Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Politologas: lietuviai pandemijos metu elgiasi nei geriau, nei blogiau kitus

(atnaujinta 16:19 2020.03.20)
Lietuvos parduotuvėse pirkėjai kai kuriuos produktus išties iššluoja iš lentynų, tačiau daugeliu atvejų tai yra kai kurių žiniasklaidos priemonių, kurios paaštrina situaciją, kaltė, mano politologas Vadimas Volovojus

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuvos gyventojai iš tiesų tam tikru lygiu pasidavė panikai, tačiau ji nėra didesnė nei kitose šalyse, sakė politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus interviu Sputnik Lietuva.

"Pirma — lietuviams tikrai trūksta šiek tiek kritiško mąstymo. Kai vaikštai po parduotuvę ir matai iššluotas lentynas, pavyzdžiui, su kiaušiniais ar grūdais ar kitu maistu, susimąstai, kodėl žmonės taip elgiasi ir perdėtai reaguoja į šią situaciją. Bet, kita vertus, reikia suprasti, kad tai yra paplitusios tendencijos atspindys — tai vyksta daug kur, ir taip nutinka ir todėl, kad žiniasklaida pernelyg aštrina situaciją. Lietuviai elgiasi nei geriau, nei blogiau už kitus. Iš esmės Rasa Junkevičienė problemą nustatė teisingai, tačiau jos pateikimo forma galėjo būti šiek tiek švelnesnė", — mano politologas.

Anksčiau Lietuvos atstovė Europos Parlamente Rasa Juknevičienė teigė net negalvojusi, kad lietuviai neturės kritiško mąstymo situacijoje su koronavirusu.

Ji pabrėžė, jog pradeda suprasti, "kaip greitai užvaldomos valstybės, kai žmonės pasiduoda panikai ir išsijungia kritiškas mąstymas." Anot jos, "čia paralelinis virusas pradeda eiti per smegenis".

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Rasa Juknevičienė, karantinas, koronavirusas, lietuviai, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (980)
Dar šia tema
Londone dėl koronaviruso prasidėjo vagystės
"Norfos" prekybos centrai aptarnaus vyresnius nei 60 metų žmones specialiomis valandomis