Lietuvos pasienietis, archyvinė nuotrauka

Dėl karantino į Lietuvą neįleisti daugiau nei 340 užsieniečių

(atnaujinta 12:16 2020.03.17)
Dauguma atvykusiųjų iš užsienio, VSAT duomenimis, turėjo Baltarusijos, Rusijos bei Ukrainos pasus

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuva per karantiną dėl koronaviruso protrūkio į šalį per dieną negalėjo įleisti daugiau nei 340 užsieniečių, praneša "TASS", cituodamas Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovą Rustamą Liubajevą.

"341 užsienio piliečiui nebuvo leista kirsti sienos, dauguma jų buvo Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiai", — sakė jis.

Be to, nepaisydami karantino, apie 100 respublikos piliečių bandė palikti Lietuvą. Anot VSAT vadovo, jie taip pat buvo sustabdyti.

Dėl koronaviruso pandemijos Lietuva uždarė sienas. Išimtys taikomos Lietuvos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

Iki kovo 19 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, vykstantiems į tėvynę per Lietuvą.

Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 18 koronaviruso atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmoji pacientė jau pasveiko ir paleista namo. Atvejis buvo užfiksuotas vasario pabaigoje.

Sveikatos apsaugos ministerija įvedė naują taisyklę: grįžęs iš bet kurios šalies asmuo, jei jam pasireiškia bent vienas užkrato simptomas, yra laikomas potencialiai užsikrėtusiu.

Be to, Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, kuris truks nuo kovo 16 iki kovo 30 dienos, o prireikus bus pratęstas.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją kovo 11 dieną. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 168 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau kaip 6,6 tūkst. Iš viso virusas paveikė 152 šalis.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Ukraina, Rusija, Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (839)
Dar šia tema
Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES