Skirmantas Malinauskas, archyvinė nuotrauka

Malinauskas paragino lietuvius sustabdyti sergančiųjų koronavirusu "medžioklę"

(atnaujinta 13:11 2020.03.19)
Politikas pamėgino paaiškinti visuomenei, kad užsikrėtusieji ir taip patiria didžiulį stresą, ir kaltės jausmas tikrai nepadės jiems pasveikti

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas paragino visuomenę neužsipulti žmonių, užsikrėtusių koronavirusu. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Politikas pažymėjo, kad nei Šeškinės poliklinikos gydytoja, kuri grįžo iš Kubos ir nuskubėjo į darbą, nei iš JK grįžęs jaunuolis, užkrėtęs savo giminaitį ir apsilankęs pas odontologą, nepažeidė jokių taisyklių, nes tuo metu šioms šalims nebuvo taikomi jokie apribojimai.

Malinauskas taip pat priminė, kad Šeškinės poliklinikos gydytoja būtų atleista iš darbo už pravaikštas, jei ji dvi savaites būtų likusi namuose.

"Iš jų pusės nebuvo tyčinio ar nusikalstamo aplaidumo, todėl ši raganų medžioklė turėtų pasibaigti. Visuomenei turėtų būti paaiškinta, kad užsikrėtę žmonės jau patiria didžiulį stresą. Bandymai priversti juos jaustis kaltais nepadeda", — rašė jis.

Malinauskas priminė, kad šiuo metu bet kas gali būti viruso nešiotojas.

Be Malinausko aprašytų atvejų, taip pat anksčiau tapo žinoma, kad du užsikrėtusieji, grįžę iš Danijos kovo 10 dieną, lankėsi Vilniuje per Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Karantinas Lietuvoje

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 koronaviruso infekcijos atvejai.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
karantinas, lietuviai, koronavirusas, Skirmantas Malinauskas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Du vaikinai, užsikrėtę koronavirusu, kovo 11 dieną buvo Vilniuje
Lietuvos ir Lenkijos konsulatai Rusijoje nustojo priimti vizų dokumentus
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas