Žmonių patikrinimas

PSO: per parą COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst žmonių, 862 mirė

(atnaujinta 09:24 2020.03.17)
Koronavirusas jau apėmė 151 pasaulio šalį, stengdamosi sustabdyti greitą jo plitimą, vis daugiau valstybių įveda ekstremalių situacijų ir karantino režimus, sustabdo transporto ryšius ir uždaro viešąsias įstaigas

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Per pastarąsias 24 valandas koronavirusu COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst. žmonių, 862 žmonės mirė, praneša Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Nerimą kelianti statistika

Pasaulyje bendras užsikrėtusių žmonių skaičius siekia 167 511, per parą, PSO duomenimis, buvo nustatyta 13 903 nauji užsikrėtimo atvejai (pirmadienį šis skaičius siekė 10 982 atvejus per 24 valandas), iš jų tik 29 — žemyninėje Kinijoje.

Tokiu būdu, mirčių skaičius per parą padidėjo daugiau nei 500 žmonių — 862, vakar per 24 valandas mirė 343 žmonės.

Virusas jau išplito 151 šalyje. Pasaulyje nuo COVID-19 mirė 6606 žmonės, iš jų 3388 — ne Kinijoje.

Koronavirusas grįžta į Kiniją iš užsienio

Per praėjusią parą Kinijoje nustatytas 21 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis, 20 iš jų buvo įvežti iš užsienio. Iš viso iš užsienio įvežtų atvejų skaičius pasiekė 143.

Antradienio ryto duomenimis, kontinentinėje Kinijoje patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius siekė 80 881, iš jų 3226 mirė, per 68,8 tūkst. buvo išgydyti ir išrašyti iš ligoninių — tokie yra Kinijos valstybinio sveikatos apsaugos komiteto duomenys.

Hubėjaus provincijoje, epidemijos židinyje, per parą buvo patvirtintas vienas užkrėtimo atvejis (Uhane), išrašyti 893 žmonės (836 — Uhane) ir užregistruota 12 mirčių (11 — Uhane).

Europą apėmė virusas

Dėl koronaviruso išplitimo ES nuo kovo 17 dienos 30 dienų laikotarpiui uždaro išorines sienas, apie tai pirmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, kreipdamasis į žmones per televiziją.

Labiausiai nerimą keliančiu Europos regionu išlieka Italija. Ten užregistruota daugiau nei 28 tūkst. užsikrėtimo naujo tipo virusu atvejų, 2749 žmonės pasveiko, aukų skaičius pasiekė 2158.

Antra pagal aukų skaičių Europoje tapo Ispanija, ji yra ketvirtoje vietoje pagal užsikrėtusiųjų skaičių pasaulyje po Kinijos, Italijos ir Irano. Kovo 16 dieną ten buvo nustatyta daugiau nei 9 tūkst. užkrėtimo atvejų. Aukų skaičius viršijo 300 žmonių. Sunkiausia situacija Madride.

Vakar šalis pranešė apie sienų uždarymą visiems užsienio piliečiams. Smarkiai apribotas judėjimas šalies viduje. Žmonėms leidžiama išeiti iš namų tik nusipirkti maisto produktų, vaistų, būtiniausių reikmenų, taip pat nuvažiuoti į darbą. Įmonės masiškai pervedė darbuotojus dirbti iš namų.

PSO taip pat serga

Pirmasis koronaviruso atvejis buvo nustatytas PSO būstinės darbuotojui Ženevoje. Užsikrėtęs asmuo savarankiškai izoliavosi ir gavo reikiamą medicininę priežiūrą.

PSO visoms tarptautinėms agentūroms, įsikūrusioms Ženevoje, išsiuntė informaciją, kad organizacija pradėjo nustatyti visus paciento kontaktus.

18 atvejų Lietuvoje

Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 18 COVID-19 atvejų. Visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

Koronaviruso tyrimas
Фото: Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Šalyje nuo nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00 įvestas karantino režimas.

