Valstybinė mokesčių inspekcija, archyvinė nuotrauka

VMI nukėlė pajamų deklaravimo terminą

(atnaujinta 10:20 2020.03.17)
Atsižvelgdama į susidariusią situaciją dėl COVID-19, VMI priėmė sprendimą nukelti gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminą

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Šiemet pajamų mokesčio deklaraciją pateikti ir mokestį sumokėti gyventojai turi iki liepos 1 dienos, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Pranešime skelbiama, kad atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl COVID-19, gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeliamas.

"Vietoje buvusios gegužės 4 dienos, šiais metais pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti reikės iki liepos 1 dienos. Dėl to ilgiau bus galima teikti ir prašymus skirti pajamų mokesčio dalį organizacijoms, politinėms partijoms bei profsąjungoms", — skelbiama pranešime.

Be to, atkreipiamas dėmesys, jog GPM permokų grąžinimo terminas nesikeičia, o tai reiškia, jog gyventojams, teisingai ir laiku pateikusiems deklaraciją, jos bus grąžintos kaip ir kasmet, iki liepos 31 dienos. Šią informaciją patvirtino Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI pažymi, jog pajamų mokesčio deklaravimo startas kovo mėnesį skelbiamas nebus, tačiau nukėlus deklaravimo bei sumokėjimo terminą iki liepos 1 dienos, gyventojams užteks laiko deklaracijoms pateikti teisingai ir laiku. Apie deklaravimo startą VMI informuos atskiru pranešimu.

Dėl COVID-19, visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

PSO: per parą COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst žmonių, 862 mirė >>

Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 18 naujo koronaviruso atvejų, visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas. Piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus itin svarbius ar būtinus atvejus.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
deklaracija, pajamų deklaracija, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (980)
Dar šia tema
Nuomonė: koronavirusas kelia grėsmę ​​Europos Sąjungos išlikimui
Ekspertas: koronavirusas padarė didelę žalą visų šalių ekonomikai