Apsauginės kaukės

SAM perka apsaugos priemones medikams, didžiausias užsakymas Kinijos

(atnaujinta 16:57 2020.03.20)
Ministerija užsakė didelį apsaugos priemonių kiekį iš Kinijos, be to, šiandien į šalį atvyksta 20 tūkst. vnt. kaukių ir 120 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių kaip "Huawei and China Chamber of Commerce" labdara 

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Lietuva pasirašė tiekimo sutartis dėl medicinos asmens apsaugos priemonių šalies gydymo įstaigoms. Numatyta, kad jos Lietuvą turėtų pasiekti artimiausiu metu. 

Jau yra vykdoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro pasirašyta sutartis dėl 80 tūkstančių vnt. respiratorių (FFP3) įsigijimo UAB "Jugrita". Jau šią savaitę pirmieji kiekiai bus pristatyti į Lietuvą, likę — per artimiausią savaitę. 

Taip pat per Lietuvos ambasadą Kinijoje lygiagrečiai derinamas didelis apsaugos priemonių užsakymas iš Kinijos. Šiandien pasirašyta sutartis, pagal kurią jau kitą savaitę Lietuvą pasieks 1,8 mln vnt. respiratorių (FFP2), 5,7 mln. veido vienkartinių kaukių, 810 tūkst. apsauginių akinių, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. vienkartinių antbačių ir kitos apsaugos priemonės.

Taip pat šiandien į Lietuvą atvyksta 20 tūkst. vnt. kaukių ir 120 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių kaip "Huawei and China Chamber of Commerce" labdara Lietuvai.

Be to, dalį priemonių numatyta įsigyti per Europos Komisijos organizuojamą centralizuotą pirkimą. Lietuva yra pateikusi paraišką 300 tūkst, vnt. respiratorių, 1 mln. vienkartinių kaukių, taip pat 400 vnt. DPV aparatų pirkimui. 

Šiam procesui koordinuoti SAM yra sukurta darbo grupė, kuri koordinuoja asmens sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimą medicinos įranga ir medicinos priemonėmis valstybinio lygio ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu. 

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (773)
Dar šia tema
Mokslininkai įvertino nevaisingumo dėl koronaviruso tikimybę
Po koronaviruso diagnozavimo gydytojai nustatyti 127 kontaktiniai asmenys 
Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas