Koronavirusas

Šeškinės poliklinikos darbuotojui patvirtinta koronaviruso infekcija

(atnaujinta 11:40 2020.03.18)
Poliklinikos duomenimis, sąrašas žmonių, su kuriais kontaktavo medicinos įstaigos darbuotojas, nedidelis

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Šalyje pranešta apie pirmąjį atvejį, kai koronavirusu užsikrėtė medicinos įstaigos darbuotojas. Apie tai informavo Šeškinės poliklinika.

Kaip rašė poliklinika Facebook paskyroje, šiuo metu vyras gydomas ir yra izoliuotas. Taip pat, kaip pranešama, visi, kurie turėjo sąlytį su šiuo darbuotoju, laikosi izoliacijos režimo.

Dėl kitų kontaktų vyksta epidemiologinis tyrimas. Poliklinikos duomenimis, jų sąrašas nedidelis. Su tais žmonėmis, kurie galimai turėjo sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiu darbuotoju, jau susisiekiama.

"Poliklinikos darbuotojai, kaip įprasta, medicinos pagalbą teikia ir pacientais rūpinasi. Prašome išlaikyti ramybę", — rašoma pranešime.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste. Paaiškėjo, kad ligos sukėlėjas yra naujas koronavirusas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 173 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių. Iš viso virusas paveikė 158 šalis.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
medicinos darbuotojai, karantinas, koronavirusas, Vilnius
Dar šia tema
Vilniuje galima pasitikrinti dėl koronaviruso mobiliuose punktuose
Prognozuojama, kad iki balandžio Lietuvoje COVID-19 sirgs apie 500 pacientų
Dėl karantino vanduo Venecijos kanaluose tapo švarus
Teismas

Teismas Klaipėdos licėjaus direktorei skyrė 2,5 metų laisvės atėmimo bausmę

(atnaujinta 18:46 2020.10.29)
Jai pareikštų kaltinimų moteris nepripažino ir teigė nesuprantanti, kaip galima apgauti licėjų, apgaunant ne įgaliotus jam atstovauti asmenis, o jo dalyvį — dalininką, t. y. pačią kaltinamąją

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas mokyklos vadovę pripažino kalta pagal visus šešis jai pareikštus kaltinimus dėl nusikalstamų veikų ir paskyrė galutinę 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams, praneša uostamiesčio apygardos teismas.

Moteris buvo kaltinama tuo, kad, būdama valstybės tarnautojui prilygstančiu asmeniu, siekdama turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule įgijo didelės vertės turtinę teisę, pasisavino, taip pat iššvaistė jai patikėtą ir jos žinioje buvusį svetimą turtą, apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą ir dėl to negalima iš dalies nustatyti Klaipėdos licėjaus veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo ar įsipareigojimų dydžio ar struktūros, taip pat pagamino netikrus dokumentus, juos laikė bei panaudojo, o dėl tokių jos veiksmų didelę žalą patyrė valstybė ir Klaipėdos licėjus.

Jai pareikštų kaltinimų moteris nepripažino ir teigė nesuprantanti, kaip galima apgauti licėjų, apgaunant ne įgaliotus jam atstovauti asmenis, o jo dalyvį — dalininką, t. y. pačią kaltinamąją.

Kaltinamoji laikėsi pozicijos, kad ji nėra valstybės tarnautoja, ji yra VšĮ Klaipėdos licėjaus steigėja, dalininkė ir direktorė, o tarp mokyklos dalininkų nėra nei savivaldybės, nei valstybės, nei jų įmonių, įstaigų. Kaltinamoji taip pat teigė, jog visas licėjaus investicijas grąžino ir jokia žala įstaigai nepadaryta.

