Karantinas Vilniuje

Šalyje nustatyti 69 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, vienas baigėsi mirtimi

(atnaujinta 09:57 2020.03.21)
Kaip pranešė SAM, iš viso per dieną nustatytas 21 koronaviruso infekcija užsikrėtęs asmuo, bendrai Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 69 užkrato atvejai

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Šiąnakt Lietuvoje patvirtinti dar šeši nauji koronaviruso infekcijos atvejai, iš kurių vienas nustatytas po paciento mirties, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

SAM duomenimis, iš viso per penktadienį nustatytas 21 koronaviruso infekcija užsikrėtęs asmuo, o iš viso šiuo virusu užsikrėtusiųjų skaičius siekia 69.

"Naujausi atvejai: vienam asmeniui koronavirusinė infekcija nustatyta mobiliame punkte. Su asmeniu, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip asmuo bus pristatomas į gydymo įstaigą", — rašoma pranešime.

Taip pat Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis. Asmuo penktadienį buvo pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties.

SAM duomenimis, mirusysis priklausė rizikos grupei.

"Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems", — sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

SAM primena, kad pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavote bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia reikia skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Taip pat žmonės raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais — maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
mirtis, karantinas, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Apokalipsės repeticija: kaip Vilnius gyvena karantino metu
Vilniaus savivaldybė nufilmavo mobilųjį koronaviruso tyrimų punktą
Pandemija atskleidė pagrindinę Vakarų šalių silpnybę