Vilniaus parduotuvėje, archyvinė nuotrauka

Pasinaudoję krize: Lietuvos didmenininkai nesąžiningai didina maisto kainas

(atnaujinta 10:01 2020.03.19)
Seimo narys pasidalino, kad gauna gyventojų bei smulkaus verslo atstovų nusiskundimų dėl didmenininkų vykdomo maisto produktų kainų kėlimo

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas tikina, jog gauna gyventojų nusiskundimų dėl nesąžiningų didmenininkų, kurie, pasinaudoję ekstremalia padėtimi, vienašališkai kelia maisto produktų kainas. Savo Facebook puslapyje jis pasidalino informacija, kurią gavo iš marijampoliečių.

Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
Фото: Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

Seimo narys tvirtina, kad maisto kainų didėjimas leidžia įtarti, jog kai kurie prekybininkai savanaudiškai naudojasi Lietuvoje esančia ekstremalia situacija ir galimai nusprendė pasipinigauti. Politikas teigia gavęs į savo biurą Marijampolėje nerimastingus pranešimus iš gyventojų bei smulkaus verslo atstovų (mažų parduotuvių savininkų), kad didmeninės prekybos atstovai, "matydami ekstremalios situacijos ir karantino Lietuvoje metu smarkiai išaugusią mėsos bei kitų maisto produktų paklausą, taip pat tuščias lentynas parduotuvėse", nusprendė drastiškai ir vienašališkai pakelti maisto produktų kainas.

"Iš smulkaus verslo atstovų pateiktos informacijos matau, kad kai kurių maisto prekių (mėsos) kainos per kelias dienas galimai padidėjo daugiau nei trečdaliu", — rašo Gaižauskas.

Pasak jo, šiuo klausimu jis jau kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

"Apie šiuos prekybininkų veiksmus šiandien nedelsdamas informavau Premjerą, pasiūliau jam skubiai fiksuoti maisto produktų kainas ir, atsižvelgiant į ekstremalios situacijos metu besikeičiančią rinką (paklausos didėjimą), reguliuoti bei drausti kelti būtiniausių prekių, ypač maisto produktų, kainas", — pabrėžia politikas.

Grybauskaitė ragina visus skirti lėšų kovos su koronavirusu paramos fondui >>

Anot jo, premjeras patikino, kad šias priemones Vyriausybė svarstys jau artimiausiu metu.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios vidurnakčio įvestas karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, neveikia prekybos centrai, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas, karantinas, maisto produktai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (985)
Dar šia tema
Skvernelis: nėra pagrindo masiškam maisto parduotuvių lentynų tuštinimui
Lietuvoje maisto produktų kainos kyla ketvirtą mėnesį iš eilės
Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
Anušauskas parduotuvėje pasigedo grikių