Vilniaus meras Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

Šimašius: užsikrėtusių COVID-19 Lietuvoje gali būti dešimt kartų daugiau

(atnaujinta 16:17 2020.03.20)
Taip pat Šimašius atkreipė dėmesį į reagentų trūkumo problemą mobiliuosiuose koronavirusinės infekcijos patikros punktuose

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakomentavo gandus, kad jo sūnus tariamai užsikrėtęs koronavirusu.

Kaip rašė meras savo Facebook paskyroje, ketvirtadienio vakarą žurnalistai jam uždavė klausimą, ar tiesa, kad jo sūnus serga COVID-19.

"Ne, netiesa. Bet tai puiki iliustracija, kiek daug visokių gandų ir fake news kuriama šioje situacijoje", — rašė Vilniaus meras.

Be to, pasak jo, "mes nieko juk nežinom, nes testų vis dar daroma per mažai".

"Tad geriau darykim prielaidą, kad viruso nešiotojų yra bent dešimt kartų daugiau nei oficialūs skaičiai", — pareiškė Šimašius.

Taip pat meras priminė, kad Vilniuje atidaryti du mobilieji patikros punktai, kuriuose tikrinama, ar gyventojai serga koronavirusu.

"Tik, kaip suprantu, trūksta reagentų, todėl ministro nustatyti algoritmai tokie, kad žmonių būtų tiriama kuo mažiau. Galėtų ministras tiesiai pasakyti, kad reagentų trūksta, nes dabar žmonės mano, kad mums pastačius mobilius punktus testavimas jau rūksta. Labai norėtume, bet, deja, ne", — rašė Šimašius.

Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Anot jo, miesto valdžia įvairiose vietose įrengė 400 vietų karantinavimui. Kaip pažymėjo meras, "dabar — su kaupu, bet jei reikės, bus ir daugiau — kiek reikia".

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 49 koronaviruso atvejai. Šalyje buvo įvestas karantinas, galioja griežtos elgesio viešose vietose taisyklės.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 209 tūkstančiai žmonių 168 šalyse, daugiau nei 8,7 tūkst. mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva, Remigijus Šimašius
Dar šia tema
Rusijoje pradėta tikrinti vakciną nuo koronaviruso
Vilniuje naktimis dirbančių medikų vaikus priims naktiniai darželiai
Politologas: lietuviai pandemijos metu elgiasi nei geriau, nei blogiau už kitus