Tuščios lentynos su grikiais, 2020 m. vasario 28 d.

Įvardyta pastarųjų savaičių populiariausia prekė

(atnaujinta 17:58 2020.03.17)
Lietuvos gyventojai raginami nepasiduoti "masinei pirkimo manijai" ir neskubėti pildyti savo atsargas nereikalingomis prekėmis

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Pasirodžius žiniai apie koronaviruso plitimą ES šalyse, daugelis lietuvių nusprendė apsirūpinti maistu ir prisipirko būtiniausių maisto produktų. Populiariausia pastarųjų savaičių preke tapo grikių kruopos.

Kaip pažymėjo grikių bei dribsnių gamintoja UAB "Galinta" ir partneriai, pastaruoju metu buvo pastebėtas stipriai išaugęs grikių kruopų pardavimas, ypač po karantino paskelbimo. 

"Atsižvelgdami į tai, grikius prekybos centrams tiekiame padidintu pajėgumu nei įprastai, nes didžioji dalis vartotojų pradeda juos sandėliuoti savo namuose, vietoj to, kad leistų mums kaip ir anksčiau tinkamomis sąlygomis sandėliuoti juos sandėliuose, dėl šios priežasties prekybos centrų lentynos tuščios", — rašo bendrovė savo paskyroje Facebook.

Pranešime teigiama, kad panikuoti nereikia — bendrovė dirba visu pajėgumu, darbuotojai saugosi ir laikosi visų reikalavimų. 

Vilniaus parduotuvėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Reguliarių pirkimų metu žaliavų atsargų turime pakankamai, kad aprūpintume prekybos vietas iki METŲ PABAIGOS! 2020 metų pabaigos, t.y. iki 2020-12-31 d. arba iki 2020 metų Kalėdų. Galimai 2020 metų vasaros pabaigoje bus nuimtas dar ir naujas grikių derlius", — teigiama pranešime.

Gyventojų prašoma nepasiduoti "masinei pirkimo manijai", nes apsilankius prekybos centre po savaitės taip pat galima bus įsigyti "savo mylimų grikių".

Nepaisant grikių gausos sandėliuose, kainos parduotuvėse vis tiek kyla. Kaip praneša portalas "Pricer.lt", vasario pabaigoje — pirmos masinio apsipirkimo bangos metu — pigiausių grikių kaina buvo 0,85 Eur už 800 gramų. Dabar tų pačių grikių kaina 1,15 eurų.  

Lietuvoje nuo kovo 16-osios vidurnakčio įvestas karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, neveikia prekybos centrai, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines.

Taip pat skaitykite:

 

 

Tegai:
Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (842)
Dar šia tema
Įvestos naujos prevencinės priemonės vietinių maršrutų traukiniuose
Karantino metu Lietuvos paštas dirbs su apribojimais
Titovas: Lietuvos valdžia turi pasirūpinti socialiniais paketais karantino metu
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti