Lietuvos pasieniečiai surengė pasalą ir sulaikė kontrabandininką

Lietuvos pasieniečiai surengė pasalą ir sulaikė kontrabandininką

(atnaujinta 15:44 2020.03.23)
Pareigūnai netoli sienos su Baltarusija aptiko polietileno plėvele apvyniotus ryšulius ir liko šioje vietoje pasaloje. Netrukus jie sulaukė vyrų, kurie atvyko pasiimti cigarečių kontrabandą

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Prie sienos su Baltarusija pasieniečiai su įkalčiais sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris su bendrininku į Lietuvos gilumą gabeno du tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šeštadienio naktį miške ties Šalčininkų rajono Maciučių kaimu patruliavę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai aptiko 8 ryšulius, apvyniotus polietileno plėvele. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija — maždaug 800 metrų. Prie ryšulių buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau gabenti.

Pasieniečiai čia liko pasaloje. Paryčiais jie pastebėjo, kaip į šią vietą atvažiuoja automobilis "Audi A8" su lietuviškais registracijos numeriais. Iš jo išlipę du vyrai atsargiai apsidairė, nieko neįtardami čiupo ryšulius ir ketino nešti juos į mašiną. Tuomet iš tolėliau surengtos pasalos pasirodė VSAT pareigūnai. Nešikai metė savo krovinius ir spruko. Vienas bėglys pasišalino automobiliu, kitas bandė pabėgti mišku. Jį nusiviję pasieniečiai bėglį sulaikė.

Buvo iškviestas VSAT kinologas su vokiečių aviganiu Praidu. Keturkojis pėdsekys patikrino vietovę, tačiau nieko įtartino nebuvo aptikta. Valstybės sienos pažeidimas nenustatytas. Gali būti, kad šis krovinys iš Baltarusijos buvo tiesiog permestas per sienos liniją jos nepažeidžiant.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 21 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Antro kroviko tapatybė nustatyta, jis ieškomas. Iš viso kontrabandininkai gabeno 2000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais. 

Pradėta administracinė teisena. Nešikams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Po apklausų VSAT pareigūnai sulaikytajam įteikė šaukimą atvykti į teismą, kur bus nagrinėjama jo byla, ir paleido.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (314)
Dar šia tema
VSAT tarnybinis šuo aptiko paliktą kontrabandinių cigarečių krovinį
Baltarusijos ir Lietuvos pasieniečiams teko šaudyti, kad sulaikytų kontrabandininką
Lietuvos muitininkai kontrabandą aptiko apipelijusiuose medienos "karstuose"
Nuo pasieniečių sprukusio kontrabandininko paieškai buvo pakeltas VSAT sraigtasparnis