Autobusas, archynė nuotrauka

Nausėda: pirmosios autobusų grupės Lenkijos jau netoli Lietuvos

(atnaujinta 14:19 2020.03.17)
Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad Vokietijos–Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai išgirdo raginimą nutraukti kelio blokavimą ir negilinti susikaupusių problemų

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo puslapyje Facebook papasakojo apie situaciją Vokietijos–Lenkijos pasienyje, kur įstrigę Lietuvos piliečiai.

Anksčiau dėl įvesto karantino Lenkija uždarė sienas visiems užsieniečiams, dėl to Vokietijos ir Lenkijos pasienyje susikaupė šimtai Lietuvos piliečių, kurie dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę. Lenkijos valdžia leido organizuotu konvojumi praleisti autobusus ir mikroautobusus, tačiau lengvieji automobiliai per šalį vykti negali. Jie turi atvykti į Sassnitz (Zasnicas) jūrų uostą, kur bus plukdomi keltu į Klaipėdą.

Ne vieną dieną kelionės laukę lietuviai pradėjo streikuoti ir užblokavo kelią.

Šalies vadovas pareiškė, kad darbas siekiant susigrąžinti Lenkijos ir Vokietijos pasienyje esančius mūsų piliečius tęsiasi. Jis pripažino, kad lenkų pasiūlytas judėjimo būdas nėra idealus, tačiau "įvertinus esamas aplinkybes jis yra saugus".

"Džiaugiuosi, kad pavargę ir nežinioje esantys žmonės išgirdo raginimą nutraukti kelio blokavimą ir negilinti pasienyje susikaupusių problemų. Pagrindinis šiuo metu esantis iššūkis — kelių dešimčių kilometrų ilgio automobilių spūstis, iš kurios mūsų tautiečiai negali ištrūkti", — rašo prezidentas. 

Pasak jo, Lietuva aktyviai derina savo veiksmus su Lenkijos ir Vokietijos pareigūnais, kad situacija būtų kuo skubiau išspręsta. Jis taip pat patvirtino, kad pirmosios konvojuojamos autobusų grupės jau yra netoli namų.

Dėl koronaviruso pandemijos Lietuva taip pat uždarė sienas. Kaip pažymėjo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas, Lietuva dėl koronaviruso protrūkio į šalį per dieną negalėjo įleisti daugiau nei 340 užsieniečių.

Išimtys taikomos Lietuvos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

Iki kovo 19 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, vykstantiems į tėvynę per Lietuvą.

Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 18 koronaviruso atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmoji pacientė jau pasveiko ir paleista namo. Atvejis buvo užfiksuotas vasario pabaigoje.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Lenkija, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (985)
Dar šia tema
Ekspertas: dėl koronaviruso Baltijos šalių ekonomika patirs didelius nuostolius
Dėl karantino į Lietuvą neįleisti daugiau nei 340 užsieniečių