Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, archyvinė nuotrauka

SAM pateikė detales apie gydytojos Vilniaus užsikrėtimą

(atnaujinta 14:57 2020.03.19)
Pranešama, kad medicinos darbuotoja vykdė pacientų priėmimą kelias dienas ir per tą laiką ji galėjo kontaktuoti su 80 žmonių

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė papasakojo detales apie Vilniaus Šeškinės poliklinikos darbuotojos koronavirusinę infekciją.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, kad gydytoja užsikrėtusi atskrido iš Kubos ir kelias dienas ėjo į darbą. Taip pat pranešama, kad penki su ja dirbę žmonės buvo izoliuoti. Per tą laiką šeimos gydytoja kontaktavo su apie 80 žmonių.

Pažymima, kad Vilniaus valdžia planuoja sustabdyti Šeškinės poliklinikos darbą. Šiuo metu respublikoje užregistruoti 36 infekcijos atvejai. Dar aštuoniems pacientams buvo įtariamas koronavirusas, tačiau jų tyrimų rezultatai buvo neigiami.

Dėl infekcijos plitimo Sveikatos apsaugos ministerija įvedė naują taisyklę: asmuo, grįžęs iš bet kurios šalies ir jaučiantis bent vieną simptomą, yra laikomas užsikrėtusiu ir privalo nedelsdamas pranešti apie savo būklę skubios pagalbos telefonu.

Lietuvoje paskelbtas karantinas iki kovo 30 dienos. Jei prireiks, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Lietuva, karantinas, Aurelijus Veryga, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Dar šia tema
Sunkvežimių vairuotojai atleisti nuo dviejų savaičių karantino
Mokslininkai atrado, kaip išmaniuoju telefonu matuoti kūno temperatūrą 50 metrų atstumu