Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas Spartan-C27J

Lietuva kariniu lėktuvu Vokietijos atskraidino daugiau kaip 30 piliečių

(atnaujinta 17:52 2020.03.17)
Lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste, po to atvykusieji buvo išsiųsti privalomai medicininei apžiūrai

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvos valdžia kariniu lėktuvu iš Vokietijos atskraidino piliečius, kuriuos Lenkija atsisakė leisti per savo teritoriją, praneša "TASS", cituodama Lietuvos žiniasklaidą ir ginkluotųjų pajėgų vadovybę.

Iš Berlyno į Vilnių specialiu skrydžiu buvo gabenama 31 žmogaus grupė. Gabenimui naudotas Lietuvos karinių oro pajėgų "Spartan" lėktuvas.

Po nusileidimo Vilniaus oro uoste Lietuvos piliečiai buvo išsiųsti apžiūrai. Orlaivis dezinfekuojamas, atsižvelgiant į galimą panašių užduočių atlikimą pristatant į tėvynę Lietuvos piliečius, įstrigusius prie sienų, nes jie įstrigę dėl koronaviruso pandemijos.

Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigė, kad dėl judėjimo apribojimų apie du tūkstančiai žmonių negali grįžti į tėvynę.

Dėl koronaviruso pandemijos Lietuva taip pat uždarė sienas. Kaip pažymėjo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas, Lietuva dėl koronaviruso protrūkio į šalį per dieną negalėjo įleisti daugiau nei 340 užsieniečių.

Išimtys taikomos Lietuvos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir kitam kariniam personalui.

Iki kovo 19 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, vykstantiems į tėvynę per Lietuvą.

Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 18 koronaviruso atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmoji pacientė jau pasveiko ir paleista namo. Atvejis buvo užfiksuotas vasario pabaigoje.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Lietuva, Vokietija, lietuviai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (985)
Dar šia tema
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti
Grybauskaitė ragina visus skirti lėšų kovos su koronavirusu paramos fondui