Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka

Zuokas pakomentavo Lenkijos sprendimą neįleisti Lietuvos automobilių vairuotojų

(atnaujinta 13:12 2020.03.17)
Artūras Zuokas pareiškė, kad tokie Lenkijos vyriausybės veiksmai turi būti griežtai įvertinti EK lygiu

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Buvęs Vilniaus miesto meras, Seimo narys Artūras Zuokas antradienį savo paskyroje Facebook sureagavo į Lenkijos apribojimus, taikomus Lietuvos piliečiams, įstrigusiems Vokietijos ir Lenkijos pasienyje.

Pasak Zuoko, prezidentas ir vyriausybė turi reikalauti iš Lenkijos valdžios laikytis esminio Europos Sąjungos principo, o tai yra laisvas paslaugų, prekių ir asmenų judėjimas ES viduje.

"Suprantamas Lietuvos piliečių pasipiktinimas ir savo teisių reikalavimas, kurių negali užtikrinti nei Lenkijos, nei Lietuvos valdžios. Ne Lietuvos piliečius reikia kaltinti, o reikalauti, kad Lenkijos vyriausybė gerbtų žmonių teises ir vykdytų geros kaimynystės principus atitinkančią politiką", — parašė jis. 

Kaip gerą pavyzdį Zuokas pristatė Vokietiją, kuri suprato situacijos rimtumą ir padeda lietuviams saugiai pasiekti Lietuvą. 

Koronaviruso tyrimas
Фото: Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

"Vidinių sienų uždarymas yra politinis žingsnis, nieko bendro neturintis su sveikatos ir viruso prevencija. Tai daugiau noras parodyti, kad vyriausybės imasi griežtų priemonių, kurios tik skaldo ES vienybę kovoje su pandemija", — akcentavo Zuokas.

Buvęs Vilniaus miesto meras pareiškė, kad Lenkijos vyriausybės veiksmai yra nepateisinami kitų šalių piliečių atžvilgiu ir turi būti griežtai įvertinti EK lygiu.

"Gaila, bet vyriausybių reakcija į pandemiją aiškiai parodo, kad vyriausybėms ES yra tik ekonominė, bet ne žmonių sąjunga. Tačiau, neabejoju, dauguma ES piliečių, tame tarpe ir mūsų kaimynai lenkai, mano kitaip", — apibendrino jis.

Lenkija penktadienį paskelbė, kad uždaro savo sienas visiems užsieniečiams. Vokietijos ir Lenkijos pasienyje susikaupė šimtai automobilių. Lenkijos valdžia leido organizuotu konvojumi praleisti autobusus ir mikroautobusus, tačiau lengvieji automobiliai per šalį vykti negali — jie turi atvykti į Sassnitz (Zasnicas) jūrų uostą, kur bus plukdomi keltu į Klaipėdą.

Ne vieną dieną kelionės laukę lietuviai pradėjo streikuoti ir užblokavo kelią.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Lenkija, Artūras Zuokas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (958)
Dar šia tema
Nausėda: konvojui per Lenkiją registravosi daugiau kaip 400 automobilių
Skvernelis paragino nustoti blokuoti kelius prie Lenkijos sienos