VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paragino piliečius padėti savo pagyvenusiems kaimynams karantino metu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.
Šimašius įkėlė nuotrauką su pranešimais, kurie platinami visame Vilniuje. Tai yra kreipimasis į kaimynus, kurie galėtų padėti. Lapuose palikti tušti laukai, kuriuose jaunesni ir sveikesni piliečiai gali palikti savo telefono numerius, kad jiems galėtų paskambinti tie, kuriems reikia pagalbos.
Pirmadienį tapo žinoma, kad koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje siekia 18. Daugėjant atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija priminė apie priemones, skirtas sumažinti infekcijos plitimą. Visų pirma būtina vengti žmonių susibūrimo vietų, dirbti iš namų, būti atokiau nuo kitų žmonių, atkreipti dėmesį į rankų ir įvairių paviršių higieną.
Anksčiau visoje Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas. Jis truks iki kovo 30 dienos 24:00. Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose, ir karinis personalas. Be to, Lietuvoje buvo sustabdytas tarptautinių traukinių eismas karantino metu.
Taip pat skaitykite:
VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Ketvirtadienį Vilniuje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze buvo paskiepyta antroji Tokijaus olimpinių ir paralimpinių žaidynių rinktinių kandidatų, jų trenerių ir medikų grupė, praneša Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
"Norėjau pasiskiepyti, kad nesusirgčiau ir liga nepakirstų kojų sportuojant. Vakcinuotis vis tiek reikės, todėl jei yra galimybė tai padaryti anksčiau — kam vengti?" — teigia tenisininkas Ričardas Berankis.
Pažymima, kad Vyriausybės nutarimu į prioritetinį vakcinuojamų asmenų sąrašą įtraukti sportininkai ir jų komandos nariai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji grupė, kurią sudarė 82 asmenys, buvo paskiepyta vasario 11 dieną.
"Ketvirtadienį buvo skiepijami bokso, teniso, tinklinio, lengvosios atletikos, baidarių ir kanojų irklavimo, irklavimo, imtynių, žirginio sporto, krepšinio, stalo teniso ir buriavimo sporto šakų atstovai, paralimpinėms žaidynėms rengiami sportininkai, jų treneriai ir medikai. Iš viso — 73 asmenys", — teigiama pranešime.
Pabrėžiama, kad iš viso nuo COVID-19 planuojama paskiepyti 290 olimpinių ir paralimpinių rinktinių kandidatų, jų trenerių ir medikų.
Tokijaus olimpinės žaidynės vyks liepos 23–rugpjūčio 8 dienomis.
VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad paskiepytiems "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos dviem dozėm jos efektyvumas visose amžiaus grupėse siekė 94 proc., apie tai jis rašo savo Facebook paskyroje.
Jis teigia, kad toks rodiklis yra labai artimas gamintojų deklaruotam klinikiniu tyrimų metu nustatytam 95 proc. efektyvumui. Šie duomenys gauti atlikus pirmąjį nepriklausomą Izraelyje paskiepytų žmonių tyrimą.
"Šie duomenys patvirtina, kad vakcina yra labai veiksminga, siekiant užkirsti kelią SARS-CoV-2 viruso plitimui", — teigia jis.
Jo teigimu, tyrimas Izraelyje, kuriame dalyvavo maždaug 1,2 mln. žmonių, taip pat parodė, kad praėjus dviem savaitėm po pirmo skiepo vakcinos veiksmingumas apsisaugant nuo simptominės SARS-CoV-2 infekcijos siekė 57 proc., rašoma naujausioje "New England Journal of Medicine" publikacijoje.
Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki kovo pabaigos. Vyriausybė patvirtino apribojimų švelninimo planą, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai liečia ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.
Nepaisant naujų koronavirusinės infekcijos atvejų sumažėjimo, Lietuvoje pacientų, sergančių COVID-19, skaičius vis dar yra penkis kartus didesnis nei iki antrosios pandemijos bangos pradžios.
Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau kaip 196 tūkst. COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkst. žmonių pasveiko, mirė 3 209. Daugiau nei 70 tūkstančių žmonių buvo visiškai paskiepyti.
VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė nuotolinio komiteto posėdžio metu kalbėjo apie chuliganizmą. Apie tai jis rašė Facebook'e.
"Prieš vakar dienos komiteto posėdį buvau ne kartą perspėtas: "lengva nebus", "pamatysi, ko dar nematęs", "bus karšta". Šalta nebuvo, nes vykdėme tęstinę vežėjų sektoriaus parlamentinę kontrolę gilindamiesi į tolimųjų reisų vairuotojų sektoriaus problemas", — rašė jis.
Lingė taip pat pažymėjo, kad netrūko griežtos dalyvių retorikos — tiek iš profesinių sąjungų, tiek iš darbdavių pusės. Pasak jo, racionalus socialinių partnerių dialogas šioje srityje yra labai įtemptas.
"Negana to, per posėdį patyrėme ir chuliganizmo — kažkas iš prisijungusiųjų pradėjo savavališkai šalinti kitus posėdžio svečius, kai jiems būdavo suteikiamas žodis. Kažkas savavališkai, ne iš posėdžio organizatorių išjunginėjo kalbantiems mikrofonus", — teigė jis.
Komiteto pirmininkas pažymėjo, kad iš susitikimo dalyvių jau gavo du oficialius laiškus, kuriuose buvo pranešta, kad jie kelis kartus buvo "išmesti iš susitikimo".
"Bandau įsivaizduoti, kaip tai atrodytų gyvame posėdyje", — rašė Lingė.
Pasak politiko, jis apie įvykį informavo Seimo valdybą ir paprašė sustiprinti nuotolinių sesijų saugumą, kad tokie atvejai nepasikartotų kituose Seimo ar jo komitetų posėdžiuose.
Šiuo metu Lietuvos transporto sektoriuje susidarė įtempta situacija. Daugelis vežėjų perkelia firmas iš šalies į kaimynines valstybes. ES Mobilumo pakete yra opi problema. Lietuvos vežėjams ypač svarbu, kokius sprendimus priims Europos Komisija, vykdydama dabartinį Mobilumo paketo reikalavimo kas aštuonias savaites grąžinti sunkvežimius į savo šalį poveikio vertinimą. Vertinimo rezultatus planuojama pristatyti artimiausiu metu.
Mobilumo paketo sąlygos taip pat gali būti keičiamos ES Teisingumo Teismo sprendimu, tačiau teismo procesas šiuo metu yra ankstyvoje stadijoje ir sprendimas šiais metais greičiausiai nebus priimtas.