Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje nustatytas pirmasis neįvežtinis COVID-19 atvejis

(atnaujinta 18:39 2020.03.18)
Patvirtinta, kad iš Jungtinės Karalystės grįžęs asmuo nesilaikė nurodytų izoliavimosi reikalavimų

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Vienas iš septynių žmonių, kuriems šiandien nustatytas koronavirusas, buvo užkrėstas artimo žmogaus. Tai pirmasis klasterinis, t. y. neįvežtinis, atvejis Lietuvoje, informuoja Sveikatos pasaugos ministerija (SAM).

Asmuo kovo 11 dieną grįžo iš Jungtinės Karalystės, tačiau nesilaikė nurodytų izoliavimosi reikalavimų ir infekciją perdavė savo šeimos nariui. Be to, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš užsienio grįžęs asmuo lankėsi ir pas odontologą.

SAM pabrėžia, kad šis atvejis dar kartą įrodė, kaip svarbu laikytis nustatytų taisyklių — karantino reikalavimų, izoliavimosi, socialinių kontaktų vengimo. Grįžus iš bet kurios užsienio šalies 14 dienų izoliavimasis yra privalomas.

SAM primena, kad infekcija ypač pavojinga vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems lėtinių ligų, silpną imunitetą. Jiems rekomenduojama likti namuose, neiti į parduotuves, vaistines. Jais gali pasirūpinti artimieji, kaimynai, socialiniai darbuotojai ar savanoriai.

Apie tuos, kurie pažeidžia karantino reikalavimus, gyventojai prašomi pranešti telefonu 112.

Gydytojas įvardijo saugų atstumą tarp žmonių COVID-19 pandemijos metu >>

Visą parą žmonės pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams — karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar dusuliui — po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju, gali pasikonsultuoti nemokamu numeriu 1808.

Anksčiau pasirodė informacija, kad Vilniaus Šeškinės poliklinikos darbuotojui nustatytas užsikrėtimas koronaviruso, tačiau sveikatos pasaugos ministras Aurelijus Veryga to nepatvirtino per spaudos konferenciją.

Oficialiais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje nustatyti 33 COVID-19 atvejai.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
karantinas, Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (958)
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys išmintingai kovoja su COVID-19 epidemija, nors ne be nesėkmių
PSO rekomendavo besigydantiems namuose nuo koronaviruso gerti paracetamolį
Įvardytas galimas koronoviruso židinys Europoje
Lietuviams organizuoti skrydžiai iš Paryžiaus, Valensijos, Tenerifės ir Amsterdamo