Koronaviruso tyrimai

Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį

(atnaujinta 11:59 2020.03.22)
Mokslininkų teigimu, septynioms dienoms izoliuojant žmones, kurie praranda uoslę, būtų įmanoma sumažinti žmonių, kurie platina infekciją, nežinodami, kad yra užsikrėtę, skaičių

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Visiškas ar dalinis uoslės praradimas gali būti dar vienas užsikrėtimo naujuoju koronaviruso tipu simptomas, sakoma Britanijos otorinolaringologų asociacijos (ENT) medžiagoje.

Карантин в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot ekspertų, yra įtikinamų įrodymų Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Italijoje, kad nemažai žmonių, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija, visiškai ar iš dalies prarado uoslę. Pranešama, kad Vokietijoje du iš trijų užsikrėtusiųjų turi anosmiją (uoslės praradimą).

Vis daugiau pacientų praneša apie anosmiją, nesant jokių kitų koronavirusinės infekcijos simptomų, apie tai plačiai diskutuoja gydytojai iš skirtingų regionų, kuriuose yra daug infekuotų žmonių, rašoma ENT tinklalapyje.

Britų mokslininkai teigimu, septynioms dienoms izoliuojant žmones, kurie praranda uoslę, būtų įmanoma sumažinti žmonių, kurie platina infekciją, nežinodami, kad yra užsikrėtę, skaičių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 234 tūkst. žmonių, mirė beveik 10 tūkst. žmonių.

Dėl naujojo koronavirusio protrūkio nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvestas karantinas, žmonėms draudžiama lankytis masinio susibūrimo vietose. Karantinas tęsis iki kovo 30 dienos. Jei reikės, karantino laikotarpis bus pratęstas.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

 

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Paaiškėjo informacija apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso Lietuvoje
Kodėl žmones pratę liesti savo veidą ir kaip atsikratyti šio įpročio
Gydytojai papasakojo, kaip tinkamai praleisti saviizoliacijos periodą
Lietuviai, jums siuntinys. Kaip "baisi" Kinija sutiko padėti Vilniui
Sukurtas antiseptikas, galintis apsaugoti nuo koronaviruso
Genetikai papasakojo apie koronaviruso ispaniškosios versijos ypatybes