Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė ragina visus skirti lėšų kovos su koronavirusu paramos fondui

(atnaujinta 12:47 2020.03.17)
Anksčiau finansų ministro Viliaus Šapokos įsakymu buvo įsteigtas paramos fondas kovai su koronavirusu

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina visus paaukoti lėšų kovai su pandemijos pasekmėmis. Savo Facebook paskyroje politikė patvirtino, kad pati jau skyrė lėšų.

"Šiandien Finansų ministerija atidarė Paramos Fondą kovai su pandemijos pasekmėmis. Visi galime prisidėti. Atėjo laikas susitelkti ir padėti vieni kitiems. Aš jau pervedžiau", — vakar parašė buvusi prezidentė.

Pirmadienį, kovo 16 dieną, Finansų ministras Vilius Šapoka paskelbė, kad atidaromas paramos fondas kovai su koronavirusu

"Kiekvienas gyventojas, nesvarbu, kur yra pasaulyje šiuo metu, kiekviena įmonė gali aukoti lėšas viruso plitimo rizikai suvaldyti", — pirmadienį Vyriausybėje teigė Šapoka.

Fondo sąskaitos numeris: LT 56 1010 0000 0853 2407. 

Vyriausybės sprendimu, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo kovo 16 dienos vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines) bei kavinės.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota 18 užsikrėtimo atvejų, pirmoji pacientė jau pasveiko ir išleista namo.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
COVID-19, karantinas, Vilius Šapoka, Dalia Grybauskaitė, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti
Seimo rinkimai

VRK pažymėjo, jog antrame Seime rinkimų ture rinkėjų aktyvumas sumažėjo

(atnaujinta 16:05 2020.10.25)
Komisijos pirmininkė paragino rinkėjus pasinaudoti galimybe dalyvauti rinkimuose ir iki 20:00 atvykti balsuoti

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Antrojo Seimo rinkimų turo metu Lietuvos piliečiai balsuoja ne taip aktyviai, kaip pirmojo turo metu, pasakė vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė spaudos konferencijoje, kuri transluojama VRK Youtube paskyroje.

VRK pirmininkė pažymėjo, jog 15:00 duomenimis, balsavo 19,20 proc. Lietuvos piliečių Lietuvoje, užsienyje 47,26 proc. Rinkėjų. Bendras rinkėjų aktyvumas jau siekia 19,75 proc.

Palyginant šiuos skaičius su pirmuoju šių metų Seimo rinkimų turu ir balsavimu ankstesniais metais, Matjošaitytės teigimu, matoma, jog pirmajame ture dalyvavo gerokai daugiau rinkėjų (23,34 proc.).

"Matome, kad antrasis rinkimų turas vyksta pakankamai sklandžiai, ramiai, rinkėjai keliauja į rinkimų apylinkes. Tiesa, ne taip aktyviai kaip pirmojo rinkimų turo metu, vėl gi tai natūralu. Kadangi antrajame rinkimų ture paprastai mažiau rinkėjų dalyvauja, na bet dar iki 20:00 tęsiasi balsavimas ir visus rinkėjus kviečiame pasinaudoti galimybe dalyvauti rinkimuose, atvykti balsuoti", — pasakė VRK pirmininkė.

VRK pirmininkė priminė, jog iki 18:00 veikia renkimų agitacijos draudimas ir paragino nesidalinti socialiniuose tinkluose duomenimis apie savo balsavimą.

Kalbėdama apie galimas pažeidimus rinkimų metu, Matjošaitytė pasakė, jog komisija gavo apie 30 įvairių pranešimų dėl įvairių rinkimų įstatymo pažeidimo, daugiausia pranešimų — dėl galimos rinkimų agitacijos socialiniuose tinkluose.

2020-ųjų Seimo rinkimų II turas: pagrindiniai faktai. Ką reikia žinoti apie balsavimą >>

Pagrindinę balsavimo dieną galima atvykti į rinkimų apylinkę pagal registracijos vietą iki 20:00. Su savimi reikia turėti nosą ir burną dengiančią apsaugos priemonę, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir savo rašymo priemonę.

Tegai:
Lietuva, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Lietuvos Konstitucija

Lietuvos Konstitucijos dienos proga Seimas pasidalino svarbiausiais jos faktais

(atnaujinta 15:21 2020.10.25)
1992 metais priimta Konstitucija yra ketvirtoji nuolatinė Konstitucija Lietuvos istorijoje, be to, ilgiausiai veikianti Konstitucija

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Sekmadienį, spalio 25 dieną, Lietuvoje minima Lietuvos Konstitucijos diena. Šia proga Seimas savo Facebook paskyroje pasidalijo svarbiausiais jos faktais.

Seimas priminė, jog Konstitucija buvo priimta 1992 metų spalio 25 dieną, o įsigaliojo 1992 metų lapkričio 2 dieną. Ji yra ketvirtoji nuolatinė konstitucija Lietuvos istorijoje, be to, ilgiausiai veikianti konstitucija.

Iš viso Konstitucijoje yra 154 straipsniai. Per 28 metus buvo pakeisti tik 9 straipsniai.

Seimo teigimu, paskutine priimta pataisa Lietuvos piliečiams suteikta galimybė kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Konstitucija — svarbiausias ne tik Lietuvos, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje.

Spalio 25-ąją Lietuvoje vyksta Seimo rinkimai. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo "puikiu sutapimu" tą faktą, kad antrasis Seimo rinkimų turas vyksta Konstitucijos dieną.

"Juk būtent Konstitucijos dėka kiekvienas mūsų turime teisę, kurios trokšta ir dėl kurios kovoja kai kurių kaimyninių valstybių gyventojai. Mes galime demokratiškai, slaptai ir nevaržomai rinkti savo valdžią — o po to reikalauti jos atsakomybės", — pareiškė šalies vadovas savo Facebook paskyroje.

Kartu su tuo, kaip pažymėjo prezidentas, tai, kad daugelis Lietuvos gyventojų "nusprendžia nepasinaudoti šia teise, man yra ženklas, kad savo šalyje vis dar turime pernelyg daug nusivylimo".

"Tikiuosi, kad naujasis Seimas, kurį netrukus išrinksime, ne tik proginėse kalbose, bet ir praktiniame gyvenime vadovausis konstituciniu atsakingo valdymo principu. Tik taip gali būti atkurtas žmonių pasitikėjimas tiek šia ypatingai svarbia valdžios institucija, tiek ir visu įstatymų leidybos procesu", — parašė Nausėda.

Tegai:
Seimas, Lietuva, Konstitucijos diena