Vilnius, archyvinė nuotrauka

COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti

(atnaujinta 12:03 2020.03.17)
Vilniečiai ir kitų miestų gyventojai kviečiami nuo pirmos iki paskutinės karantino Lietuvoje dienos kas vakarą išeiti į balkonus ir padėkoti tiems, kas dirba

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvoje, įvedus karantiną dėl viruso COVID-19 plitimo, radijo stotis ZIP FM kviečia lietuvius prisidėti prie pasaulinės iniciatyvos ir simboliškais plojimais padėkoti visiems, kas kovoja su koronavirusu.

"Padėkokime gydytojams ir medicinos darbuotojams, vaistininkams, pardavėjams, kurjeriams, vairuotojams, virėjams ir visiems, kurie dirba tam, kad šiuo sunkiu laikotarpiu galėtume išgyventi", — ragina radijo stotis savo Facebook paskyroje.

Visi vilniečiai ir kitų miestų gyventojai yra kviečiami jau kiekvieną vakarą 19:00 praverti langus ir vieną minutę kartu su šeima, kaimynu ar draugu padėkoti dirbantiems.

Akcija tęsis kiekvieną dieną: nuo pirmos iki paskutinės karantino Lietuvoje dienos.

"Nesvarbu, kuriame mieste esi, kviesk senelius, tėvus, seses ir brolius – parodykime, kad esame dėkingi", — kviečiami visi.

Panašios akcijos vyksta ir kitose Europos šalyse: Italijoje, Ispanijoje bei kaimyninėje Lenkijoje.

Vyriausybės sprendimu visoje Lietuvos teritorijoje nuo kovo 16 dienos 00:00 iki kovo 30 dienos 24:00 galioja karantinas. Valdžios atstovai neatmeta galimybės, kad esant būtinybei, karantinas bus pratęstas.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinta 18 koronaviruso atvejų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES
VMI nukėlė pajamų deklaravimo terminą
"Forbes": turtingiausi pasaulio žmonės per dieną prarado 68 milijardus dolerių
Vakcina nuo koronaviruso

Čaplinskas įvardijo "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos efektyvumą

(atnaujinta 16:56 2021.02.25)
Jis teigia, kad toks rodiklis yra labai artimas gamintojų deklaruotam klinikinių tyrimų metu nustatytam 95 proc. efektyvumui

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad paskiepytiems "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos dviem dozėm jos efektyvumas visose amžiaus grupėse siekė 94 proc., apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.

Jis teigia, kad toks rodiklis yra labai artimas gamintojų deklaruotam klinikiniu tyrimų metu nustatytam 95 proc. efektyvumui. Šie duomenys gauti atlikus pirmąjį nepriklausomą Izraelyje paskiepytų žmonių tyrimą.

"Šie duomenys patvirtina, kad vakcina yra labai veiksminga, siekiant užkirsti kelią SARS-CoV-2 viruso plitimui", — teigia jis.

Jo teigimu, tyrimas Izraelyje, kuriame dalyvavo maždaug 1,2 mln. žmonių, taip pat parodė, kad praėjus dviem savaitėm po pirmo skiepo vakcinos veiksmingumas apsisaugant nuo simptominės SARS-CoV-2 infekcijos siekė 57 proc., rašoma naujausioje "New England Journal of Medicine" publikacijoje.

Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki kovo pabaigos. Vyriausybė patvirtino apribojimų švelninimo planą, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai liečia ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

Nepaisant naujų koronavirusinės infekcijos atvejų sumažėjimo, Lietuvoje pacientų, sergančių COVID-19, skaičius vis dar yra penkis kartus didesnis nei iki antrosios pandemijos bangos pradžios.

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 196 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkst. žmonių pasveiko, mirė 3 209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.

Tegai:
Saulius Čaplinskas, koronavirusas, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kontrolinis punktas

Paaiškinta, kaip bus kontroliuojamas eismas tarp "žiedinių" savivaldybių

(atnaujinta 16:47 2021.02.25)
Šalyje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio įsigaliojus laisvesniam judėjimui tarp "žiedinių" savivaldybių, Lietuvos policija savo Facebook paskyroje paskelbė, kaip dabar kontroliuos žmonių judėjimą.

Pabrėžiama, kad "žiedinėse" savivaldybėse (kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių) judėjimo apribojimai netaikomi.

Karantinas Palangoje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos vienoje iš minėtų besiribojančių savivaldybių, rekomenduojama su savimi turėti dokumentus, kurie pagrindžia faktinę gyvenamąją vietą (pvz.: būsto nuomos sutartį).

Be to policijos pareigūnai pateikė kelis galimus variantus. "Pavyzdžiui, asmuo, gyvenantis Vilniaus m. sav., gali vykti į Vilniaus raj. sav., tačiau negali vykti į Trakų r. sav. ir (ar) Elektrėnų raj. sav. Asmuo, gyvenantis Kauno r. sav., gali vykti į Kauno m. sav., tačiau negali vykti į Jonavos r. sav", — paaiškino policijos pareigūnai.

Taip pat pareigūnai atkreipia dėmesį, kad aukščiau nepaminėtos savivaldybės, nors ir besiribojančios, nelaikomos "žiedinėmis" ir jose toliau taikomi judėjimo ribojimai — pvz. asmuo, gyvenantis Raseinių r. sav., negali vykti į Kauno r. sav. (taip pat ir į kitas besiribojančias sav.).

Šalyje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 196 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, mirė 3209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė vertina šią situaciją "kaip tam tikrą įstrigimą", kai nėra staigių sergamumo šuolių ar staigaus jo nuosmukio.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje nustatyta 11 naujų "britiškosios" COVID-19 mutacijos atvejų
Lietuvoje per parą nustatyta daugiau nei 530 naujų koronaviruso atvejų
Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija