Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos ligoninėje izoliuoti dar du koronavirusu užsikrėtę asmenys

(atnaujinta 14:12 2020.03.19)
Abu nauji atvejai yra įvežtiniai, Veryga patikino, kad nuo šiol bus skelbiami tik duomenys, ar žmogus yra rizikos grupėje, ar tai jaunesnio amžiaus asmuo

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Ketvirtadienį, kovo 19 dieną, Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Abu atvejai yra įvežtiniai. Vienas pacientas grįžo iš Norvegijos per Latviją, kitas — iš Ispanijos. Jie šiuo metu izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 36 koronaviruso atvejai.

Per spaudos konferenciją sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtino, kad nuo šiol nebus skelbiama detalesnės   informacijos apie pacientus.

"Pagrindinė informacija, kuri gali jus dominti, kad tai įvežtiniai atvejai", — sakė sveikatos apsaugos ministras.

Taip pat ministras patikino, kad nuo šiol bus skelbiami tik duomenys, ar žmogus yra rizikos grupėje, ar tai jaunesnio amžiaus asmuo, detalesnės informacijos, pasak ministro, skelbti nėra būtinybės.

SAM primena, kad šiandien pradeda veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM. 

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 36 koronaviruso infekcijos atvejai, iš jų vakar patvirtintas vienas neįvežtinis atvejis.

 

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Malinauskas paragino lietuvius sustabdyti sergančiųjų koronavirusu "medžioklę"
Sunkvežimių vairuotojai atleisti nuo dviejų savaičių karantino
Mokslininkai atrado, kaip išmaniuoju telefonu matuoti kūno temperatūrą 50 metrų atstumu