SAM primena, kad nuo šio pirmadienio yra atnaujintas atvejo apibrėžimas — žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė — pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos, baudos, areštas ar laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės
Ekspertas papasakojo, kas padės apsisaugoti nuo koronaviruso
Ekspertas: dėl koronaviruso Baltijos šalių ekonomika patirs didelius nuostolius
Koronavirusas nesutrukdė "Waffen SS" legionieriams išeiti į Rygos centrą — video
oro tarša, archyvinė nuotrauka

Vilniuje dėl judėjimo apribojimų oras pernai buvo švaresnis

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės, tačiau didesnis užterštumas šiais teršalais buvo šaltuoju sezonu

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Dėl karantino metu taikytų judėjimo apribojimų vilniečiai 2020 metais kvėpavo švaresniu oru negu 2019-aisiais, rodo Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenys.

Vilniuje pastaraisiais metais daugiausia rūpesčių kelia oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis. Tačiau pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių (KD10 — mažesnių nei 10 mikronų ir KD2,5 — iki 2,5 mikronų) koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės.

Didesnis užterštumas šiais teršalais, kaip ir paprastai, buvo šaltuoju sezonu, kai būstui šildyti naudojamas kietasis kuras.

Šiltuoju metų laiku daugiausia įtakos prastai oro kokybei turėjo transporto išmetami teršalai ir nuo neapželdintų, dulkėtų paviršių, statybviečių, kelio remonto darbų vietų keliamos dulkės.

Pernai, kaip ir kasmet, pasitaikė dienų, kai oro užterštumas padidėdavo ir dėl teršalų pernašų iš kitų valstybių.

Azoto dioksido, anglies monoksido, ozono, policiklinių aromatinių angliavandenilių, daugelio sunkiųjų metalų vidutinė metinė koncentracija irgi neviršijo nustatytų normų.

Sostinės oro užterštumą tiria keturios automatinės oro kokybės tyrimų stotys: dvi prie intensyvaus eismo gatvių — Žirmūnuose ir Savanorių prospekte, kitos dvi — Senamiestyje ir Lazdynuose.

Vidutinė metinė transporto taršą atspindinčio azoto dioksido koncentracija Žirmūnuose, palyginti su 2019 metais, sumažėjo 19 proc., Senamiestyje ir Savanorių prospekte — 17–22 proc., Lazdynuose šio teršalo koncentracija nepakito.

Vidutinė metinė sieros dioksido koncentracija padidėjo Senamiestyje ir Lazdynuose.

Anglies monoksido koncentracija Senamiestyje buvo didesnė, o kitose stotyse mažesnė nei 2019 m. Vidutinė metinė sunkiųjų metalų (nikelio, arseno, kadmio, švino) koncentracija sumažėjo arba nepakito. Sveikatai labiau kenkiančių policiklinių aromatinių angliavandenilių, išskyrus benzo(a)pireną, koncentracija buvo mažesnė nei 2019 metais.

Vilniaus miesto oro kokybę 2020-aisiais vertinant iš daugiau kaip 10 metų perspektyvos, stebima sieros dioksido, smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracijos didėjimo tendencija.

Senamiestyje didėja ir didesnio diametro kietųjų dalelių koncentracija, o transporto taršai atspindėti skirtoje Žirmūnų tyrimų stotyje išmatuojama vis didesnė benzo(a)pireno ir kitų policiklinių aromatinių angliavandenilių, nikelio koncentracija.

Tegai:
oras, Vilnius
Dar šia tema
Nuo pirmadienio — pokyčiai Vilniaus viešajame transporte
Vilniaus oro uoste nufilmuota atnaujinta operacijų valdymo sistema
GMP mašina Vilniuje

Vilniuje partrenktas keturmetis pėsčiasis

(atnaujinta 17:12 2021.04.12)
Policijos duomenimis, vaikas į važiuojamąją kelio dalį išbėgo pro prie kelio stovinčius automobilius

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje automobilis partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį berniuką, praneša Lietuvos policija.

Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko sekmadienį, balandžio 11 dieną, apie 15:04 Žvirblių gatvėje. Policijos duomenimis, automobilis "VW Caravelle", vairuojamas 1951 metais gimusio vyro, partrenkė į važiuojamąją dalį pro stovinčius automobilius išbėgusį 2017 metais gimusį pėsčiąjį.

Dėl patyrusių sužalojimų nukentėjas vaikas paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Tegai:
avarija, Vilnius, vaikas