Rusijos ambasada Lietuvoje

Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinis skyrius laikinai neaptarnauja piliečių

(atnaujinta 13:14 2020.03.17)
Konsultacijas galima gauti telefonu arba elektroniniu paštu, o dėl vizų įforminimo pareiškėjų prašoma kreiptis į Rusijos vizų centrą

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Rusijos ambasados Lietuvoje Konsulinis laikinai neaptarnauja piliečių dėl pablogėjusios sanitarinės-epidemiologinės padėties dėl koronaviruso. Apie tai pranešė diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

Ambasada nurodė kontaktinį telefoną ekstremalioms situacijoms, kurios suprantamos kaip grėsmė gyvybei, sveikatai ir humanitariniai atvejai.

Konsultacijas konsuliniais klausimais galima gauti telefonu arba elektroniniu paštu, o dėl vizų įforminimo pareiškėjų prašoma kreiptis į Rusijos vizų centrą, esantį Vilniuje, Linkmenų gatvėje.

Dabar pasų dokumentai priimami tik iš tų Rusijos piliečių, kurių pasai baigiasi šių metų kovo–balandžio mėnesiais.

Pareiškėjai turi registruotis telefonu arba elektroniniu paštu konsuliniame skyriuje.

Lietuva dėl koronaviruso pandemijos visame pasaulyje uždraudė užsieniečių įvažiavimą ir paskelbė karantiną. Išimtys taikomos respublikos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

Iki kovo 19 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, kurie grįžta į tėvynę per Lietuvą.

Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 18 koronaviruso atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją kovo 11 dieną. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 173 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių. Iš viso virusas paveikė 152 šalis.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva, Rusija, Rusijos ambasada Lietuvoje
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Tomas Hanksas ir jo žmona, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19, išrašyti iš ligoninės
Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES
GMP mašina Vilniuje

Vilniuje partrenktas keturmetis pėsčiasis

(atnaujinta 17:12 2021.04.12)
Policijos duomenimis, vaikas į važiuojamąją kelio dalį išbėgo pro prie kelio stovinčius automobilius

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje automobilis partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį berniuką, praneša Lietuvos policija.

Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko sekmadienį, balandžio 11 dieną, apie 15:04 Žvirblių gatvėje. Policijos duomenimis, automobilis "VW Caravelle", vairuojamas 1951 metais gimusio vyro, partrenkė į važiuojamąją dalį pro stovinčius automobilius išbėgusį 2017 metais gimusį pėsčiąjį.

Dėl patyrusių sužalojimų nukentėjas vaikas paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Tegai:
avarija, Vilnius, vaikas
Diskoteka

Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu

(atnaujinta 19:35 2021.04.12)
Dauguma vakarėlio dalyvių buvo studentai, dalyvaujantys Europos Sąjungos švietimo programoje ERASMUS

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje beveik šimtas žmonių susirinko į vakarėlį karantino metu, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį į šeštadienį Lietuvos sostinėje. Vilniaus policijos komisariato pareigūnai apie 00:30 gavo pranešimą, kad Kareivių gatvėje esančiame pastate garsiai groja muzika ir nesilaikoma karantino taisyklių.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai rado didelę minią žmonių, dauguma jų — ES švietimo programos "ERASMUS" studentai. Buvo nustatyta 89 buvusių vakarėlyje asmenų tapatybė.

Aplinkybės tikslinamos.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Nepaisant to, kad praėjusią savaitę buvo leista laisvai judėti tarp savivaldybių, respublikoje ir toliau galioja griežti epidemiologiniai apribojimai dėl koronaviruso. Be kito ko draudžiami viešieji renginiai ir dideli susibūrimai.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau nei 226 700 COVID-19 atvejų, beveik 3700 žmonių mirė.

Tegai:
vakarėlis, Lietuva, karantinas, koronavirusas, Vilnius
Dar šia tema
"Kovosime ir tikrai laimėsime". Vilniuje vyko protesto akcija prieš karantino apribojimus
Kauno policija pradėjo tyrimą aplink M.A.M.A muzikos apdovanojimus
"Savo pareigomis nesinaudojau". Jaunius pasisakė apie incidentą su policija
Skandalas Klaipėdoje: Gražulis sušoko skambant homofoginiai dainai
Kam Lietuvoje rašytas karantino įstatymas?