Varšuvos oro uostas, archyvinė nuotrauka

Užsienyje įstrigę lietuviai gali grįžti į Vilnių per Varšuvą

(atnaujinta 20:36 2020.03.19)
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pranešė, kad lietuviai galės parskristi namo jungiamuoju skrydžiu per Varšuvą 

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Užsienio šalyse įstrigę Lietuvos piliečiai namo jungiamuoju skrydžiu per Varšuvą galės parskristi penktadienį, per spaudos konferenciją pranešė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Anot ministro, lietuviai gali atskristi į Lenkijos sostinės oro uostą, iš kur bus organizuojamas skrydis į Vilnių. Skrydis numatomas kovo 20 dieną.

Susisiekimo ministerija taip pat pranešė, kad Balyje įstrigę lietuviai kovo 23 dieną gali išskristi iš vietinio oro uosto. Jiems organizuojamas užsakomasis skrydis. Bilieto kaina asmeniui yra 995 eurai.

Skrydį organizuoja kelionių operatorius "Kidy Tour" aviakompanijos "Avion Express" lėktuvais. Norintieji skristi turi iki kovo 21 d. 18 val. užpildyti anketą įmonės tinklalapyje.

Be to, penktadienį ir šeštadienį organizuojami du skrydžiai iš Prancūzijos, o kovo 21 d. — skrydis iš Londono į Vilnių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją kovo 11 dieną. Organizacijos duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 200 tūkstančių užsikrėtusiųjų. Mirė daugiau nei 8,5 tūkst. Virusas paveikė 166 šalis.

Dėl koronaviruso paplitimo daugelis šalių uždarė savo sienas.

Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 36 koronaviruso infekcijos atvejai, iš jų vakar patvirtintas vienas neįvežtinis atvejis.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Varšuva, lietuviai, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, kaip išmaniuoju telefonu matuoti kūno temperatūrą 50 metrų atstumu
Vakarėlis balkonuose: Fabijoniškių gyventojai dėkoja medikams
Lietuvos ir Lenkijos pasienyje neliko sunkvežimių eilių
Ekspertas: ES vienybė sužlugo prieš realią koronaviruso grėsmę
Burlaivis Meridianas Klaipėdoje

Gražiausias Klaipėdos simbolis "Meridianas" išvyko į doką remontui

(atnaujinta 14:18 2020.10.25)
Uostmiesčio gyventojai ir svečiai galėjo stebėti, kaip burlaivio tempimo metu buvo pakelti Pilies ir Biržos tiltai, kad pro juos būtų pratemptas "Meridianas"

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas į bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" doką, kur bus atliekama privalomoji laivo dokinė techninė apžiūra ir būtinieji remonto darbai.

Kaip tai vyko nufilmavo kartu su kūrybine grupe ir pristate savo Facebook paskyroje režisierė ir prodiuserė Jūratė Klumbienė.

"Gražiausias Klaipėdos simbolis — "Meridianas" išvyko į doką grožio procedūroms ir žadėjo greitai sugrįžti", — parašė Klumbienė.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip burlaivio tempimo metu buvo pakelti Pilies ir Biržos tiltai, kad pro juos būtų pratemptas "Meridianas".

Burlaivio iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, nes jau praėjo septyneri metai nuo to laiko, kaip buvo imtasi gelbėti skęstantį miesto simbolį, kai laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį. Remontas leis užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki dviejų savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

Tegai:
laivas, Klaipėda
Lietuvos policija

Jurbarke subraižytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos automobilis

(atnaujinta 14:17 2020.10.25)
Įtariama, jog Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos tarnybinio automobilio variklio dangtis, dvejos durelės bei sparnas subraižyti aštriu daiktu

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Jurbarke apgadintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos automobilis, praneša Lietuvos policija.

Anot pranešimo, sekmadienį, spalio 25 dieną, apie 0:50, buvo pastebėta, kad apgadintas Giedraičio-Giedriaus gatvėje stovintis tarnybinis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Tauragės apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) automobilis "Toyota Auris".

Pažymima, jog 2017 metais pagaminto automobilio variklio dangtis, dvejos durelės bei sparnas galimai subraižyti aštriu daiktu.

Šiuo metu nustatomas patirtas nuostolis. Pradėtas tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Tegai:
Lietuva, Jurbarko rajonas
Koronaviruso testai

PSO vėl užfiksavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų per dieną padaugėjimą  

(atnaujinta 12:47 2020.10.25)
Pasak organizacijos vyriausiosios tyrėjos, lapkričio pabaigoje bus pateikti vienos arba dviejų vakcinų nuo COVID-19 duomenys apie trečiąjį bandymų etapą

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vėl užfiksavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų per dieną padaugėjimą, praneša RIA Novosti.

Beveik per parą pasaulyje buvo užfiksuoti 465 322 COVID-19 atvejai. Tuo pačiu metu spalio 23-osios išvakarėse PSO taip pat pranešė apie rekordinius rodiklius — 445 419 infekcijos atvejus per dieną.

Anksčiau PSO vyriausioji tyrėja Sumia Svaminatan įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso infekcijos pradžios laiką.

Pasak jos, lapkričio pabaigoje bus pateikti vienos arba dviejų vakcinų nuo COVID-19 duomenys apie trečiąjį bandymų etapą. To pakaks, kad būtų galima rekomenduoti vartoti vaistą kritiniu atveju. Pirmieji rezultatai bus gauti iki metų pabaigos. Svaminatan pridūrė, kad remdamiesi išankstiniais duomenimis, valstybės institucijos nuspręs, ar rekomenduoti vakciną naudoti kritiniais atvejais.

Naujausiais duomenimis, pasaulyje nustatyta 42,4 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Per visą pandemijos laiką mirė daugiau nei 1,1 milijono žmonių, daugiau nei 28,6 milijono pasveiko.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Seimo narys Simulik užsikrėtė COVID-19
Atsisakiusi karantino Švedija susidūrė su nauja problema