Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis: nereikia bėgioti į parduotuves ir graibstyti prekių

(atnaujinta 14:37 2020.03.19)
Ministras pirmininkas pareiškė, kad nerimauti dėl maisto trūkumo neverta, tačiau tam tikra kainų padidėjimo rizika išlieka

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po susitikimo su didžiųjų prekybos tinklų vadovais patikino, kad nerimauti dėl maisto bei kitų produktų tiekimo sutrikimo nėra jokio pagrindo.

"Nereikia bėgioti į parduotuves, graibstyti prekių, nereikia apsipirkinėti "į priekį". Viskas gerai, tiekimas sklandus, prekių yra ir bus, visiems pakaks", — parašė ministras pirmininkas savo paskyrojė Facebook.

Kalbėdamas apie galimą kainų padidėjimą, ministras pažymėjo, kad kainos gali kilti ne dėl prekybos centrų ir parduotuvių kaltės, bet dėl tiekėjų.

"Gavau patikinimą, kad kainų kelti neketinama. Bet reikia būti atviriems: rizika išlieka. Priežastis — kai kurie tiekėjai, kurie jau pradėjo didinti dalies prekių kainas. Pagrįstai ar tiesiog naudojasi situacija? Geras klausimas", — parašė jis.

Skvernelis pažymėjo, kad dabartine padėtimi negalima naudotis siekiant greitai pasipelnyti ar galbūt suvesti senas sąskaitas su prekybos tinklais. 

"Jei bus matomi tokie siekiai, mes apie tai sužinosime ir ieškosime greitų bei efektyvių sprendimų. <...> Prireikus teisės aktai leidžia Vyriausybei ir Seimui galimybę apriboti būtiniausių produktų maksimalias kainas. Tačiau šiandien aš esu optimistas ir manau, kad tokio įrankio Lietuvos valstybei panaudoti neprireiks", — teigia Skvernelis. 

Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 36 koronaviruso infekcijos atvejai, iš jų vakar patvirtintas vienas neįvežtinis atvejis.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

 

 

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (778)
Dar šia tema
SAM: Lengva COVID-19 forma sergantys pacientai nebebus guldomi į ligonines
Klaipėdos ligoninėje izoliuoti dar du koronavirusu užsikrėtę asmenys