Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Šimašius tikisi, kad koronavirusas įveiks biurokratiją

(atnaujinta 16:15 2020.03.22)
Vilniaus meras pabrėžė, kad jei šalies valdžios institucijos būtų geriau pasiruošusios ekstremalioms situacijoms, verslininkams nereikėtų dabar tiekti maisto skurstantiems

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė viešą pastabą Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojams, kurie pradėjo bauginti verslininkus, nemokamai tiekiančius maistą ir gėrimus, baudomis ir tyrimais. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai sugebėjo paauklėti ir pagąsdinti mūsų komandą, kad mūsų gaunamą pagalbą iš verslo neva jau tiria STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba) ir FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba) ir kad turėtume pagalvoti apie tai prieš priimdami ją", — pranešė jis.

Meras papasakojo, kad mobiliuosiuose tyrimų punktuose žmonėms ir savanoriams gali tekti išbūti be maisto ir gėrimų, todėl miestas mielai priima ir priims verslo pagalbą — vandenį, obuolius, maistą, kurį verslininkai atveža į punktus.

"Operacijų centrui vienas prekybos centras padovanojo kuponų apsipirkti, kurie kasdien virsta kibinais ar kitais užkandžiais. Pradėjome rūpintis ir ligoninėse tyrimų laukiančiais, kurie ištisas valandas turi sėdėti alkani — koordinuojame, kad jiems būtų nuvežta maisto dovanų. Visa tai vyksta su didžiuliu verslo susitelkimu — tokių pasiūlymų vis dar gauname kasdien. Ačiū už tai", — papasakojo Šimašius.

Meras pažymėjo, kad sunku patikėti, jog už tai ketinama nubausti žmones. Anot mero, Sveikatos apsaugos ministerijai derėtų nukreipti energiją gydytojų apsaugai užtikrinti, o ne gąsdinti žmones, kurie dirba ištisomis paromis.

"Aš prašau — mieli biurokratai, neberaganėkite, negąsdinkite mūsų žmonių, nekeršykite verslui už jų paramą, kurios nebūtų reikėję, jei viskas Lietuvos biurokratijoje būtų veikę tobulai ir viskam būtų pasiruošta. Labai tikiuosi, kad jei COVID-19 ir įveiks ką nors Lietuvoje, tai bus biurokratijos dinozauras, o ne mūsų žmonės, ir juo labiau mūsų žmonių pilietiškumas", — parašė meras.

Šiuo metu respublikoje nustatyti 105 koronavirusinės infekcijos atvejai. Nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos buvo paskelbtas karantinas, kuris prireikus gali būti pratęstas.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 300 tūkst. susirgusių, daugiau nei 94 tūkst. pasveiko, daugiau nei 12 tūkstančių susirgusių mirė. Virusas paveikė 180 šalių.

Kovo 11 dieną liga paskelbta pandemija.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
biurokratija, koronavirusas, Lietuva, Vilnius, Remigijus Šimašius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
"Parodykime virusui ragus": Vyriausybė ragina visus likti namie
Gydytojai papasakojo, kaip tinkamai praleisti saviizoliacijos periodą
Lietuvos policija priminė, ko nereikėtų daryti gatvėje karantino metu — video
Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį
Gal Gadot klipas "Imagine" sukėlė kritiką internete
Pasaulis pateko į sisteminę krizę — ar "penketukas" padės?
Medicinos sesuo apsiverkė likusi be maisto po 48 valandų pamainos
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas