Siuntos, archyvinė nuotrauka

Karantino metu Lietuvos paštas dirbs su apribojimais

(atnaujinta 21:51 2020.03.16)
Bendrovė toliau teikia universaliąsias pašto paslaugas, taip pat teiks ir tokias gyventojams kritiškai svarbias paslaugas, kaip pensijos, išmokos, tęs siuntų pristatymo paslaugą įsigijusiems būtinas prekes elektroninėse parduotuvėse

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Lietuvos paštas informuoja, kad vyriausybei paskelbus karantiną, bendrovė, kaip ir kitos strategiškai svarbios institucijos ir įmonės, tęsia savo veiklą.

Vyriausubės pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Bendrovė toliau teikia įstatymo numatytas universaliąsias pašto paslaugas, taip pat teiks ir tokias gyventojams kritiškai svarbias paslaugas, kaip pensijos, išmokos, tęs siuntų pristatymo paslaugą įsigijusiems būtinas prekes elektroninėse parduotuvėse. Tačiau siekiant riboti pašto darbuotojų ir gyventojų kontaktus, kovo 16–30 dienomis bus taikomi tam tikri pašto veiklos apribojimai.

Bus mažinama paslaugų apimtis, t. y. klientams bus teikiamos tik šios būtinosios paslaugos:

  • universaliosios pašto paslaugos, t. y. siuntų ir laiškų priėmimas bei išdavimas;
  • išmokamos pensijos bei pašalpos;
  • priimamos piniginės įmokos bei atliekamos piniginės perlaidos;
  • priimama spaudos prenumerata (siekiant užtikrinti informacijos prieinamumą gyventojams).
  • Ribojamas klientų skaičius skyriuje, t. y. vienu metu skyriuje galės būti tiek žmonių, kiek yra klientų aptarnavimo vietų.
  • Laikinai paslaugos nebus teikiamos "PayPost" skyriuose, tačiau būtinąsias paslaugas bus galima gauti pašto skyriuose.
  • Bus prekiaujama tik pakavimo priemonėmis ir pašto ženklais.

Klientams tiesiogiai (į rankas) bus pristatomos tik pensijos, pašalpos ir procesiniai dokumentai, juos įteikiant "iki slenksčio", t. y. pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje. Registruoti laiškai, prenumerata bei siuntos, telpantys į pašto dėžutę, bus įmetami į pašto dėžutę.

Į pašto dėžutę netelpančios siuntos, klientams į namus nebus pristatomos, bet išduodamos pašto skyriuje arba, esant galimybei, pristatomos į siuntų savitarnos terminalus, apie tai informuojant klientus SMS žinute arba pranešimu.

Kurjerinės siuntos pristatomos tik "iki slenksčio", t. y. kurjeriai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
apribojimas, Lietuvos paštas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas už komunalines paslaugas
Estijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 205
PSO Europai prognozuoja padidėjusį mirtingumą nuo koronaviruso
Pinigai

Užimtumo tarnyba sukūrė socialinės paramos kortelę ieškantiems darbo

(atnaujinta 09:56 2021.03.05)
Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Užimtumo tarnyba (UŽT) sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį, kuris padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba, praneša UŽT.

"Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką — jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje", — teigė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. 

Teigiama, kad socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos, o juo naudotis lengva ir patogu.

Tuo pačiu, pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje.

"Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų — pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita — įdiegti detalios paieškos filtrai", — teigiama pranešime.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

Tegai:
darbas, socialinė parama, Užimtumo tarnyba
Klaipėda

Atnaujina Smiltynės perkėlos eksploatacija

(atnaujinta 09:54 2021.03.05)
Teigiama, kad atnaujindama darbą Senojoje perkėloje Klaipėdos centre, įmonė ėmėsi papildomų karantino saugumo reikalavimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. "Smiltynės perkėla" Senoji perkėla, esanti Klaipėdoje atnaujina veiklą, praneša Susisiekimo ministerija.

Pažymima, kad perkėla atidaroma po žiemos sezono augant keleivių srautams.

Teigiama, kad atnaujindama darbą Senojoje perkėloje Klaipėdos centre, įmonė ėmėsi papildomų karantino saugumo reikalavimų.

Tuo pačiu, ribojamas keleivių skaičius keltuose, nuolatos dezinfekuojami keltai ir kasų įranga, uždaryti keltų keleivių salonai, keltuose įrengti dezinfekcinio skysčio stovai ir informaciniai ženklai, sužymėtos lauko deniuose esančios sėdimos vietos, krantinėse reguliuojami keleivių srautai.

"Laisvėjant karantino apribojimams ir šylant orams, Naujojoje perkėloje, kuri per žiemą dirbo be pertrūkių, pastebime aktyvesnį žmonių judėjimą ir klientų srauto padidėjimą. Todėl nusprendėme atidaryti ir Senąją perkėlą. Klientus raginame būti atsakingais ir laikytis visų karantino taisyklių bei saugumo reikalavimų", — teigia bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Pažymima, kad keliantis keltais keleiviams svarbu nesibūriuoti, laikytis 2 m atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, dezinfekuoti rankas.

Pranešime teigiama, kad Senojoje perkėloje nuo penktadienio maršrutu Klaipėda–Smiltynė–Klaipėda kursuos keleivinis keltas "Nida". Keltas kursuos kas valandą nuo 7 iki 19 val.

Tegai:
Susisiekimo ministerija, keltas, Smiltynė, Klaipėda
Vašingtonas

JAV paskelbė žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo

(atnaujinta 10:49 2021.03.05)
Ekspertas pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės"

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. JAV paskelbė žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo pabaigos. Tokią nuomonę pareiškė TASS cituojamas kandidatas į JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojo politiniams reikalams pareigas Kolinas Kolas.

Jis apie Vašingtono ir Maskvos santykius kalbėjo rašytiniuose atsakymuose į įstatymų leidėjų klausimus klausymams JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komitete dėl jo kandidatūros svarstymo.

Nord Stream-2 tiesimas
© Sputnik / Дмитрий Лельчук

"Tikėtina, kad JAV ir Rusijos santykiai pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo pabaigos", — rašė jis ir pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės".

Jis pabrėžė, kad Maskvos ir Vašingtono interesai gali sutapti keliose pagrindinėse srityse. Tarp jų jis priskyrė strateginio stabilumo užtikrinimą ir "netyčinio eskalavimo visose sferose" rizikos, kuri gali sukelti karines operacijas naudojant įprastus ir branduolinius ginklus, minimizavimą.

Anksčiau JAV ir Didžioji Britanija ketino įvesti sankcijas Rusijai pagal vadinamąjį Magnickio įstatymą "dėl cheminio ginklo naudojimo". Vašingtone ir Londone diskutuojama apie naujų priemonių prieš Maskvą įvedimą, kurios gali apimti "Rusijos oligarchus". Taip pat paaiškinama, kad JAV prezidento Džo Baideno administracija gali žengti "kraštutinius žingsnius" ir įvesti sankcijas Rusijos nacionalinei skolai.

Tegai:
šaltasis ginklas, Rusija, JAV