Bylą kaip pirmoji instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, išanalizavęs byloje surinktus įrodymus ir juos išnagrinėjęs teisiamajame posėdyje, padarė išvadą, kad kaltinamoji apgaule įgijo turtinę teisę — panaudoti 25 000 Eur Klaipėdos licėjaus lėšų ne įmonės veiklai, o asmeninei naudai, t. y. jai nuosavybės teise priklausančių dviejų butų įrengimui; taip pat pasinaudodama apgaule įgyta turtine teise Klaipėdos licėjaus vardu ir lėšomis įgijo paslaugų ir prekių iš viso už 22 691,63 Eur, kuriuos pasisavino; iššvaistė Klaipėdos licėjaus turto už 6880,96 eurų; eidama Klaipėdos licėjaus direktoriaus pareigas pažeidė Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas, nes panaudojo 70 PVM sąskaitų faktūrų (iš viso 27 904,78 eurų), 38 kvitus atsiskaitymams, iš viso 7147,27 eurų grynaisiais pinigais ir banko kortele pagrįsti ūkinėms operacijoms, 31 mokėjimo nurodymu pagrindė iš viso 17 227,01 eurų piniginių lėšų apmokėjimą ūkio subjektams, kai daiktai buvo įsigyti ir panaudoti ne Klaipėdos licėjaus veiklai ir dėl to negalima iš dalies nustatyti Klaipėdos licėjaus beveik 3 metų laikotarpio veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Siekdama asmeninės naudos — pridengti ir pateisinti neteisėtą Klaipėdos licėjaus lėšų panaudojimą ne įstaigos veiklai vykdyti, siekdama paslėpti savo padarytų nusikalstamų veikų pėdsakus bei išvengti atsakomybės, siekdama turtinės naudos — išsaugoti pasisavintą Klaipėdos licėjaus turtą kaip įgytą teisėtai, moteris pagamino netikrus dokumentus — dalininkų susirinkimo protokolus, atgaline data panaudos sudarymo, nutraukimo sutartis, nutraukimo protokolą ir kt. ir davė nurodymus kitiems asmenims pakeisti dalį dokumentų; nusikalstamus veiksmus atliko būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekdama turtinės ir kitos asmeninės naudos — pridengti ir pateisinti Klaipėdos licėjaus lėšų panaudojimą ne įstaigos veiklai vykdyti, paslėpti savo padarytų nusikalstamų veikų pėdsakus bei išvengti baudžiamosios atsakomybės, taip pat turtinės naudos — išsaugoti pasisavintą Klaipėdos licėjaus turtą kaip įgytą teisėtu būdu, įtraukė į šias veikas jos veiksmų nusikalstamo pobūdžio nesupratusius, jai pagal darbo teisinius santykius pavaldžius ir nuo jos priimamų sprendimų priklausomus asmenis, pasinaudodama užimamomis pareigomis, piktnaudžiavo tarnyba.

Byloje nustatyta, kad nebuvo būtinybės įrengti du kaltinamosios butus Klaipėdos licėjaus lėšomis tam, kad būtų apgyvendinti mokytojai pagal tarptautinę bakalaureato programą, nes tokios paraiškos ne tik nebuvo pateiktos, bet pagal jas nėra reikalavimo užtikrinti mokytojų apgyvendinimą. Teismas padarė išvadą, kad už licėjaus lėšas įrengti du butai buvo skirti tik kaltinamosios asmeninių poreikių tenkinimui ir lėšų už jų nuomą gavimui. Teismas konstatavo, kad Klaipėdos licėjaus lėšomis buvo mokama ir už kaltinamosios kasdieninio vartojimo prekes, kosmetiką, naminių gyvūnų maistą ir kraiką, kaltinamosios narystę labdaros klube.

Byloje konstatuota, jog kaltinamoji vis dėlto yra prilyginama valstybės tarnautojai, nes Klaipėdos licėjus visuomenei teikia viešas švietimo paslaugas pagal valstybės nustatytus išsilavinimo standartus, yra įgaliotas išduoti vidurinės mokyklos baigimo atestatus, pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir mokymosi pasiekimų pažymėjimus. Įstaiga gauna ir naudoja tikslines mokinio krepšelio lėšas.

Mokykla yra išlaikoma ne tik iš mokinių tėvų mokesčio už mokslą bei privačių rėmėjų lėšų, bet ir iš valstybės skiriamo moksleivio krepšelio lėšų. Dalis kaltinamosios, kaip įstaigos direktorės, funkcijų sietini su atitinkamais administraciniais įgaliojimais bei teise veikti viešąsias paslaugas teikiančios įstaigos vardu.

Skirdamas bausmę teismas pažymėjo, jog kaltinamoji veikė tiesiogine tyčia, o tai, kad ji atlygino padarytus nuostolius, jos baudžiamosios atsakomybės nešalina. Kadangi savo kaltės kaltinamoji nepripažino, tai rodo, jog ji savo veiksmų nevertina kritiškai, nesigaili. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikalstamais veiksmais padaryta turtinė žala atlyginta. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Tegai:
mokykla, Klaipėdos apygardos teismas
Dar šia tema
"Apmaudu dėl Lietuvos": Paksas pakomentavo teismo nuosprendį
Venckienė kreipėsi į teismą su prašymu leisti susitikti su sūnumi
"Kaltintojų bejėgiškumas": Lietuvos teismas paliko galioti nuosprendį Ivanovui
Elnias

Spalio 30 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:24 2020.10.29)
Spalio 30 dienos horoskopas pataria Avinams daugiau laiko praleisti tarp žmonių, Dvyniams skirti laiko sau, savo išvaizdai pakeisti, Mergelėms — įdėti daugiau pastangų norimiems rezultatams pasiekti

Rytoj horoskopas žada labai aktyvią ir emocingą dieną. Rytoj turite visas galimybes perdaryti daugelį dalykų, tačiau ar šie dalykai bus naudingi, abejotina. Gali būti, kad didžioji dienos dalis bus sugaišta smulkmenoms, tačiau visa diena vis tiek žada būti produktyvi ir pelninga. Būkite atsargūs bendraudami: konfliktai galimi dažnai.

Avinas (03.21-04.20) Stenkitės praleisti daugiau laiko viešumoje, kelionėse, specialiuose renginiuose. Ypatingą dėmesį skirkite savo sveikatai, ypač valgomo maisto kokybei: neatmetami valgymo sutrikimai ir infekcinės ligos.

Jautis (04.21-05.21) Ramybė ir gera nuotaika bus jūsų palydovai visą dieną. Šis laikotarpis turėtų būti skirtas ateities planams. Tačiau reikėtų vengti rimto fizinio krūvio. Neleiskite, kad jūsų piniginė būtų nekontroliuojama.

Dvyniai (05.22-06.21) Žvaigždės pataria grąžinti skolas. Šis laikotarpis ypač geras įmonių vakarėliams. Verslo ir pramogų kelionės bus tinkamos. Tai tinkamas laikas pakeisti savo įvaizdį.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena neparuošia jokių neigiamų situacijų. Jūsų laukia įdomūs ir nenuspėjami likimo vingiai, kurie gali pakeisti ateitį į gerąją pusę. Tinkamas laikas naujoms pažintims, lemtingiems susitikimams ir ryškiems romantiškiems įspūdžiams.

Liūtas (07.23-08.23) Šiuo laikotarpiu turėsite didelį energijos potencialą ir galėsite atsispirti bet kokioms negandoms. Visų tolesnių darbų ir įsipareigojimų sėkmė priklausys nuo jūsų ištvermės ir atsargumo. Jūsų pažįstamų ratą gali papildyti žmonės, su kuriais bendravimas bus labai vaisingas.

Mergelė (08.24-09.22) Palanki diena užbaigti senus reikalus ir pradėti naujus. Tačiau norint pasiekti teigiamų rezultatų reikės daug pastangų. Šiandien jūs įrodysite save gebėjimus ir prireikus galėsite derėtis su žmonėmis, kurie jums netrukus suteiks neįkainojamų rezultatų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jei neturite jėgų jokiam verslui, atidėkite planus kelioms dienoms. Nustatykite prioritetus ir tinkamai valdykite laiką. Šiandien neturėtumėte duoti ir skolintis pinigų, ypač kalbant apie finansinius atsiskaitymus su draugais.

