Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 Lietuvoje: susirgusiųjų skaičius siekia jau 21

(atnaujinta 16:57 2020.03.17)
Antradienį Lietuvoje patvirtinti dar trys nauji koronaviruso užsikrėtimo atvejai, visi trys užsikrėtę žmonės grįžo iš užsienio

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Antradienį, kovo 17 dieną, laboratoriniais tyrimais patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Vilniaus parduotuvėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Patikslinama, kad du pacientai izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, vienas — Vilniuje, Santaros klinikose. Visi trys neseniai grįžę iš užsienio — Italijos, Čekijos, Danijos.

Dėl šių naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM primena, kad nuo vakar žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki tol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Taigi, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Daugėjant atvejų, gyventojai raginami ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą.

Būtina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje buvo užfiksuotas vasario 28 dieną, Šiaulių gyventojai, grįžusiai iš Veronos. Dabar moteris jau namuose, ji pasveiko.

Kovo 10 dieną Lietuvoje nustatyti dar du nauji koronaviruso atvejai. Susirgo vidutinio amžiaus kauniečių pora, slidinėti vykusi į Italiją (Veneto regioną), iš atostogų grįžusi kovo 7 dieną. Kovo 13 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos (COVID–19) atvejai. Visi trys koronavirusu užsikrėtę asmenys grįžo iš užsienio — Tenerifės, Italijos ir Madrido.

Kovo 14 dieną koronaviruso infekcija patvirtinta jaunam vyrui, kovo 10 dieną grįžusiam iš Danijos. Dar vienas COVID–19 atvejis patvirtintas vyrui, kuris grįžo iš Italijos. Vėlų vakarą patvirtintas ir trečias tądien koronaviruso infekcijos atvejis, susirgo vyras, grįžęs iš Nyderlandų.

Kovo 15 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys COVID–19 atvejai, visi jie įvežtiniai. Kovo 16 dieną dar trys — tarp užsikrėtusiųjų buvo grįžę iš Austrijos ir Dominikos Respublikos. 

Kovo 17-osios naktį užsikrėtimas naujuoju koronavirusu nustatytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
karantinas, Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (840)
Dar šia tema
VMI nukėlė pajamų deklaravimo terminą
Dėl visko kaltas koronavirusas: prie Lietuvos sienų auga sunkvežimių eilės
Grybauskaitė ragina visus skirti lėšų kovos su koronavirusu paramos fondui