Medicininė kaukė, archyvinė nuotrauka

Patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis, pacientas gydomas Santaros klinikose

(atnaujinta 18:19 2020.03.17)
Susirgęs žmogus neseniai grįžo iš Olandijos; antradienį bendras patvirtintų atvejų skaičius išaugo iki 22

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Lietuvoje patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos atvejis. Tai jau ketvirtasis atvejis, patvirtintas antradienį, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Vilniaus parduotuvėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Patikslinama, kad susirgęs žmogus neseniai grįžo iš Olandijos. Jis izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. Dėl naujojo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Antradienį laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos atvejai.

Du pacientai izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, vienas — Vilniuje, Santaros klinikose. Visi trys neseniai grįžo iš užsienio — Italijos, Čekijos, Danijos.

Iš viso šiuo metu patvirtintų koronaviruso atvejų Lietuvoje — 22.

Užsikrėtimų istorija

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje buvo užfiksuotas vasario 28 dieną Šiaulių gyventojai, grįžusiai iš Veronos. Dabar moteris jau namuose, ji pasveiko.

Kovo 10 dieną Lietuvoje nustatyti dar du nauji koronaviruso atvejai. Susirgo vidutinio amžiaus kauniečių pora, slidinėti vykusi į Italiją (Veneto regioną), iš atostogų grįžusi kovo 7 dieną. Kovo 13 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos (COVID–19) atvejai. Visi trys koronavirusu užsikrėtę asmenys grįžo iš užsienio — Tenerifės, Italijos ir Madrido.

Kovo 14 dieną koronaviruso infekcija patvirtinta jaunam vyrui, kovo 10 dieną grįžusiam iš Danijos. Dar vienas COVID–19 atvejis patvirtintas vyrui, kuris grįžo iš Italijos. Vėlų vakarą patvirtintas ir trečias tądien koronaviruso infekcijos atvejis, susirgo vyras, grįžęs iš Nyderlandų.

Kovo 15 dieną Lietuvoje patvirtinti dar trys COVID–19 atvejai, visi jie įvežtiniai. Kovo 16 dieną dar trys — tarp užsikrėtusiųjų buvo grįžę iš Austrijos ir Dominikos Respublikos. 

Kovo 17-osios naktį užsikrėtimas naujuoju koronavirusu nustatytas iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui.

Karantino taisyklės

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

SAM primena, kad žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Taigi, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Daugėjant atvejų, gyventojai raginami ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą.

Būtina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (960)
Dar šia tema
Virusologas įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
PSO rekomendavo besigydantiems namuose nuo koronaviruso gerti paracetamolį
Ekspertas paneigė citrusinių vaisių naudą koronaviruso profilaktikai