Darbuotoja Komunarkos ligoninės komplekse, archyvinė nuotrauka

Laiškas COVID-19 poskyrio: lietuvė pasakojo, kaip gydoma nuo koronaviruso

(atnaujinta 10:33 2020.03.18)
Justina Ragauskaitė užsikrėtė koronavirusu per komandiruotę užsienyje, dabar ji gydoma Santaros klinikose

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Komandiruotės metu koronavirusu užsikrėtusi Justina Ragauskaitė papasakojo, ką jai teko ištverti ir kaip vyksta gydymas Santaros klinikose.

Savo istorija mergina pasidalijo Facebook.

Justina į komandiruotes Barselonoje ir Paryžiuje išskrido kovo 3 dieną, kai šios teritorijos dar nebuvo paskelbtos rizikos regionais. Jau kovo 14 dieną ji tapo oficialiai vos dešimtąja lietuve, užsikrėtusia koronavirusu.

"COVID-19 man asmeniškai skausmingas ne kiek fiziškai (nepaisant to, kad ir čia nepasisekė su visiškai "nejuntama" viruso forma, neapsieinama be nuskausminamųjų), kiek psichologiškai. Morališkai. Šimtus kartų suku playback‘ą, bergždžiai spėliodama, kada ir kur užsikrėčiau, ir nemigoj galvodama apie visus, su kuriais dirbau, turėjau susitikimus po to. Suprantu, kad ne dėl kažkieno piktos valios patekau į šitą grandinę, šiandien tapusią globalia katastrofa, lygiai taip pat nepiktavališkai nei sąmoningai ją pratęsiau", — rašo Justina.

Grįžusi į Lietuvą mergina vengė bet kokių kontaktų, išskyrus taksi vairuotoją, su kuriuo bendravo oro uoste. Kalbant apie Lietuvos tarnybų darbą, mergina pažymi gydytojų operatyvumą ir rūpestingumą.

"Užteko pasakyti, kad pabudau su 38,3 C temperatūros ir kad "lyg tanku kas važinėtų per mentis, juosmenį, dubenį" (koronavirusinis kaulų laužymas laikomas bjauriausiu lyginant su kitais gripais, jis kai kam deja pasitaiko, ir nuo kurio, neslėpsiu, cypiu). Manęs niekas neklausė, ar pageidauju greitosios pagalbos. Nedelsiant buvau sujungta su dispečerine, paprašyta adreso ir skubiai išvežta į Santaros klinikas", — rašo mergina.

Tyrimo rezultatų palatoje ji laukė viena, o iš jos jau buvo perkelta į kitą, hospitalizacijai. Savo buvimą palatoje, kaip ir medikų darbą, mergina vertina teigiamai ir nelaiko to taisyklės išimtimi.

"Netikiu, jog man viso labo pakliuvo laimingas bilietas sveikatos apsaugos sistemos loterijoje. Galbūt labiau egzistuoja kažkoks algoritmas, kur kada ir kaip tiksliai medikams reaguoti. Na, ir toks pastebėjimas: tarp viešai besiskundusių, nepatenkintų ir besikeiksnojusių žmonių visgi nėra tų, kuriems būtų patvirtintas koronavirusas. Išskyrus tą studentą berods Klaipėdoje, tačiau kurį patį sunku įvardyti kaip tinkamą galimai sergančiojo elgesio pavyzdį", — rašo Justina.

Mergina dėkoja visiems už palaikymą ir malonius žodžius bei skatina laikytis karantino taisyklių.

Karantinas Lietuvoje 

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. 

Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 26 koronaviruso infekcijų atvejai.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis, iš viso — 26
Lietuvoje elektros energijos kainos buvo žemiausios tarp Baltijos šalių
Prognozuojama, kad iki balandžio Lietuvoje COVID-19 sirgs apie 500 pacientų
Vilniuje galima pasitikrinti dėl koronaviruso mobiliuose punktuose
Ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Per 3 paras ugniagesiai gelbėtojai užgesino 75 gaisrus ir atliko 83 gelbėjimo darbus

(atnaujinta 17:45 2020.09.21)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime teigiama, kad gaisrų metu išvengta aukų

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per praėjusias 3 paras ugniagesiai gelbėtojai užgesino 75 gaisrus ir atliko 83 gelbėjimo darbus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pabrėžiama, kad žūčių gaisruose išvengta.

"Šeštadienį, 17.30 val., Rietave atvira liepsna degė kuro sandėlis. Gaisras kilo korinio popieriaus gaminimo ceche sprogus katilui. Ugnis persimetė ir į šalia esantį pjuvenų sandėlį. Iki atvykstant ugniagesiams iš patalpų išėjo 7 įmonės darbuotojai. Gaisro metu buvo apgadintas pastato vidus ir stogas, aprūko sienos ir apie 400 kv. m lubų. Įmonės ekskavatorius iš sandėlio išvežė apie 50 t pjuvenų, kurios buvo perlietos vandeniu", — teigiama pranešime.

Greitosios pagalbos mašina
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Tos pačios dienos vakarą Joniškio rajone, Ziniūnų kaime, liepsnojo UAB "Audruvis" arklidžių viduje esanti katilinė.

Pažymima, kad gaisro metu sudegė didžioji dalis katilinės, iš arklidžių buvo saugiai išvesti 25 žirgai.

Taip pat Švenčionių rajone, Pabradėje, atvira liepsna degė vieno aukšto mūrinis pastatas, kuriame buvo 6 sandėliukai. Pažymima, kad gaisro metu sudegė pastato stogas, apdegė dalis malkų, sudegė automobilis "Audi 80". Iš garažo spėta ištraukti automobilį "Opel Vectra".

"Penktadienį, 10.38 val., Radviliškio rajone, Gražionių kaime, buvo užsidegusi elektros pastotė. Gaisro metu išsilydė elektros kabelių instaliacija ir saugikliai, aprūko sienos ir durys", — rašoma pranešime.

Taip pat pranešama apie įvykius Vilniaus rajone: degė medinis namas, Rudaminos seniūnijoje iš nuvirtusio automobilio išgelbėtas prispaustas vairuotojas.

Tegai:
gaisrai, ugniagesiai gelbėtojai, ugniagesiai
Dar šia tema
Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių
Linkevičius papasakojo apie Tichanovskajos susitikimą su ES ministrais
Pievam archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:36 2020.09.21)
Dvyniams, kaip ir Mergelėms rytoj nepatariama sudaryti verslo sutarčių, tačiau meilės fronte žadami pokyčiai bei naujos pažintys, Žuvims patariama neskolinti ir nesiskolinti pinigų, priešingu atveju nukentėsite finansiškai

Rytojus bus kupinas padidėjusio socialinio aktyvumo. Visą dieną tiek aplinkiniai, tiek jūs patirsite nenugalimą norą kištis į kitų žmonių reikalus, net jei niekas to neprašys. Duokite draugiškų patarimų, priekaištų dėl neteisingo elgesio, išsakykite savo nuomonę, nes rytoj toks elgesys daugeliui atrodys įprastas. Na, kadangi mažai tikėtina, kad nuomonės sutaps, bet koks bandymas reikalauti savo gali sukelti karštas diskusijas. Kad išvengtumėte konfliktų, žvaigždės pataria elgtis apdairiai, užuot kėlus sunkų spaudimą vartojant diplomatijos kalbą.

Avinas (03.21-04.20) Tinkama diena plėtoti partnerystę, stiprinti ryšius ir kontaktus. Kelionės ir derybos bus produktyvios. Gera pradėti naują verslą, sudaryti sandėrius, padėti pirmąjį akmenį kuriant bet ką. Parodyta pradėti remontuoti, statyti namą.