Skorpionas (10.23-11.21) Mokslinė ar socialinė veikla vyks sklandžiai, bus lengva užmegzti įvairius kontaktus. Diena palanki romantiškam bendravimui su priešingos lyties atstovais.

Šaulys (11.22-12.21) Šiandien jums pasiseks. Turite kuo daugiau bendrauti, nes raktą į sėkmę rasite būtent naudodamiesi senais ryšiais. Pabandykite išsiversti neimdami kredito ir nesinaudodami internetinių parduotuvių paslaugomis.

Ožiaragis (12.22-01.20) Šią dieną gali tekti jaudintis. Jei nesusitvarkysite su emocijomis, galite patekti į nemalonią situaciją. Jūsų aplinkoje gali pasirodyti žmogus, kuris parodys jums didesnį dėmesį. "Įjunkite" galvą ir nepasiduokite jausmų valiai. Dabar ne laikas romantikai.

Vandenis (01.21-02.19) Darbe galite pasiekti gerų rezultatų. Būkite pozityvūs ir nerizikuokite. Tai tinkamas laikas pradėti sveikai maitintis. Pasirinkite mitybą, kuri puikiai derėtų su padidėjusiu fiziniu aktyvumu.

Žuvys (02.20-03.20) Nebandykite išspręsti visų klausimų vienu metu, veikite palaipsniui, žingsnis po žingsnio įveikdami kliūtis. Gerai praleisti laiką šeimos narių kompanijoje — jauki namų aplinka ir skanus maistas gali jus gerokai nudžiuginti.

Tegai:
horoskopas
Koronaviruso testas

Epidemiologė palygino organizmo imuninį atsaką į COVID-19 ir gripą

(atnaujinta 21:27 2020.10.29)
Ji patikslino, kad dėl tokio uždelsto imuninio atsako atsiranda sunkių plaučių pažeidimų ir pažeidžiamas vidinis kraujagyslių sluoksnis, kuris išprovokuoja trombų susidarymą

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Sergant koronavirusine infekcija, imuninis atsakas atsiranda vėliau nei sergant gripu, virusas sugeba daugintis ne tik viršutiniuose kvėpavimo takuose, bet ir prasiskverbia giliau, todėl dažnai pažeidžiami plaučiai, RIA Novosti sakė "Rospotrebnadzor" centrinio epidemiologijos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotoja klinikinės ir analitinės veiklos klausimais, profesorė Natalija Pšeničnaja.

"Gydant koronavirusą, interferono gamyba dažnai vėluoja, arčiau antros savaitės pradžios. Tai sukelia uždelstą imuninės sistemos atsaką, kai virusas išplito ne tik viršutiniuose kvėpavimo takuose, bet jau prasiskverbė į vidinius kvėpavimo takus. Šiuo metu įvyksta galingas interferono sintezės paleidimas, dėl kurio iškraipomas imuninės sistemos atsakas — išsiskiria didelis uždegimą skatinančių citokinų (uždegiminių mediatorių) kiekis, patologiškai aktyvuojasi makrofagai ir vystosi citokinų audra", — sakė ji.

Ekspertė patikslino, kad dėl tokio uždelsto imuninio atsako atsiranda sunkių plaučių pažeidimų ir pažeidžiamas vidinis kraujagyslių sluoksnis, kuris išprovokuoja trombų susidarymą.

Tuo pačiu metu, pasak jos, ligos eiga visiems yra skirtinga — vieniems ji tęsiasi esant normaliai temperatūrai arba pakyla 1–2 dienoms, daugeliui pacientų iš karto pasireiškia katariniai simptomai, kitiems liga pasireiškia kaip bendras silpnumas, raumenų skausmas, ir tik antrą savaitę prisideda kosulys ar dusulys.

Tegai:
gripas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
NVSC turėjusius sąlytį su COVID-19 pacientais apie izoliaciją informuos SMS žinute
Merkel įvedė Vokietijoje karantiną nuo lapkričio