tame nebūtų nieko blogo, jei nebūtų rizikos praleisti ką nors svarbaus, per daug dėmesio skyrus nerimams. Stenkitės atidžiai stebėti viską, kas vyksta aplink, atsižvelgti į kitų patirtį ir išanalizuoti jų klaidas.

Bus galimybė sėkmingai išspręsti pastaruoju metu jums nerimą keliančius finansinius klausimus. Kai kurie Šauliai gaus viliojančius verslo pasiūlymus arba ras naują pajamų šaltinį.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj bus nelengva. Neturėsite harmonijoje su savimi ir dažniau nei įprastai neteisingai suprasite aplinkinius, net ir įprasčiausiuose jų komentaruose rasite kažko įžeidžiančio sau. Labiausiai įspūdingi Ožiaragiai gali ginčytis su senais draugais, įžeisti tuos, kuriuos myli.

Darbe kils sunkumų: įprasti metodai neleis pasiekti norimo rezultato, reikės sugalvoti ką nors naujo, o jūsų vaizduotė šią dieną jus nuvils. Pagalvokite, su kuo galite pasitarti ar bent jau ramiai aptarti susiklosčiusią situaciją. Tai pasirodys netikėtai naudinga, padės į daugelį dalykų pažvelgti naujai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj ryte stenkitės nesinervinti. Tai bus sunku, nes situacija kartkartėmis bus nebekontroliuojama, teks keisti planus, daryti tai, ko nesinori.

Bet viskas, kas nutiks, kad ir kaip būtų keista, jums tikrai bus naudinga. Mažiausiai išmoksite to, kas netrukus pravers. Teigiamų tendencijų įtaka palaipsniui didės, ir reikaluose viskas gerės.

Vakaras žada malonių staigmenų ir gerų sutapimų, o svarbiausia — galimybę ištaisyti klaidą, dėl kurios pastaruoju metu gailėjotės.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nors gali kilti tam tikrų sunkumų, ši diena bus gana sėkminga. Jūs nepasiduosite, jei kelyje bus kliūčių, ir elgsitės teisingai. Bus galimybė pasiekti daug, tačiau tam reikės nepajudinamo pasitikėjimo savimi.

Galimi nesutarimai šeimoje, ginčai su draugais. Deja, šią dieną net patys artimiausi žmonės kartais jus neteisingai supras. Būkite kantrūs, pabandykite ramiai išaiškinti situaciją. Geriau apsieiti be užuominų ir nebaigtų pasakymų, net apie nemaloniausius dalykus sakyti tiesiogiai.

Tegai:
horoskopas
Dramblys Kaavanas Marghazaro zoologijos sode Islamabade prieš transportavimą į gamtos rezervatą Kambodžoje

"Vienišiausias pasaulyje dramblys" atvyko į Kambodžą ieškoti poros

(atnaujinta 17:17 2020.11.30)
Kaavanas daugiau nei 35 metus praleido zoologijos sode, kur buvo laikomas nepakankamai dideliame narve, neturėjo galimybių bendrauti su savaisiais ir turėjo kiekvieną dieną daryti pasirodymus lankytojams

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Dramblio patinas Kaavanas iš Pakistano zoologijos sodo, pavadintas "vienišiausiu pasaulyje drambliu", pirmadienį atvyko specialiu skrydžiu iš Pakistano į Kambodžą, kur jis bus išleistas į rezervatą, kuriame gyvena daug laukinių dramblių, įskaitant laisvas pateles, pirmadienį pranešė internetinė laikraščio "Khmer Times" versija.

Dramblį, dėl kurio likimo gyvūnų teisių gynėjai kovojo daugelį metų, Kambodžos žemėje pasitiko amerikiečių dainininkė ir tarptautinė pop žvaigždė Cher, atstovaujanti tarptautinei gyvūnų teisių apsaugos organizacijai "Four Paws" ("Keturios letenos") derybose su Pakistano vyriausybe dėl Kaavano išlaisvinimo iš zoologijos sodo Islamabado mieste, ir Kambodžos aplinkos apsaugos ministerijos atstovas Net Pheakra, praneša laikraštis.

Слон Кааван в зоопарке Маргазар в Исламабаде перед транспортировкой в заповедник в Камбодже
© REUTERS / Saiyna Bashir
Dramblys Kaavanas Marghazaro zoologijos sode Islamabade prieš transportavimą į gamtos rezervatą Kambodžoje

Lėktuve Kaavaną lydėjo veterinaras ir treneris daktaras Chalilas bei jo padėjėjai, kurie kelis mėnesius stebėjo milžino sveikatą ir treniravo jį, ruošdami aštuonių valandų skrydžiui specialiame metaliniame konteineryje, kuriame įrengtos gyvybės palaikymo sistemos.

Kaavanas daugiau nei 35 metus praleido zoologijos sode, kur buvo laikomas nepakankamai dideliame narve, neturėjo galimybių bendrauti su savaisiais ir turėjo kiekvieną dieną daryti pasirodymus lankytojams. Gyvūnų teisių gynėjų kova dėl jo išlaisvinimo truko daugiau nei penkerius metus, ir tik šiais metais, po derybų dalyvaujant Cher, ši kova baigėsi sėkme, sakoma pranešime.

Dramblys artimiausiu metu bus paleistas į "dramblių" rezervatą Kambodžos Siemreabo provincijoje prie Tailando sienos, pranešė leidinys.

Kaavano gabenimo į Kambodžą paruošimo operacija užtruko apie penkis mėnesius ir kainavo daugiau nei 400 tūkstančių dolerių. Operaciją atlikusi organizacija "Four Paws" naudoja tik savanoriškas aukas, primena laikraštis.

Tegai:
gyvūnai, dramblys
Dar šia tema
Šri Lankoje išgelbėtas į šulinį įkritęs drambliukas
Zambijoje dramblys trenkė per veidą jį filmavusiai merginai — video