Jautis (04.21-05.21) Jei norite, kad šis laikotarpis vystytųsi palankiai, turite perimti iniciatyvą į savo rankas. Prisiminkite: vanduo neteka po gulimu akmeniu! Kai kurie šio ženklo atstovai turės naują meilę ar įdomią pažintį. Tinkamas laikas apsipirkti. Palepinkite save dovana, apie kurią seniai svajojote.

Dvyniai (05.22-06.21) Galite gauti viliojančių darbo pasiūlymų. Derybos bus sėkmingos ir galėsite pasiekti norimų rezultatų. Vienintelis įspėjimas: neužsiimkite rizikingu verslu, jų laikas dar neatėjo. Meilės fronte galimi netikėti pokyčiai.

Vėžys (06.22-07.22) Diena prabėgs be didesnių nusivylimų. Profesinėje srityje gali atsirasti įdomių perspektyvų, sulauksite įdomių pasiūlymų. Bet reikia veikti greitai. Jei pradėsite neribotą laiką vilkinti sprendimo priėmimą, galite praleisti savo šansą. Šiandien jūsų šūkis yra "pasitikėjimas savimi".

Liūtas (07.23-08.23) Neleiskite ginčytis ir išsiaiškinti santykių su kolegomis, artimaisiais ir aplinkiniais žmonėmis. Jei sugebėsite susivaldyti, tada netrukus jūsų reikalai eis į kalną, o jei nepavyks, tada konfliktas gali įgauti užsitęsusį pobūdį ir visų pirma turės blogą poveikį. Jūsų šios dienos šūkis: "Ramu, tik ramu!"

Mergelė (08.24-09.22) Būkite atsargūs dėl naujų verslo pasiūlymų, kad ir kokie perspektyvūs jie jums atrodytų. Saugokitės spąstų: prieš priimant galutinį sprendimą verta pasitarti su artimaisiais. Diena bus sėkminga viskuo, kas susiję su meile, asmeniniu gyvenimu ir naujomis pažintimis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Palanki diena pramogoms, taip pat susitikimams verslo derybose. Jūs galite susitvarkyti su viskuo! Gali būti, kad eisite į kokį nors pramoginį renginį, kuriame gali susidaryti nemaloni situacija. Būkite subtilus, kitaip jūsų elgesys nepelnytai ką nors įžeis.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Stenkitės nesinervinti dėl smulkmenų ir nesipykti. Kai tik pradėsite nebesivaldyti, iškart pajusite nesusipratimo ir pasipriešinimo atmosferą.

Šaulys (11.22-12.21) Pabandykite pažvelgti į pasaulį su optimizmu. Didelė tikimybė padaryti klaidų, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite, kol jos dar nekels problemų. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar įniršio metamais žodžiais — šiuo laikotarpiu jie yra ypač pažeidžiami.

Ožiaragis (12.22-01.20) Galite pervertinti savo fizinę jėgą, o tai kenkia jūsų sveikatai. Pasirūpinkite savimi ir artimaisiais. Nukreipkite savo dėmesį į namus, šeimą, šeimos ryšius. Darbas lauks. Negailėkite šiltų žodžių, dovanų ir dėmesio šeimos žmonėms ženklų.

Vandenis (01.21-02.19) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą nesukels esminiai skirtumai, o tiesiog nenoras klausytis ir girdėti vienas kito. Būkite atsargūs, kai susitiksite su naujais žmonėmis.

Žuvys (02.20-03.20) Žvaigždės nusprendė surengti jums egzaminą, nuo kurio priklausys tolesnė įvykių raida. Būkite dėmesingi aplinkiniams vykstantiems įvykiams. Vieniši ženklo atstovai turės galimybę susipažinti su įdomiu asmeniu. Neskolinkite ir nesiskolinkite, kitaip gali kilti finansinių sunkumų.

Tegai:
horoskopas