Koronaviruso patikros punktas Kaune, archyvinė nuotrauka

Kaune pradeda veikti koronaviruso patikros punktas

(atnaujinta 18:04 2020.03.19)
Į tyrimų paėmimo punktą bus galima atvykti tik gavus siuntimą iš Koronos karštosios linijos specialistų; atvykę asmenys privalės atlikti pavojingo viruso testą neišlipdami iš automobilio

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Ketvirtadienį Jonavos gatvėje įsikūrusiame Kauno kempinge pradeda veikti pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas, praneša miesto savivaldybė.

Punkte dirbs 3 medikų komandos po 3 asmenis. Per dieną čia planuojama aptarnauti 60–70 žmonių. 

"Noriu dar kartą pabrėžti, kad gyventojai, atėję ar atvažiavę į punktą savavališkai, be siuntimo, nebus tiriami, jie tik gaišins brangų medikų laiką", — akcentavo Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

Į tyrimų paėmimo punktą bus galima atvykti tik gavus siuntimą iš Koronos karštosios linijos 1808 specialistų. Atvykus į mobilų tyrimų paėmimo punktą draudžiama išlipti iš automobilio ir atverti langą, kol bus nurodyta kitaip. Vėliau asmuo instruktuojamas, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra.

"Su žmogumi susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką bei adresą, kada atvykti. Į mobilų punktą bus draudžiama vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu", — pabrėžė Kibiša.

Kartu su savimi privaloma turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu. Šį, atvykus į mobilųjį punktą, būtina padėti koordinatoriaus nurodytoje gerai matomoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

"Atvykusysis langą turės pradaryti tik tada, kai mobilios komandos narys to paprašys. Būtina atidžiai degti ir griežtai paisyti čia dirbančiųjų specialistų nurodymų. Atlikus tyrimą, žmogus privalės grįžti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Jeigu pacientą reikės hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus vežamas į ligoninę", — aiškino Kibiša.

Tyrimų punktą nuspręsta įkurti Kauno kempinge (Jonavos g. 51A), nes į šią vietą lengva atvykti automobiliu iš daugelio miesto mikrorajonų, taip pat ji greitai ir paprastai pasiekiama atvykstantiems iš kitur. Teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių judėjimui.

Augant tyrimų apimtims, Kaunas pasiruošęs atidaryti ir antrąjį punktą.

Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 36 koronaviruso infekcijos atvejai, iš jų vakar patvirtintas vienas neįvežtinis atvejis.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Kaunas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (841)
Dar šia tema
Kaip pasireiškia lengva naujojo koronaviruso forma
Mokslininkai atrado, kaip išmaniuoju telefonu matuoti kūno temperatūrą 50 metrų atstumu
Klaipėdos ligoninėje izoliuoti dar du koronavirusu užsikrėtę asmenys
SAM: Lengva COVID-19 forma sergantys pacientai nebebus guldomi į ligonines