Sunkvežimiai greitkelyje, archyvinė nuotrauka

Lenkija panaikina transporto priemonių judėjimo per Lazdijų kontrolės punktą apribojimus

(atnaujinta 17:50 2020.03.21)
Anksčiau Lenkija informavo, kad transporto priemonės, sveriančios daugiau nei 7,5 tonos, per Lazdijų kontrolės punktą vykti negalės, tačiau apribojimas neįsigaliojo

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Visos transporto priemonės kirs Lietuvos ir Lenkijos sieną per Lazdijų–Aradnykų kontrolės punktą, sakė Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

"Lazdijai–Aradnykai pasienio kontrolės punkte bus praleidžiamos visos transporto priemones, srautas nenutruko ir šiąnakt. Sutarėme su Lenkijos vidaus reikalų ministru Mariušu Kaminskiu (Mariusz Kamiński), kad norint suvaldyti eiles ir užtikrinti prekių judėjimą šiuo metu pilnai privalo veikti du pasienio kontrolės punkta", — sakė ji.

Ketvirtadienį Lenkija paskelbė, kad nuo vidurnakčio transporto priemonėms, sveriančioms daugiau nei 7,5 tonos, bus draudžiama važiuoti per Lazdijų–Aradnykų punktą. Tačiau draudimas neįsigaliojo.

Lazdijų sienos kirtimo punktas buvo atidarytas antradienį, nes Kalvarijos kontrolės punktas negalėjo susitvarkyti vienas. Ten sunkvežimių eilės driekėsi beveik 50 kilometrų. Ketvirtadienį Lietuvos–Lenkijos pasienyje nebeliko eilių.

Lietuva ir Lenkija anksčiau uždarė sienas užsieniečiams dėl koronaviruso plitimo rizikos. Po to susidarė ilgos sunkvežimių eilės.

Be to, pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), į Lietuvą nebuvo įleistas 461 užsienio pilietis, o išvykti iš šalies neleista 267 žmonėms.

Lietuvoje patvirtinti 83 koronaviruso atvejai. Šalyje nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos paskelbtas karantinas.

Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra apie 235 tūkst. infekcijos atvejų. Mirė beveik dešimt tūkstančių žmonių. Iš viso virusas paveikė 176 šalis.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, Lenkija, Lietuva, pasienis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Lietuvos ir Lenkijos pasienyje neliko sunkvežimių eilių
Sulaikyti iš Latvijos įvažiavę du vilkikai su rekordine cigarečių kontrabanda