žaidimų aikštelė Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Paskelbti nauji apribojimai parkuose, žaidimų aikštelėse ir kitose viešose erdvėse

(atnaujinta 20:23 2020.03.19)
Parkuose ir kitose viešose erdvėse nuo ketvirtadienio žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse — žaisti tik vienos šeimos vaikai

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo, nuo ketvirtadienio keičiasi tvarka parkuose ir kitose viešose erdvėse.

Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Pagal galiojančią tvarką, Lietuvos gyventojai parkuose ir kitose viešose erdvėse turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis — ne didesnėmis nei penkių žmonių — grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse — žaisti tik vienos šeimos vaikai. 

Tokį sprendimą šiandien pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jo teigimu, situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Pasak ministro, kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

"Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsaugoti save, užuot rinkusis laisvalaikį leisti žaidžiant šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelės, matome tik vieną išeitį — riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų", — sako ministras.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 36 koronaviruso infekcijos atvejai, iš jų vakar patvirtintas vienas neįvežtinis atvejis.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Latvijos deputatas: užsikrėtusius koronavirusu galima izoliuoti šalies viešbučiuose
Kinija atsiųs Lietuvai humanitarinės pagalbos siuntą
Mokslininkai apibūdino naujojo koronaviruso su virškinimu susijusius simptomus