Karantinas Vilniuje

Lietuvoje koronaviruso atvejų padaugėjo iki 129

(atnaujinta 18:00 2020.03.22)
Patvirtinti dar 24 koronaviruso atvejai Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune, tarp užsikrėtusių yra medikų ir karys iš Nyderlandų

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Sekmadienį, kovo 22 dieną, Lietuvoje patvirtinti 24 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Taigi, šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 129 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Septyni atvejai, patvirtinti Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje, nustatyti asmenims, kurie tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose. Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama. Vienas infekuotas asmuo grįžo iš Airijos, kitas kontaktavo su infekuota Ukmergės ligoninės gydytoja.

Dešimt atvejų nustatyta VUL Santaros klinikų laboratorijoje. Keturi asmenys grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas — iš Ukrainos, kiti užsikrėtė jau Lietuvoje. Viena jų — medikė, dirbusi tarptautiniame renginyje, du atvejai klasteriniai, kai užsikrečiama nuo artimo žmogaus. Du asmenys (ne medikai) užsikrėtė Ukmergės ligoninėje.

Trys atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje. Vienas atvejis — įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Kiti du asmenys — šios ligoninės slaugytoja ir jos padėjėja. Medikės išvykusios į užsienį nebuvo, kita informacija tikslinama.

Tuščios lentynos parduotuvėje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Kauno klinikose patvirtinti keturi atvejai: vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas atvejis — klasterinis, dar vieno atvejo epidemiologija tikslinama. Tarp infekuotųjų — ir karys iš Nyderlandų.

Su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus susisiekta, jie gaus instrukciją, kaip elgtis bei kokiu būdu jie bus pristatomi į gydymo įstaigą.

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
Klaipėda, Kaunas, Vilnius, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)
Dar šia tema
Grybauskaitė vadovauja COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybai
URM pasidalijo informacija norintiems grįžti į Lietuvą
Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį
Gal Gadot klipas "Imagine" sukėlė kritiką internete
Pasaulis pateko į sisteminę krizę — ar "penketukas" padės?
Linksmybėms ne kliūtis: kaip įvairių šalių gyventojai linksminasi karantino metu